komunikacija za kacigu

ja san na google mapsu, kad san u autu onda poklikam sve "snečerove" kamere na ruti da mi javlja kad sam "stiga na destinaciju" od jedne do druge... triba malo vrimena i pripreme ali mi se čini najtočnije... a za motor još nemam neko pametno rješenje, evo kupim ideje po forumu
 
U međuvremenu sam se pribacija na copilot - iako ni on ne javlja neke cordon kamere ako im prilaziš "s leđa", pa san u opcijama aktivira dodatno POI kamere da javlja čim sam u blizini.

U zadnja 3 dana oko 500 napravljenih kilometara i valjda preko 12 kamera (n)
Sta ti imas u uhu, samo slusalice spojene na mob ili nesto drugo
 
ja san na google mapsu, kad san u autu onda poklikam sve "snečerove" kamere na ruti da mi javlja kad sam "stiga na destinaciju" od jedne do druge... triba malo vrimena i pripreme ali mi se čini najtočnije... a za motor još nemam neko pametno rješenje, evo kupim ideje po forumu
Vidiš to mi nije palo na pamet (y) - je kompliciranije ali je i besplatno :mrgreen: copilot traži 100 kn godišnje, imam još 11 dana trial pa ću vidit.
 
Sta ti imas u uhu, samo slusalice spojene na mob ili nesto drugo
Ako ne nosiš ćepiće u ušima slušalice su najbolje i najjeftinije rješenje (y)

S, druge strane ako ih nosiš (kao i ja), i ako u kacigi imaš utore za zvučnike, e onda ehh, slijede sabrana djela Dostojevskog; :mrgreen:

- prvo probao sa jeftinim kineskim zvučnicima za ~100 kn, do 80 km/h u redu preko toga se ne čuju od buke(n)
kineski.jpg


- onda kupio skupe Cardo Scala Rider JBL od ~750 kn, čuju se milina do nekih 120 km/h, sve super. Jedini problem što zvučnici maaalo vire iz utora unutar kacige, i to na tako čudesan način da mi u kombinaciji s naočalama desni pritišće uho i uzrokuje bol koja se javi nakon sat vožnje i polako pogoršava dok ne popizdim i stanem na pauzu :mrgreen:
Cardo Scala rider.jpg


- sad na kraju kupio Interphone Link Bluetooth sistem za 1.200 kn, jer je napravljen za integraciju baš s mojom kacigom tako da napokon nema problema s ergonomijom (y)


Čitali ste Rat i Mir, odabrao Đelo :mrgreen:
 
Posto smo cura i ja presli na SENA SRL i nove kacige, ako nekoga zanima prodajemo svoje Sena SMH10 Dual komunikaciju.

Vise info na linku:

1200kn
 
Ima netko od vas možda iskustva sa BT-S2 komunikacijom sa aliexpressa?

Frendica i ja često vozimo zajedno i htjeli bi pokušat sa komunikacijom da se ne moramo zaustavljat svaki put kad netko nešto treba reć, a pogotovo je problem kad je to ovaj otraga. A opet, ne želimo razvalit banku prije nego zaključimo da je to to.

 
Ima netko od vas možda iskustva sa BT-S2 komunikacijom sa aliexpressa?

Frendica i ja često vozimo zajedno i htjeli bi pokušat sa komunikacijom da se ne moramo zaustavljat svaki put kad netko nešto treba reć, a pogotovo je problem kad je to ovaj otraga. A opet, ne želimo razvalit banku prije nego zaključimo da je to to.

Ako se vozite ne brzo onda su dobre.
Onako laganini , čim se brzina penje iznad 100km/h nisu dobre.
 
Cardo Packtalk Bold
Navodno je to to
Pocetsk i kraj
E sad.....izasla je ili izlazi Sena 50 koja je kao isto dobra ka i ova gore......
Mada Sena po svim dostupnim testovima je losija od Carda
Pa neman bas vjere da je 50 bolja od Bolda
 
Ima netko od vas možda iskustva sa BT-S2 komunikacijom sa aliexpressa?

Frendica i ja često vozimo zajedno i htjeli bi pokušat sa komunikacijom da se ne moramo zaustavljat svaki put kad netko nešto treba reć, a pogotovo je problem kad je to ovaj otraga. A opet, ne želimo razvalit banku prije nego zaključimo da je to to.

Budi oprezan sa kupovnom ove komunikacije. Postoje dvije vrste, jedna koja ima komunikaciju između dva uređaja i druga koja nema. Inače u praksi su dosta dobre, imaju dobru bateriju, dovoljno su glasne. Ponekad se desi na starijoj verziji da se ulaz za konektor rasklima i gubi kontakt, a s vremenom se i izgubi rad radia. Također nije ju moguće puniti prilikom rada. Ali za taj novac su ok. Ako ti se to svidi, uvijek si možeš kupiti bolju i skuplju komunikaciju.
 
  • Like
Reactions: Spori
Ja sam uzimao FreedConn FDC-BV prošle godine, radi sasvim ok do nekih 120 km/h, bio je par 65 USD, zadovoljava sve moje potrebe, domet 300-500 m, ovisno o terenu, nije Sena ali mi ne treba neka uber komunikacija, za te pare dušu dala. Baterija traje cca 5-6 sati što je isto ok, nije problem dopuniti ako si u cjelodnevnom điru kad se negdje stane.
 
Ja sam uzimao FreedConn FDC-BV prošle godine, radi sasvim ok do nekih 120 km/h, bio je par 65 USD, zadovoljava sve moje potrebe, domet 300-500 m, ovisno o terenu, nije Sena ali mi ne treba neka uber komunikacija, za te pare dušu dala. Baterija traje cca 5-6 sati što je isto ok, nije problem dopuniti ako si u cjelodnevnom điru kad se negdje stane.
FreedConn je meni isto zakon, tražio sam nešto za normalne novce iz razloga što to ne koristim svakodnevno, nisam očekivao čuda, ali sam se iznenadio da sve zadovoljavajuće funkcionira. Uparivanje sa drugim uređajima ne znaj jel ide, a sa istom markom funkcionira.
 
Hvala na odgovorima.

Ovo vezano za komunikaciju između dva uređaja da ima verzija koja ima i koja nema tu mogućnost, za to sam čuo. Malo problem predstavlja što doslovno u svim oglasima piše da nudi i spajanje sa mobitelom i intercom.
 
Ako kupujes pazi da pise interphone, ja sam kupio to smeće navečer kad mi se nije dalo čitat pa sam kupio obični bluetooth set, dakle kita.
Ali ajde skinuo interphone aplikaciju na mobitele pa spojio 2 uređaja, ali mikrofon nikakve kvalitete, usb priključak teško sranje, razdrmao se nakon 3 korištenja.
Na kraju kupio foodsports koji je opet budget a odlično radi
 
Hvala na odgovorima.

Ovo vezano za komunikaciju između dva uređaja da ima verzija koja ima i koja nema tu mogućnost, za to sam čuo. Malo problem predstavlja što doslovno u svim oglasima piše da nudi i spajanje sa mobitelom i intercom.
Ako hoćeš imam ja viška jedan par, novi , ostao nakon rastave:D.
Javi se u pp pa ti pošaljem za probu. Ako valja dogovorimo se za cijenu ako nevalja šalji nazad. Jel to ok?
 
ima li netko ideju za in ear varijantu ili neki flat.
u kacigi nemam mjesta za zvucnike. Probao sam slicnu budget varijantu al kad stavim slusalice, nema mjesta za glavu (a nisu debele).
Palo mi je na pamet neka varijanta ko one james bond spiralne slusalice kak imaju autoskole za motorolu il nesto slicno... pa ako neko ima ideju.
il ak imaju neke sa flat zvucnicima(sto sumnjam jer ipak nekaj treba i staviti nutra) sam pucajte
 
Ako ti je OK da su žičane i ne treba ti mikrofon tu bi se moglo naći "slim" slušalica.
Ja osobno sam daaaavnih dana koristio Sony MDR-J10. To je sportski model pa osim što vrlo malo strše imaju i onaj dio koji ide iza uške pa ostaju na mjestu dok navlačiš potkapu/kacigu.
 
Ako kupujes pazi da pise interphone, ja sam kupio to smeće navečer kad mi se nije dalo čitat pa sam kupio obični bluetooth set, dakle kita.
Ali ajde skinuo interphone aplikaciju na mobitele pa spojio 2 uređaja, ali mikrofon nikakve kvalitete, usb priključak teško sranje, razdrmao se nakon 3 korištenja.
Na kraju kupio foodsports koji je opet budget a odlično radi
kak si zadovoljan s tim foodsports? ekipa s kojom se vozim, uzeli bi nesto a da pokriva do 6 korisnika. vidim da imaju model https://www.fodsports.com/fx6-intercom/ ali nam se bas ne eksperimentira 6x 80 USD... ti si vjerojatno isprobavao sam, a ne jos s nekim tko ima istu?