komunikacija za kacigu

Ja koristim senu stalno i bio bi zainteresiran za savjet gdje i kako izmjeniti postojeće zvučnike u jače. Naime ja slušam muziku i navi stalno, uz to koristim i čepiće za uši ako planiram voziti dulje relacije pogotovo preko 100km/h. Čepići mi umanje šumove ali i muziku pa bi sa jačim zvučnicima vjerojatno dobio jasniji zvuk na većim brzinama.
Za neke modele Sene možeš kupiti originalne HD zvučnike i onda se izmjena svodi na plug and play. Prije bi trebao napraviti update softvera i uključiti HD opciju.
Zvuk će biti neusporedivo kvalitetniji i nešto jači....
 
Kupio sam nedavno kacigu koja ima baš jako puno mjesta za slušalice pa razmišljam da neke studijske pokušam pripasat, jel netko radio nešto slično? :mrgreen:

Nije da sam perfekcionist nego u svakoj imam BT ali taj zvuk i kad je najbolji je lagano zakurac. A slušalice u ušima na žicu se lako pomaknu i onda opet stani, namještaj... :p
Frend je kupio no name zvučnike sa ebaya i dobio puno kvalitetniji zvuk, ja ću napraviti istu stvar (samo sa kvalitetnijim zvučnicima) čim ulovim malo vremena.
 
Nisam shvatio na što misliš, na prave slušalice tipa tanke studijske ali za u kacigu, one za u uho ili no name BT za kacigu?

Kvaliteta Seninih slušalica, imaju dva modela ako se na varam, sasvim je ok ali se kvaliteta zvuka gubi u udaljenosti od uha. Trenutno koristim nekoliko kaciga, na svima imam Senu i zvuk je različit upravo zbog toga. Tamo gdje sam namjestio da je najbliže uhu je najbolji zvuk ali isto tako dira uho pa postaje prvo iritantno a kasnije i bolno. Onda opet, kad staviš podloške i namjestiš udaljenost, svaki puta treba namještati prstima poziciju što mi je na jeticama i svakodnevnoj višekratnoj upotrebi muka. Uglavnom, tražimo kruha preko pogače jer iznad 150 kmh vjetar ionako sve pojede.:mrgreen:
 
Vidi od jbl zvucnike
Dodu sa Cardo ali se mislin mogu kupit posebno
Plug n play
 
Nisam shvatio na što misliš, na prave slušalice tipa tanke studijske ali za u kacigu, one za u uho ili no name BT za kacigu?

Kvaliteta Seninih slušalica, imaju dva modela ako se na varam, sasvim je ok ali se kvaliteta zvuka gubi u udaljenosti od uha. Trenutno koristim nekoliko kaciga, na svima imam Senu i zvuk je različit upravo zbog toga. Tamo gdje sam namjestio da je najbliže uhu je najbolji zvuk ali isto tako dira uho pa postaje prvo iritantno a kasnije i bolno. Onda opet, kad staviš podloške i namjestiš udaljenost, svaki puta treba namještati prstima poziciju što mi je na jeticama i svakodnevnoj višekratnoj upotrebi muka. Uglavnom, tražimo kruha preko pogače jer iznad 150 kmh vjetar ionako sve pojede.:mrgreen:
Kupio je zvučnike za slušalice (samo zvučnike) i sa njima zamijenio Senine zvučnike u kacigi, dobio je nešto jači zvuk i puno više basa….
Da se razumijemo, daleko je to od dobrog zvuka ali sasvim zadovoljavajuće za kacigu, meni nije problem u jačini zvuka ali bi volio puuuno više basa.
 
  • Like
Reactions: navigator77
Da meni isto fali malo vise basa a inace i do 100 cujem dosta dobro pa cak i preglasno jer vazda pojacam do kraja...

a jbg kaciga dosta utjece na sami zvuk...kako je dosta tiha pa nemam problema...na prijasnoj sam istu komunikaciju imao i nista povise 70 nisam cuo...
 
Kupio je zvučnike za slušalice (samo zvučnike) i sa njima zamijenio Senine zvučnike u kacigi, dobio je nešto jači zvuk i puno više basa….
Da se razumijemo, daleko je to od dobrog zvuka ali sasvim zadovoljavajuće za kacigu, meni nije problem u jačini zvuka ali bi volio puuuno više basa.
Naravno, u basu i je stvar.
 
ako si za bas,kupi beats by dre:mrgreen:
 

Attachments

  • Screenshot_20211028-231601_Gallery.jpg
    Screenshot_20211028-231601_Gallery.jpg
    743.9 KB · Views: 0
Gledam, čitam i nije mi jasno :), malo jedno glupo pitanje....

Trebam nekakvu komunikaciju, ništa posebno, samo da mi javi notifikacije za kamere. Znači mob u džepu, upaljen Radarbot, AMZS ili nešto treće i da čujem kada je kamera na putu.... Ne zanimaju me pozivi, glazba, itd...
Znam da je najjednostavnije staviti slušalice u uši i to je to...
Ali jel ima neka druga opcija ?

Pretpostavljam da mora biti nekakv BT modul koji će se povezati sa mobitelom, ali što je sa zvukom ?
Moram ugraditi zvučnike u kacigu ili šta ?
Pretpostavljam da moram onda bušiti kacigu ?

Velim, čitam i skroz sam zbunjen... Znam da ima gotovih rješenja tipa Schuberth c5 + SC2 ali to je fakat preskupo.

Hvala unaprijed.
 
Pretpostavljam da mora biti nekakv BT modul koji će se povezati sa mobitelom, ali što je sa zvukom ?
Moram ugraditi zvučnike u kacigu ili šta ?
Pretpostavljam da moram onda bušiti kacigu ?

Velim, čitam i skroz sam zbunjen... Znam da ima gotovih rješenja tipa Schuberth c5 + SC2 ali to je fakat preskupo.

Hvala unaprijed.
Možda je moguće i dimnim signalima umjesto BT-a, onda ne trebaš zvučnike. :p
 
  • Haha
Reactions: chandler and Paf
Bas gledam ovih dana,dakle zadovoljan,mislio sam da su prejeftine da budu dobre,mislio sam uzet m1 s pro od fodsporta ili lexinove,te dvoje su po recenzijam najbolje od kineskih,i cca soma kuna za par
 
  • Like
Reactions: WraGG
Gledam, čitam i nije mi jasno :), malo jedno glupo pitanje....

Trebam nekakvu komunikaciju, ništa posebno, samo da mi javi notifikacije za kamere. Znači mob u džepu, upaljen Radarbot, AMZS ili nešto treće i da čujem kada je kamera na putu.... Ne zanimaju me pozivi, glazba, itd...
Znam da je najjednostavnije staviti slušalice u uši i to je to...
Ali jel ima neka druga opcija ?

Pretpostavljam da mora biti nekakv BT modul koji će se povezati sa mobitelom, ali što je sa zvukom ?
Moram ugraditi zvučnike u kacigu ili šta ?
Pretpostavljam da moram onda bušiti kacigu ?

Velim, čitam i skroz sam zbunjen... Znam da ima gotovih rješenja tipa Schuberth c5 + SC2 ali to je fakat preskupo.

Hvala unaprijed.
Ako imaš slušalice male koje idu u uho. Onakve što dobiješ sa mobom. Njih probaj stavit i onda kacigu da vidiš ako ti smetaju.
Ako je sve ok, kupi takve bežične, BT i na miru si.
Imam jeftini komunikaciju. Konektor je najslabija karika.
I isto trebaš se poigrati sa ugradnjom. Danas skoro svak kaciga ima utor za zvučnike, ali,... najjednostavnije BT slušalice.
 
  • Like
Reactions: chandler
Ako imaš slušalice male koje idu u uho. Onakve što dobiješ sa mobom. Njih probaj stavit i onda kacigu da vidiš ako ti smetaju.
Ako je sve ok, kupi takve bežične, BT i na miru si.
Imam jeftini komunikaciju. Konektor je najslabija karika.
I isto trebaš se poigrati sa ugradnjom. Danas skoro svak kaciga ima utor za zvučnike, ali,... najjednostavnije BT slušalice.
Slažem se. Ako je samo radarbot (u mene je) BT slušalice i vozi. Još sam i smanjio, ne držim na max zvuk jer nije potrebno.
 
Been ga je, ako bi ja moga vozit mog Stroma, ka bi ima tih slušalica po usima...di vi gledate ...
 
  • Haha
  • Like
Reactions: Spori and vespinjo
Btw pokusa san sa BT slusalicama ali preveliki mi je prisiak onda na usiman
Jedno pola sata OK ali onda me pocne smetat/svrbit….neugodno bude….i uvik kad stavljas kacigu(pogotovo ako nemas podkapu)problem oce ostat dobro u uvu
Ulozis jednom u komunikaciju i cao bao
Osjecaj puno bolji….
Jos j iman JBL zvucnike tako da kad neman cepice moran dobro smanjit jer tresti….😎
 
Ako imaš slušalice male koje idu u uho. Onakve što dobiješ sa mobom. Njih probaj stavit i onda kacigu da vidiš ako ti smetaju.
Ako je sve ok, kupi takve bežične, BT i na miru si.
Imam jeftini komunikaciju. Konektor je najslabija karika.
I isto trebaš se poigrati sa ugradnjom. Danas skoro svak kaciga ima utor za zvučnike, ali,... najjednostavnije BT slušalice.
Tocno ovako kako ti kazes... ja sam danas narucio jedne JBL slušalice koje stoje u uhu, ne strše van, B/T.
Imao sam nekoliko komunikacija, u pravilu sve su dobre, ali vise ne koristim. Posto mi je na kraju ustvari sluzilo najvise za dojavu kamera i za navigaciju, ipak cu probati sad sa slusalicama ovako, ako bude islo.
 
  • Like
Reactions: Spori