KONDICIJSKA PRIPREMA MOTORISTA

od straja stiscete volan pa se umarate :LOL:
 
lucki_radnik said:
vjerujuci u to da rezultati ispod 1.35 spadaju u profesionalne rezultate,a na ovom forumu ima ljudi koji idu ispod 1.35 mislim da onda tvoja logika i teorija pada u vodu

1.35 je brzo ali čak ni na hepeningu s tim nisi u prvih pet. Da ne velim u nekoj ozbiljnijoj utrci.
 
Arm pump profići rješavaju operativnim zahvatom kojim prerežu mišićnu ovojnicu te se mišić nakon toga ima prostora bezbolno "širiti".....
 
Glava jel se sjecas kako su se Endurance vozaci pripremali na 24 sata utrku, bio je i na onom forumu topic o ishrani  :LOL:
 
Kako se ne bi sjećao, zato ovdje i pametujem. :mrgreen: Dečki teoretiziraju, mi znamo praksu. :jesus:
 
makazica said:
Arm pump profići rješavaju operativnim zahvatom kojim prerežu mišićnu ovojnicu te se mišić nakon toga ima prostora bezbolno "širiti".....

Točno tako....i još je dokazano da opet ako ne treniraš nema sreće od operacije!
Antefz6 je u svom postu sasvim lijepo i jednostavno napisao što je arm pump i što se dešava sa podlakticama. Da bi taj mit još razčistili treba dodati da se arm pumpa rješava AEROBNIM TRENINGOM, a NE vježbama snage za podlakticu (namotavanje utega i sl...)
 
tornado 111 said:
Točno tako....i još je dokazano da opet ako ne treniraš nema sreće od operacije!
Antefz6 je u svom postu sasvim lijepo i jednostavno napisao što je arm pump i što se dešava sa podlakticama. Da bi taj mit još razčistili treba dodati da se arm pumpa rješava AEROBNIM TRENINGOM, a NE vježbama snage za podlakticu (namotavanje utega i sl...)
prvo moraš dovesti mišić u mogućnost da proizvede određenu silu, a tek naknadno ide aerobni trening. tako to šljaka i na fizioterapiji i na treningu.
 
makazica said:
Arm pump profići rješavaju operativnim zahvatom kojim prerežu mišićnu ovojnicu te se mišić nakon toga ima prostora bezbolno "širiti".....

A bok te vido sad moram jos i na operaciju :shock: :shock: :shock: :shock:
 
tutankamon said:
skidaš ovog tornada s kurca, ili? :mrgreen:

Ma jok :LOL: vidis da je namjera cansna. Samo jos nisam vidio program, a ja bi toliko vjezbo, profesionalno naravno 8)
 
mislim da ovdje u temi ima ekipe zarazene Schwarzeneggerovim sindromom, inace napada samo zene ali ocito ima izuzetaka..
glavni simptomi su da pri prvim ulaskom u teretanu im misici  narastu od 3 do 27cm u obujmu(posebno podlaktice)
:jesus:
 
Za one koji treniraju kod kuce -P90X+ preskakanje užeta,trčanje...
 
Day 1. Prošlo ljeto,na moto-open dayu odvozim cca 50 krugova do pauze, 7-8 krugova pa van .... i to u nekom svom ritmu, trebao sam popodne nešto radit al sam bio prebijen ko mačka ..... 
Day 2. Sjedam ujutro na motor i vozim se cijeli dan ,  napravim cijelu magistralu do kraja (Rovanjska) i nazad, komad gorskog kotara, već mi je dosta, gibam doma a i mrak pada, osjećam se umorno al daleko od day1. ...

Rezime:  grobnička staza me ubila u tri sata .... u tri sata izgubih garant tri litre znoja (o.k. bilo je i vruće)..... sjetih se svojih nekadašnjih treninga u jednom drugom sportu, pa to je to ... na njoj se nemožeš vozikat, trudiš se stalno kolko možeš, jebiga .... to je uvijek dobar "trening", bilo za rekreativca amatera ili one bolje ...
Zaključujem: pista je "borilište", poligon na kojem ako nisi fizički spreman 100% nemaš šta tražiti u nekakvoj utrci , ostaje samo gušt, al onda nema priče "da sam ovo, da sam ono..." ....nisi ništa, nisi  mogao jer nemaš snage i točka... kondicijska priprema je osnova za bavljenje bilo kojim sportom pa tako i ovim, pogotovo.... sve ostalo je rekreacija, a to je 90% populacije ... i ove koja je tu na forumu .... osim rijetkih koji se trude, svaka čast, a vidim ima vas  (y)


Usput, uživam čitati ovu temu, općenito,  jer vidim koliko ima inficiranih ljudi  .....  :wink: :wink: (y)
 
Baxy, uz dužno poštovanje ovo što si napisao je potpuno nepotrebno. Dođeš potpuno nepripremljen s jakim motorom na na stazu gdje se vozi na maksimumu i fizički te razbije a onda se prebaciš na cestu gdje se vozi puno opreznije, umori te ali niti slično kao na stazi. Baš čudno. :mrgreen:
 
kako najbolje oporaviti tijelo poslje tih iscrpljujućih vožnji ... ?

što to točno u čokoladi daje tijelu enrgiju ? šečer ?
 
markookram said:
kako najbolje oporaviti tijelo poslje tih iscrpljujućih vožnji ... ?

što to točno u čokoladi daje tijelu enrgiju ? šečer ?
u pravilu secer koji je dodan u zamjenu za kakao maslac. Obicno je dobro uzeti neki lako probavljiv ugljikohidrat, pogotovo ako ide dalje brzo jedna trka. Npr banana, suseno voce i slicno. Moze neki lako probavljivi protein nor whey
 
Daemona said:
u pravilu secer koji je dodan u zamjenu za kakao maslac. Obicno je dobro uzeti neki lako probavljiv ugljikohidrat, pogotovo ako ide dalje brzo jedna trka. Npr banana, suseno voce i slicno. Moze neki lako probavljivi protein nor whey

A šta je s raznim napitcima i onim energetskim pizdarijama što izgledaju kao čokoladice?