KONDICIJSKA PRIPREMA MOTORISTA

malo se govori o genima , i koliko su oni bitni u kondiciji . 
 
54 said:
malo se govori o genima , i koliko su oni bitni u kondiciji .

- isitna,  (y)

ako si genetski motorist, onda se niš' ne lijepi i još si stalno u kondiciji :misli:
 
nisam bas primjetia da su Svancenegeri prvaci u bilo kojoj klasi motosporta pa prema tome genetika je sigurno bitna jel netko moze maznit 3 kg janjetine a da mu se nista ne prima a drugi lizne slaju pa dobi skembu .
 
54 said:
nisam bas primjetia da su Svancenegeri prvaci u bilo kojoj klasi motosporta pa prema tome genetika je sigurno bitna jel netko moze maznit 3 kg janjetine a da mu se nista ne prima a drugi lizne slaju pa dobi skembu .

- nije ti dobra poredba  :misli:

mazni ti uvijek bolje 3 kg janjetine, a slaninu zaboravi ;)
 
baxy said:
...
Zaključujem: pista je "borilište", poligon na kojem ako nisi fizički spreman 100% nemaš šta tražiti u nekakvoj utrci , ostaje samo gušt, al onda nema priče "da sam ovo, da sam ono..." ....nisi ništa, nisi  mogao jer nemaš snage i točka... kondicijska priprema je osnova za bavljenje bilo kojim sportom pa tako i ovim, pogotovo.... sve ostalo je rekreacija, a to je 90% populacije ... i ove koja je tu na forumu .... osim rijetkih koji se trude, svaka čast, a vidim ima vas  (y)


Usput, uživam čitati ovu temu, općenito,  jer vidim koliko ima inficiranih ljudi  .....  :wink: :wink: (y)
baxy, slažem se sa svim što si napisao (y)
voziti utrku od 11 krugova u ritmu svog maximuma može samo pravi sportaš, isto kao odraditi 5 ili 7 rundi box meča, to nije za rekreativce niti prvo niti drugo
 
mate said:
A šta je s raznim napitcima i onim energetskim pizdarijama što izgledaju kao čokoladice?
"cokoladice" su ili proteinske stangice; koje se vecinom upotrebljavaju nakon treninga opterecenja( teretane)  kao nadomjestak meduobroku, a funkcija im je hranjenje ili ti izgradnja misica.One druge  su energetske plocice koje se upotrebljavaju prije i ili tijekom vecih opterecenja(treninga, takmicenja) i imaju funkciju brzog punjenja tijela energijom.
Napici su u globalu ista prica.. normalno to je grubi opis i u tim preparatima ima jos sto "cuda" (vitamini,minerali,amino kiseline..) koje na ovaj ili onaj nacin pospjesuju navedene pripravke. U normalnoj hrani se takode moze naci dobrih izvora brze energije (mono ugljikohidrata) kao sto je navela Daemona.
Inace kad govorimo o energiji ili ti ugljikohidratima, njihova osnovna podjela je na mono i kopleksne ugljikohidrate; prvi imaju funkciju trenutog davanja energije i pogodni su za treninge i takmicenja a vrlo losi za gubljenje masnog tkiva, te kompleksni ugljikohidrati( integralna tjestenina, smeda neoguljena riza..) koji vrlo polako otpustaju energiju u organizmu pa nisu pogodni za trenutna opterecenja ali su zato odlicni za dijete.
 
Samo da pratim zanimljivu temu  :paper:
Imao sam prošle godine preloma i morao sam strogo mirovati...nevjerojatno koliko mišići padnu a koliki je problem ih podići. Vježbam redovito  dva mjeseca ali još to nije to  :(
Zato pratim temu, možda nađem štogod za sebe interesantno  (y)
 
xx-SB said:
Imao sam prošle godine preloma i morao sam strogo mirovati...nevjerojatno koliko mišići padnu a koliki je problem ih podići. Vježbam redovito  dva mjeseca ali još to nije to  :(

Vidiš vraga i metabolizma... kako je to individualno :!:

Ja sam najstrože mirovao 42 dana. Znači strogo ležanje na leđima bez pridizanja, ustajanja, vježbi. Na ukusnoj bolničkoj hrani.
Od astronomskih 60kg se spustio na 58,5. :mrgreen:
A mišiće (kao i kile) vratio u roku 20 dana uz 1.5-2km plivanja dnevno.

Ah taj hobit-metabolizam :mrgreen:
 
Hrvoje said:
Vidiš vraga i metabolizma... kako je to individualno :!:

Ja sam najstrože mirovao 42 dana. Znači strogo ležanje na leđima bez pridizanja, ustajanja, vježbi. Na ukusnoj bolničkoj hrani.
Od astronomskih 60kg se spustio na 58,5. :mrgreen:
A mišiće (kao i kile) vratio u roku 20 dana uz 1.5-2km plivanja dnevno.

Ah taj hobit-metabolizam :mrgreen:

Self-explanatory. :mrgreen:
 
Musashi said:
"cokoladice" su ili proteinske stangice; koje se vecinom upotrebljavaju nakon treninga opterecenja( teretane)  kao nadomjestak meduobroku, a funkcija im je hranjenje ili ti izgradnja misica.One druge  su energetske plocice koje se upotrebljavaju prije i ili tijekom vecih opterecenja(treninga, takmicenja) i imaju funkciju brzog punjenja tijela energijom.
Napici su u globalu ista prica.. normalno to je grubi opis i u tim preparatima ima jos sto "cuda" (vitamini,minerali,amino kiseline..) koje na ovaj ili onaj nacin pospjesuju navedene pripravke. U normalnoj hrani se takode moze naci dobrih izvora brze energije (mono ugljikohidrata) kao sto je navela Daemona.
Inace kad govorimo o energiji ili ti ugljikohidratima, njihova osnovna podjela je na mono i kopleksne ugljikohidrate; prvi imaju funkciju trenutog davanja energije i pogodni su za treninge i takmicenja a vrlo losi za gubljenje masnog tkiva, te kompleksni ugljikohidrati( integralna tjestenina, smeda neoguljena riza..) koji vrlo polako otpustaju energiju u organizmu pa nisu pogodni za trenutna opterecenja ali su zato odlicni za dijete.

Konkretno sam mislio baš na te "brze" preparate u smislu kad riknem negdje u šumi ima li nešto da se uzme što bi bar malo pomoglo. Obično je najveći problem žeđ odnosno dehidracija a ljudi vele da tu voda nije sretno rješenje jer samo "prođe" kroz organizam. Po tebi, jel nešto od toga vrijedi ili je sve neka vrsta placeba?

P.S. Vezano uz prijašnju raspravu, zanimljivo kako se takve situacije ne događaju kad se vozimo skoro svaki dan. Bez teretane, vježbanja, trčanja, drkanja... :jesus:
 
mate said:
Konkretno sam mislio baš na te "brze" preparate u smislu kad riknem negdje u šumi ima li nešto da se uzme što bi bar malo pomoglo. Obično je najveći problem žeđ odnosno dehidracija a ljudi vele da tu voda nije sretno rješenje jer samo "prođe" kroz organizam. Po tebi, jel nešto od toga vrijedi ili je sve neka vrsta placeba?

P.S. Vezano uz prijašnju raspravu, zanimljivo kako se takve situacije ne događaju kad se vozimo skoro svaki dan. Bez teretane, vježbanja, trčanja, drkanja... :jesus:

Treba imati onaj hidro pak na ledjima i cucati ga non stop, a u DM-u ima za kupiti ludih sokica koji su kao gel i definitivno vracaju iz mrtvih :wink: ( namijenjeni biciklistima )
 
Sip said:
Treba imati onaj hidro pak na ledjima i cucati ga non stop, a u DM-u ima za kupiti ludih sokica koji su kao gel i definitivno vracaju iz mrtvih :wink: ( namijenjeni biciklistima )

- ja to imam naprijed i opet ti ne bih dao guc  :mrgreen:
 
Sip said:
Treba imati onaj hidro pak na ledjima i cucati ga non stop, a u DM-u ima za kupiti ludih sokica koji su kao gel i definitivno vracaju iz mrtvih :wink: ( namijenjeni biciklistima )

Odavno imam hidropak, samo što gemišti baš i nisu od velike koristi. :mrgreen:
 
mate said:
Konkretno sam mislio baš na te "brze" preparate u smislu kad riknem negdje u šumi ima li nešto da se uzme što bi bar malo pomoglo. Obično je najveći problem žeđ odnosno dehidracija a ljudi vele da tu voda nije sretno rješenje jer samo "prođe" kroz organizam. Po tebi, jel nešto od toga vrijedi ili je sve neka vrsta placeba?

P.S. Vezano uz prijašnju raspravu, zanimljivo kako se takve situacije ne događaju kad se vozimo skoro svaki dan. Bez teretane, vježbanja, trčanja, drkanja... :jesus:
bilo kakva karamela, makar se grožđani šećer najbrže upija, ili grožđice pa žvači itd. naravno, ako hoćeš instant učinak nema drugog nego šprica - sve ostalo počinje djelovati tek nakon 5-10 minuta
 
mate said:
Odavno imam hidropak, samo što gemišti baš i nisu od velike koristi. :mrgreen:

Moja iskustva sa voznje su takva da se ne smije piti apsolutno nista do vode. Znaci nikakva mineralna ni u kojem obliku, ali ni oni izo-sportovi ni nista slicno, samo voda. Kad se stane druga prica :mrgreen: Mada u pauzi ili na nekom brdascu, nakon 2 sata, ranije spomenut sokic zbilja dobro dodje, a nije bas ni osobito ukusan :? :? :?
 
jolly the roger said:
bilo kakva karamela, makar se grožđani šećer najbrže upija, ili grožđice pa žvači itd. naravno, ako hoćeš instant učinak nema drugog nego šprica - sve ostalo počinje djelovati tek nakon 5-10 minuta

- a gluposti,

još će ispasti da svi trebamo biti na inzulinu - oni koji to osjete, bolje nek' prekontroliraju šećer etc.
 
DADO+ said:
- a gluposti,

još će ispasti da svi trebamo biti na inzulinu - oni koji to osjete, bolje nek' prekontroliraju šećer etc.

Vidi se da ti nisi bio na enduru :jesus: :jesus: :jesus: a cross da ni ne spominjem :mrgreen:
 
DADO+ said:
- a gluposti,

još će ispasti da svi trebamo biti na inzulinu - oni koji to osjete, bolje nek' prekontroliraju šećer etc.
progutaj nešto sa 100% šećera i vidi koliko treba da to dođe iz želuca u krvotok
onda tu istu količinu ubrizgaj u venu i vidi koliko joj treba da se rasporedi po krvotoku.

i da, inzulin nije šećer nego hormon.
 
jolly the roger said:
progutaj nešto sa 100% šećera i vidi koliko treba da to dođe iz želuca u krvotok
onda tu istu količinu ubrizgaj u venu i vidi koliko joj treba da se rasporedi po krvotoku.

i da, inzulin nije šećer nego hormon.

Koliko je meni jasno, oni na ezbergu se pucaju drito u venu da dodju ksebi 8)