KONDICIJSKA PRIPREMA MOTORISTA

markookram said:
super je to sam kaj praškasti proizvodi nisu nesto za po putu ... najpraktičniji su u tekučem stanju ...

prasak se pomjesa s vodom i eto napitka :mrgreen:
 
markookram said:
super je to sam kaj praškasti proizvodi nisu nesto za po putu ... najpraktičniji su u tekučem stanju ...

A je li ja lipo vicem DM 8)

Mislim da sam dao i Skali jedan sokic da proba :mrgreen:
 
Daemona said:
Dizanje utega i nabacivanje mase bes specificnih vjezbi negativno utjece na brzinu i elsplozivnost


U voznji motora cilj je imati cim vise snage a i manje kila
ovisi kako dižeš utege, i s kojim vježbama.
 
Musashi said:
prasak se pomjesa s vodom i eto napitka :mrgreen:
a ma jasno ... i onda je takav najbolje odma i popiti  :mrgreen:
ali mi imamo 0.5 ili 0.75 bocu sa sobom ... i to pijuckaš ... cesto se dugo vozimo i nema tu vremena za izradu napitaka  :mrgreen: ... malo gutneš ideš dalje ...

Sip said:
A je li ja lipo vicem DM 8)

Mislim da sam dao i Skali jedan sokic da proba :mrgreen:
(y) svima nadohvat ... najjedostavniji za nabavku ...
 
Za enduro vožnje, hydropack s vodom i one bonbončiće groždanog šećera.......... (y)

Ja ne nosim ništa od navedenog, samo onaj Victorinox univerzalni alat.... :mrgreen:

Ponavljam, za rekreativce u enduru, najveći napredak bi bio voziti se triput tjedno umjesto jednom. Ako postoji mogućnost prije vožnje zagrijati se, a poslje vožnje (a prije gemištića) istegnuti se i presvući u suho. Kad bi uz to uspjevali još i trčati 15-km jednom tjedno onog Skalu bi poderali ko stare sporcke.... (y)

:mrgreen:
 
makazica said:
Za enduro vožnje, hydropack s vodom i one bonbončiće groždanog šećera.......... (y)

Ja ne nosim ništa od navedenog, samo onaj Victorinox univerzalni alat.... :mrgreen:

Ponavljam, za rekreativce u enduru, najveći napredak bi bio voziti se triput tjedno umjesto jednom. Ako postoji mogućnost prije vožnje zagrijati se, a poslje vožnje (a prije gemištića) istegnuti se i presvući u suho. Kad bi uz to uspjevali još i trčati 15-km jednom tjedno onog Skalu bi poderali ko stare sporcke.... (y)

:mrgreen:

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Pa je si ti normalan :shock: :shock: :shock: :shock: ja mislio normalan covjek, a ti AB-normalan :mrgreen: pa jedva sam u vojsci 1 milju pretrco :mrgreen:
 
markookram said:
a ma jasno ... i onda je takav najbolje odma i popiti  :mrgreen:
ali mi imamo 0.5 ili 0.75 bocu sa sobom ... i to pijuckaš ... cesto se dugo vozimo i nema tu vremena za izradu napitaka  :mrgreen: ... malo gutneš ideš dalje ...
(y) svima nadohvat ... najjedostavniji za nabavku ...

To iz DM ti otprilike kao i Narodna kobasa (20 kn/kg) s Trešnjevačkog placa  :wink:
 
Sip said:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Pa je si ti normalan :shock: :shock: :shock: :shock: ja mislio normalan covjek, a ti AB-normalan :mrgreen: pa jedva sam u vojsci 1 milju pretrco :mrgreen:

Pa nisam reko da ja trčim 15 km. Reko sam da bi bilo dobro. :mrgreen:

Ja bez lopte ne trčim iz principa..... (y)

 
dr.chala said:
To iz DM ti otprilike kao i Narodna kobasa (20 kn/kg) s Trešnjevačkog placa  :wink:
ma bitno da nije voda i da nije kancerogeno  :LOL: :LOL:  (y) :mrgreen:
 
markookram said:
ali mi imamo 0.5 ili 0.75 bocu sa sobom ... i to pijuckaš ... cesto se dugo vozimo i nema tu vremena za izradu napitaka  :mrgreen: ... malo gutneš ideš dalje ...

Obzirom da se skupa vozimo, nosit ću ja prah pa ćemo se već nekako snaći. :mrgreen: Ti ponesi daske da smo kompletni. :mrgreen:
 
jolly the roger said:
ovisi kako dižeš utege, i s kojim vježbama.
(y)
Ovisi o tehnici,broju ponavljanja,periodizaciji,adaptaciji,kilazi s kojom se radi,i o kombinaciji vježbi koje se koriste uz sami trening 'takve snage'!
To je teska zabluda da tko ide u teretanu se uspori,točnije krivo ispada da je to apsolutna istina  (y)
 
mate said:
Obzirom da se skupa vozimo, nosit ću ja prah pa ćemo se već nekako snaći. :mrgreen: Ti ponesi daske da smo kompletni. :mrgreen:
nije problem
meni jeftinije  (y) :mrgreen:
 
.:Lovre:. said:

na ovo dodaš trčanje , biciklu , sklekove i što više vožnje i to je to ...

normalno svaki dan osim nedelje ili recimo svaki dan osim subote (ako si subotar)  :mrgreen:

i kad idem na enduro u lici ili klanjec  onda taj dan ne treniramo , ali ako se vozimo po nekim drugim stazama navečer pojačamo trening  (y)
 
aj baš me zanima sad jedna stvar, znači vidim da vas ima tu koji se razumite u trening.
ko će mi složiti kakav trening da radim kući, triba mi za enduro. od sprava imam:
veslački ergometar
''gladiator''  to je ona sprava što ima više funkcija na sebi (lat mašina, leptir)
vrića za boks
šipku za zgibove

trenutačno sad radim: zagrijavanje, 20 min ergometra, latmašina iza leđa 4-5 serija (15 ponavljanja u seriji), leptir 5 serija (15x), sklekovi 4serije(15x u ser.) i sad san počea nakon toga još ove neke cyril despres vježbe

treniram 2 ili 3x tjedno + 1 enduro vožnja
 
Evo jedne odlične web stranice za pripremu off road vozača. Mislim da će većini pomoći sa konkretnim stvarima:
http://www.racerxvt.com/

Inače obilje informacija, korisnih članaka, savjeti top stručnjaka iz struke i ono oko čega već neko vrijeme debatiramo; razlike rekreativci & profesionalci!
Stranicu možete čitati ko' knjigicu prije spavanja, svaku večer o malo!
Nadam se da će svatko naći nešto za sebe, uživajte  (y) 
 
markookram said:
našao sam neke pripravke  :mrgreen:
mislim da je ovo iz izloga br.1 najbolje ... za jake dnevne napore (ono o cemu smo pricali ne  :mrgreen:)
http://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/kreatin-energetski-stimulatori/Hydra-Fuel.aspx
http://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/kreatin-energetski-stimulatori/Carbo-Maxx.aspx
http://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/kreatin-energetski-stimulatori/Carbonox.aspx



i uputili su me u Heliks u Vlašku ... kao jako dobar ducan za te gluposti ...
heliks zaista je dobro premljen
iako ovo mi se na brzaka cini sve kao ugljici s nekim vitaminima i mineralima sto je definitivno preskupo za ovo sto nudo
imas u dm-u glukoze po pol kile za 10 ak kn
i kupis si multi moze i dualtabs preko neta
a i koda nas u ducanu je 100 tableta (100 dana) 200 kn


sad sam pogledala malo detaljnije
ovo prvo je jedino da nesto vrijedi..zaista sadrzi minerale i brze ugljikohidrate
ovo drugo je maltodekstrin (spo sastavljen od ciste glukoze..dakle. nesto malo sporija apsorpcija)..ali svejedno preskup

a ovo zadnje bas nema neki tocan sastav :LOL: