Kozna jakna????

Saki

New member
Da li je pametno da dam jednom liku da mi napravi koznu jaknu  :misli:
uglavnom nebih nista zahtjevno nego skroz klasicno da mogu jaknu nositi i kad sam bez konja  :wink:
nesto kao ove jakne  (y)
sta vi mislite?
 
vidi ovako: stvar je u tome sto necu kupovati novu jaknu nego imam 2 kozne jakne koje nenosim a kao nove su
i jedino mogu zamjeniti te moje dve za jednu kod tog lika ali da je napravi po mjeri, pa sam mislio
da mi napravi neku za motor ali klasicnu bez protektora, mada bi mu rekao da mi podeblja kozu na laktovima i ramenima.
e pitanje je kako da mi napravi i kako da mu objasnim i dal ce to ispasti kako valja i dal je to uopce i pametno  :misli:
 
pa ove gore jakne su odlicne ali se bojim da nece to znati napraviti da ce nesto usrati  :mrgreen:
ali covjek vec godinama pravi jakne po mjeri ali nevjerujem da je pravio za motor ali vrijedi pokusati.
samo ne znam koliko ce to valjati bez protektora jer ih nebih stavljao, samo bi podebljao kozu na nekim dijelovima.
 
Saki said:
pa ove gore jakne su odlicne ali se bojim da nece to znati napraviti da ce nesto usrati  :mrgreen:
ali covjek vec godinama pravi jakne po mjeri ali nevjerujem da je pravio za motor ali vrijedi pokusati.
samo ne znam koliko ce to valjati bez protektora jer ih nebih stavljao, samo bi podebljao kozu na nekim dijelovima.

Mozda i nece nis usrati,jakna bude super na izgled itd,ali protektori budu problem, ili ce se izokretati ili ispadati van, isto tak ce propustat i vjetar na savovima,frend je isto ta dal raditi jaknu i zamjerilo mu se full......
Jakna je o.k,al za motor nije.... (y)
 
kober said:
Mozda i nece nis usrati,jakna bude super na izgled itd,ali protektori budu problem, ili ce se izokretati ili ispadati van, isto tak ce propustat i vjetar na savovima,frend je isto ta dal raditi jaknu i zamjerilo mu se full......
Jakna je o.k,al za motor nije.... (y)
necu protektore stavljati nego cu mu reci da mi ubaci iznutra komad koze na kozu i nek prošije
tako da cu dobiti zadebljanu kozu na remenima i laktovima.
moram to malo razraditi prije nego odem i kazem sta ocu, hebiga on ce napraviti kako ja kazem
zato i pitam vas sta da radim povodom toga. kako da napravim  :misli:
jakna bi bila za krace voznje kad je suncan dan  (y)
 
Saki said:
necu protektore stavljati nego cu mu reci da mi ubaci iznutra komad koze na kozu i nek prošije
tako da cu dobiti zadebljanu kozu na remenima i laktovima.
moram to malo razraditi prije nego odem i kazem sta ocu, hebiga on ce napraviti kako ja kazem
zato i pitam vas sta da radim povodom toga. kako da napravim  :misli:
jakna bi bila za krace voznje kad je suncan dan  (y)

Kolko ce ti racunati sivanje i materijal ?
Mislim daje frend platil oko 100 eura.. :misli:
 
kober said:
Kolko ce ti racunati sivanje i materijal ?
Mislim daje frend platil oko 100 eura.. :misli:
mislim da nece nista naplatiti jer imam 2 kozne jakne potpuno nove pa bih dao u zamjenu a inace uzima pod racun.
mislim nebi nista trebao uzeti jer dajem 2 jakne za jednu  kad kazem nove, znaci svaka je nosena jednu sezonu.
 
i ova mi je jakna jako dobra  (y) 
jedino bi maknuo ove gore dzepove  :wink:
 
Saki said:
vidi ovako: stvar je u tome sto necu kupovati novu jaknu nego imam 2 kozne jakne koje nenosim a kao nove su
i jedino mogu zamjeniti te moje dve za jednu kod tog lika ali da je napravi po mjeri, pa sam mislio
da mi napravi neku za motor ali klasicnu bez protektora
, mada bi mu rekao da mi podeblja kozu na laktovima i ramenima.
e pitanje je kako da mi napravi i kako da mu objasnim i dal ce to ispasti kako valja i dal je to uopce i pametno  :misli:

ak je bez protektora, nije za motore  8)
 
speed attack said:
ak je bez protektora, nije za motore  8)
jedino da izvadim iz stare jakne protektore i nek stavi u tu jaknu,
ali onda je nema smisla nositi i kad nisi na motoru.
ma smislicu vec nesto.
 
mislim da je neisplativo dat šivat jaknu... ne tolko radi novaca, nego mislim da je rizik u tome kaj će lik na kraju sašit?? :misli: i kakav će biti rezultat??  pa ima sad puno nerzvikanih firmi koje rade jakne koj e se mogu nosit i bez bajka.. 8) ja sam ovu kupio
 
wingman said:
mislim da je neisplativo dat šivat jaknu... ne tolko radi novaca, nego mislim da je rizik u tome kaj će lik na kraju sašit?? :misli: i kakav će biti rezultat??  pa ima sad puno nerzvikanih firmi koje rade jakne koj e se mogu nosit i bez bajka.. 8) ja sam ovu kupio
opet ponavljam: ja necu platiti nista nego imam 2 kozne jakne koje nenosim
i ne znam sta da radim sa njima pa bolje da ih dam njemu a on meni napravi drugu,
pa necu je uzeti ako ne napravi dobro, nek je ponovo radi  :wink:
 
Saki said:
opet ponavljam: ja necu platiti nista nego imam 2 kozne jakne koje nenosim
i ne znam sta da radim sa njima pa bolje da ih dam njemu a on meni napravi drugu,
pa necu je uzeti ako ne napravi dobro, nek je ponovo radi  :wink:
kužim ja tebe, i ja sam htio da mi jedan lik napravi tak nekaj, al kad je počeo mudrovat o kopliciranosti i kvaliteti kože za moto jaknu,, muka mi je došlo. u svakom slučaju, koža mora biti goveđa....
--ajd baci slike tih jakni,  :mrgreen: , ja sam fan pa mi se koja možda svidi. 8)
 
wingman said:
kužim ja tebe, i ja sam htio da mi jedan lik napravi tak nekaj, al kad je počeo mudrovat o kopliciranosti i kvaliteti kože za moto jaknu,, muka mi je došlo. u svakom slučaju, koža mora biti goveđa....
--ajd baci slike tih jakni,  :mrgreen: , ja sam fan pa mi se koja možda svidi. 8)
jakne su obicne klasicne od govedje koze.  jedna je ovakva kao na slici
a druga je isto takva malo drugacija bez dzepova gore.
 
mislim da ce ti tesko krojac sasit jaknu a da slici na bilokoj od ovih kojih si stavio slike...
sve ove savove koje imas na ovim moto jaknama cisto sumnjam da ce ti sivati,
bez protektora ti jakne nece vise sliciti na ove koje vidis na slikama

mislim da je nesto ovako najbolje sto ces uspiti dobiti od krojaca:
http://www.vansonleathers.com/images/jackets/AR-Front-mod.jpg


neka ti je radi sto uzu i da ti bude sto tjesnja. normalno, da mozes disat u njoj  :mrgreen:

ojacanja na ramenima i laktovima ti ne trebaju, nece ti pomoci u slucaju pada. jedino protektor nesto znaci, 2 sloja koze ti nece pomoci u slucaju udara u nesto.
neka ti stavi malo jace jastucice u ramena da ima onako, moto oblik...

 
Pa nek ti napravi džepove za protektore, odnesi mu neku moto jaknu da to vidi kak izgleda,a protektore kupiš posebno i možeš ih vaditi. Isto tako, nek ti preko ziferšlus zatvarača napravi onaj "preklop" da te vjetar ne propiri.
 
Wrbex said:
E gle ovu u mom sig-u, i jos se mozemo dogovorit za cijenu :)
Jos je ljepo perforirana , taman fina ljetna jaknica, protektore izvadis ako te smetaju.
http://www.auti.hr/dijelovi_oprema/motocikli/showAdvert,170959,25,1.html

Uh,al je negdje propuh kroz nju kraj toliko rupica............. :LOL: