KOZNA ODJELA ZA STAZU ?

Musashi

Well-known member
Htio bih si kupiti jednodjelno kozno odjelo samo za koristenje na stazi pa molim za nekoliko savjeta..

-Dali kupiti perforirano odjelo ( vecinski u rupicama na prsima i rukavima) ili je bolje od pune koze?

-Od kojih proizvodaca odjela pruzaju najbolju zastitu? ( mislim na kvalitetu koze)

-Probao sam Dainese odjela i imaju mi odlican kroj, ali navodno relativno tanku i osjetljivu kozu pa sto Vi mislite o tome?

-Kazu da su Ixs i M-tech odjela imaju vrlo cvrstu i izdrzljivu kozu!?

-Koliko je bitna grba na ledima odjela?




 
Suomy mi se pokazao dobar. Iz iskustva  :?
Sada sam na Spyke-u goveđem, ne klokanovom :mrgreen:
Govedina i poznata firma, nećeš faliti.
Grba za aerodinamiku.
Ako želiš zaštitu za leđa onda nosi štitnik za kralježnicu ispod odjela.
 
alienzg said:
Htio bih si kupiti jednodjelno kozno odjelo samo za koristenje na stazi pa molim za nekoliko savjeta..

-Dali kupiti perforirano odjelo ( vecinski u rupicama na prsima i rukavima) ili je bolje od pune koze?

-Od kojih proizvodaca odjela pruzaju najbolju zastitu? ( mislim na kvalitetu koze)

-Probao sam Dainese odjela i imaju mi odlican kroj, ali navodno relativno tanku i osjetljivu kozu pa sto Vi mislite o tome?

-Kazu da su Ixs i M-tech odjela imaju vrlo cvrstu i izdrzljivu kozu!?

-Koliko je bitna grba na ledima odjela?

- s obzirom da ćeš se voziti, vjerojatno, isključivo na Grobniku, i pretežno u proljetnim/ljetnim mjesecima, uzmi perforirano. U slučaju da zalutaš i u zimskim mjesecima, dobro pododijelo će te zaštititi;

- kvaliteta koža je širok pojam. Nerijetko vrijedi pravilo - koliko para, toliko muzike. Osobno sam ima više kombinezona, od više proizvođača, goveđe i klokanove kože. Nakon pada prijatelja vidio sam da je na grubom grobničkom asfaltu najbolje prošao Dainese kombinezon, s tehnologijom D-skin kože (čvršća od klokanove). Međutim, ta odijela imaju veliku početnu cijenu (minimum 800 eura, najjeftiniji model, ako ti ga netko prebaci preko grane).

- grba na poleđini kombinezona je, što zbog aerodinamike, što zbog povećane sigurnosti, dobra stvar i, manje-više, svi je novi kombinezoni imaju. Zaštitu za leđa i ne pomišljaj ne uzeti.

Nadam se da je pomoglo.  (y)

 
kvaliteta koze obicno dolazi s cijenom i imenom. znaci, gledaj neke top marke ako bas zelis bit siguran. a kad si na vrhu, razlike su male i obicno se svode na kroj - tu u igru ulazis ti, tj. tvoji gabariti. uzmi ono koje ti najbolje pristaje - da je najvise "uz tijelo", a opet udobno.
 
iiizvoli  :mrgreen:  http://www.motocentarlaba.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=467&category_id=108&option=com_virtuemart&Itemid=26
 
Hvala decki na savjetima. Nasao sam na internetu Dainese laguna seca model 2008  za 600  eura + 60 postarine pa cu to vjerojatno kupiti. 
 
suomy 100% preporuka poslije pada (klizanje u glavnom na straznjici) na kombinezonu osim estetskih promjena nista se nije desilo. Klizanja je bilo gotovo 50 m  (y)
 
Ja konto uzeti Dainese laguna seca,kada vidim izašao novi model istog,a razlika u cijeni minimalna :wink: