kožni kombinezon-čiščenje

bojan

Well-known member
zanima me kako ga čistite sa unutarnje strane (od neugodnih mirisa,koje se pojavljuje nakon litara znoja koje upije nakon par godina  :mrgreen:)
pitao sam u kemijskoj čistioni ali su mi rekli da mi ne mogu pomoći,tako da sam ga preokrenuo napačke i malo pošpricao sa sretstvom za čiščenje kaciga i ostavio vani da visi pa se nadam da če biti barem malo bolje  :misli:
 
a jesi razmislio o pranju?  :shock:
 
2fast4you said:
a jesi razmislio o pranju?  :shock:

daj mi malo objasni kak da operem kožni kombinezon  :misli: :misli: :shock: :shock:
 
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,59386.0.html

pa tamo imaš još par linkova...  (y)

probajte koristiti tražilicu ...  :wink:
 
strasilo said:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,59386.0.html

pa tamo imaš još par linkova...  (y)

probajte koristiti tražilicu ...  :wink:

u kojima se govori o čiščenju iz vana a ne iz nutra  :wink:
 
Bojan said:
zanima me kako ga čistite sa unutarnje strane (od neugodnih mirisa,koje se pojavljuje nakon litara znoja koje upije nakon par godina  :mrgreen:)
pitao sam u kemijskoj čistioni ali su mi rekli da mi ne mogu pomoći,tako da sam ga preokrenuo napačke i malo pošpricao sa sretstvom za čiščenje kaciga i ostavio vani da visi pa se nadam da če biti barem malo bolje  :misli:


Probaj u još nekoj kemijskoj čistionici.
Može se prati koža, samo to ne rade svi jer treba mogućnosti za raditi takve stvari. Zato su rijetke kemijske čistionice koje su orijentirane na rad sa kožom, jer treba imati puno toga da bi bilo isplativo  (y).

E sad neznam dali je njima neki problem što je to kožni kombinezon, nebi smijelo biti, ista stvar kao kožne jakne, hlače.....
 
Ovo je jako dobro za vanjsko čišćenje, ja dobio i dobro je, ima neki blagi deterdžent pa vjerujem da bi se i iznutra dalo stim...
 
okreneš je naopako, uzmeš spužvu, namočiš u tekući detergent tipa Perwoll, ocjediš, izribaš i okačiš negdje na sunce da to dobro izvuče i osuši.
nisam probala, jer još nema potrebe, ali da ima to bih hladno napravila.
 
Hrvoje said:
S obzirom da sam ne jednom kvalitetno pokisnuo, a nakon toga se nije sa kožom ništa dogodilo, mislim da ne bi bio problem namočiti ga u neki blaaagi deterdžent na kojih pola sata što bi bilo sasvim dosta da istjera smradove...

pokisunuo si  :shock: :shock: ti VOZIS po kisi  :shock: a NE! to ti se nikako ne smije, kao ni oprati kombinezon ili bilo koji drugi dio opreme. cekas da se usmrdi pa ga bacis.  (y)


a sad bez zeke. okreni naopako i peri u tekucem color detergentu u vrlo mlakoj vodi. nemoras nasupat ko da je bilo na dnu mora... ako pitas ko je to radio - ja sam tako oprala jaknu i nije izasla poslije toga nista gora nego je bila. a mirisala je :inlove:
 
Prijatelju, obzirom da znam kakav kombač imaš,ne misleći na marku i kvalitetu nego na veličinu i dodatnu opremu  :mrgreen: vrijeme ti je da kupiš novi i miran si opet par godina s pranjem  (y)
 
PeRo. said:
Prijatelju, obzirom da znam kakav kombač imaš,ne misleći na marku i kvalitetu nego na veličinu i dodatnu opremu   :mrgreen: vrijeme ti je da kupiš novi i miran si opet par godina s pranjem  (y)

za ovu sezonu bum još izdržal sa ovim,kaj se tiče veličine dobar je ali jedino se malo smanjio oko trbuha pa mi tu stvara velike probleme kad se hoču nagnuti malo više napred  :mrgreen:
a za drugu sezonu frende bumo več nekaj smislili

e da kaj se tiče pranja:izvadil sam sve protektore van,preokrenuo ga naopačke,objesio na štrik i prvo sam ga pošpricao sa sretstvom za čiščenje kaciga pa ga ostavio da se prozračiva,drugi dan sam razmutio malo omekšivača sa vodom i opet ga dobro namočio,nakon toga sam ga nekoliko puta jako pošprical sa običnom vodom i visi vani već četvrti dan i počel je fino mirisati  :D :D :D :D

(mala napomena,mislim da se nebi kombač tak usmrdio od normalnih vožnji ali par cjelodnevnih odlazaka na stazu di se fakat uzojiš i kombač to sve fino upije i to je na žalost to  :mrgreen:)
 
O jebate pa kud omeksivac na to, ajd da je tekuci deterdzent, ali omeksivac, pa sto ti peres pamuk ili???