Kroz Hercegovinu i zapadnu bosnu do Zagreba

f6

New member
Pokušat ću malo složiti dojmove s ove dionice. Odmah napominjem da sam bio samo u prolazu i da nisam imao puno vremena razgledat i zalazit u detalje, ali ipak se nadam da ću barem donekle dočarati ljepotu ovog kraja.

Dakle krenuo sam ujutro u 6.00 


još ne znajuči rutu kojom ću ići. Ali nešto me vuklo da razbijem monotoniju pa sam ipak okrenuo prema Metkoviću, Vidu i Ljubuškom


Prva pauza između Ljubuškog i Gruda, osvježenje i sendvić koji je bio toliko "dobar" da sam ga podjelio u dva dijela  ;)


Grude, raskršće prema Imotskom ili Posušju


i župna crkva


cesta prema Posušju


Na ulazu u Posušje



sigurno korisne i ne skupe male vjetroelektrane


Duvanjsko polje


Buško jezero (možda malo podsječa na Alpe)  :yes:


Livno i cesta od Livna prema Bosanskom Grahovu


dolazim do područja djelovanja IV Gardijske  :heat:


Nailazim na izvor, kaže čovjek da je voda fantastična u što se i sam uvjeravam. Pa naravno, planinska, izvorna
,

vozim dalje prema Grahovu


Ostaci rata me i dalje prate


a cesta fantastična i bez nekog prometa


ulazak u Grahovo



raskršće prema Kninu, odnosno Drvaru i Bos. Petrovcu i benzinska pumpa uz koju je i motel


tu završava vožnja po pravcima i ravnicama i počinje spuštanje prema Drvaru


U Drvaru sam prvi put u životu i znatiželja me vuče da posjetim Titovu špilju


Napuštam Hercegovački i na vrhu planinskog prevoja ulazim u Unsko-Sanski kanton 


spuštanje s planine


i pogled na Petrovačko polje


Cesta od Petrovca do Bihača ponovo kao avionska pista, puna nepreglednih pravaca. Napokon rijeka Una i pred Bihačom interesantan ugostiteljski objekat


Raskršće u Bihaču


i Una


Bosanska Krupa


i Bosanski Novi, most preko Une, granica s Hrvatskom




Granica, Dvor na Uni


Iz Dvora se može krenuti prema Glini ili prema Hrvatskoj Kostajnici. Ja sam izabrao ovo drugo jer sam želio vidjeti taj grad,grad Zrinskih, još jedan u nizu gradova heroja Domovinskog rata. prvo na što sam naletio je preasfaltiranje ceste u duljini od cca 3 km


Hrvatska Kostajnica, razrušena crkva


Zrinski grad



Crkva Sv. Antuna


Iz Kostajnice se može otiči prema Sisku, ali ja sam se ponovo odlučio za dulji put, preko Hrvatske Dubice


mosta preko Save i Une (na ušću Une u Savu)


do Jasenovca (nisam ni tu bio u životu)  :oops:





Od Jasenovca do Zagreba dosada zvana autocesta. ukupno sam se vozio 10 sati ali po nekom mom izračunu da sam iz Dvora na Uni otišao za Glinu, Sisak i Zagreb, da se nisam peo po pečinama i stajao slikavati, u Zagrebu bi bio za 7 sati, što je sasvim prihvatljivo.

Toliko za sada. put nazad je bio autocestom te se o tome nema što pisati.  ;D
 
Odlicno!  (y)
Jesi razmisljal da stavis linkove na slike tak da se odmah otvaraju u velikom formatu da ne citaci ne moraju cekat jednu po jednu na serveru?
Svaka cast za lepi put i fotke.