Krpanje kopče kofera

Ne kužim ovaj post... Lupiš auto odeš kod limara da ti poravna taj dio il odeš kupiti cijelu novu stranicu? Meni kad sam lupio blatobran u ovlaštenom servisu kazu da odrežu taj dio i nasvasaju uništeni dio... Dakle samo var stave i to nemre biti isto ko cijela nova stranica.. A ovlašteni servisi to rade...
Kak sad pak to?
 
Ne kužim ovaj post... Lupiš auto odeš kod limara da ti poravna taj dio il odeš kupiti cijelu novu stranicu? Meni kad sam lupio blatobran u ovlaštenom servisu kazu da odrežu taj dio i nasvasaju uništeni dio... Dakle samo var stave i to nemre biti isto ko cijela nova stranica.. A ovlašteni servisi to rade...
Kak sad pak to?
E ne može, onda je sklepani. Moraš kupit novo auto.😇
 
Ne kužim ovaj post... Lupiš auto odeš kod limara da ti poravna taj dio il odeš kupiti cijelu novu stranicu? Meni kad sam lupio blatobran u ovlaštenom servisu kazu da odrežu taj dio i nasvasaju uništeni dio... Dakle samo var stave i to nemre biti isto ko cijela nova stranica.. A ovlašteni servisi to rade...
Kak sad pak to?
Interesantno iskustvo, a ja na svakoj procjeni pišem nove dijelove kad naplaćujem osiguranjima :)
 
Interesantno iskustvo, a ja na svakoj procjeni pišem nove dijelove kad naplaćujem osiguranjima :)
nije bilo osiguranje neg cash and carry ... ilti vidi ponudu i bjezi hahaha
 
nije bilo osiguranje neg cash and carry ... ilti vidi ponudu i bjezi hahaha
Upravo to i govorim, naši ljudi rade svašta i stim svačim sudjeluju u prometu, ali to nije propisno i ispravno, zato kad netko ima udes ide na procjenu i sve što je oštećeno se mijenja, i to je s razlogom tako, al svima više odgovara krpanje, osiguranja prolaze jeftinije sa nagodbama, a ljudi uzmu pare i zakrpaju pa se voze sa svim i svačim. No to je sad neka sasvim druga tema.
Poanta je da je ponekad kasno kada se dogodi sranje, no ljudi koji svjesno to rade nemaju problema ni kad se dogodi sranje jer da imaju nešto savjesti ne bi to radili.
 
Upravo to i govorim, naši ljudi rade svašta i stim svačim sudjeluju u prometu, ali to nije propisno i ispravno, zato kad netko ima udes ide na procjenu i sve što je oštećeno se mijenja, i to je s razlogom tako, al svima više odgovara krpanje, osiguranja prolaze jeftinije sa nagodbama, a ljudi uzmu pare i zakrpaju pa se voze sa svim i svačim. No to je sad neka sasvim druga tema.
Poanta je da je ponekad kasno kada se dogodi sranje, no ljudi koji svjesno to rade nemaju problema ni kad se dogodi sranje jer da imaju nešto savjesti ne bi to radili.
Definitivno se slazem od rijeci do rijeci,ali covijek nije pitao za krpanje nekog vitalnog dijela (to nitko iole pametan nece ici krpati),ali po svemu sta zagovarate da mora biti po propisima i ne krpano zakljucujem da ni kopca na braniku/svijetlu nesmije biti varena jer moze otpast ili ugrozit nekoga jel. Sto bi znacilo da se to mora recimo baciti,a svi vozimo aute di je neka sitnica zakrpana ili zavezana vezicom ili stavljena deblja vida itd,izuzev ) automobila starih kojiu god.. I ja definitivno nebi na krpanje kopce gledao kao krpanje nego upgrade jer se moze napraviti bolje i jace nego sta je tvornica zamislila(a tvornica to radi tako iz xy razloga da puca i da bude slabo ali to je neka druga prica).
A ima ljudi koji i kad "krpaju" onda znaju sta rade a ima koji i neznaju bas ali isto krpaju.... ;)
(y):)
 
  • Like
Reactions: Dene
i sad da se vratimo na temu... dal znate nekog da to profesionalno radi? 😄
 
i sad da se vratimo na temu... dal znate nekog da to profesionalno radi? 😄
Ne jer to niti jedan profesionalac niti u jednom profesionalnom ovlaštenom servisu ne radi.
Možeš otić kod plastičara ili nekog u garažu da ti to zakrpa ili zavari sa onim pištoljem za vijence i aranžmane pa samo staviš dva šarafa i preko kufera gurtnu za svaki slučaj i ko novo.
 
Ne jer to niti jedan profesionalac niti u jednom profesionalnom ovlaštenom servisu ne radi.
Možeš otić kod plastičara ili nekog u garažu da ti to zakrpa ili zavari sa onim pištoljem za vijence i aranžmane pa samo staviš dva šarafa i preko kufera gurtnu za svaki slučaj i ko novo.
ne das se ti 😄
 
  • Haha
Reactions: nigda_vz
Otiđi kod limara koji radi popravke branika i napomeni da ti je u ovlaštenom servisu rečeno da to nije moguće kvalitetno popraviti
 
ne das se ti

ne das se ti 😄
Meni je svejedno, pitano je i odgovorio sam, većini ovdje, uz nekoliko iznimaka, se moj odgovor ne zviđa i to je u redu, pošto većini odgovara da su 2+2=5 to je isto u redu, tako to većinom i funkcionira u našem društvu i bude onda 5, ja s tim nemam problem baš nikakav.
Ono što mene zanima je kad bude problem iz teme riješen da vlasnik ovdje fino napiše kako je riješio problem odnosno svoje iskustvo sa popravkom isl.
Netko je u ovoj temi isto rekao jednu važnu stvar koju ljudi zanemaruju, svaki kofer ima svoju nosivost i maximalnu brzinu, i na kraju nemojmo zaboraviti zamor materijala ovisno o starosti, korištenju, skladištenju, te izloženost atmosferskim prilikama.