Krpanje kopče kofera

snake123

Well-known member
Prilikom izvrtanja motora pukle su mi monolock kopče kofera (ona dva pipca što idu u nosač), ostalo je prezivjelo.
Dal se to da pokrpati (nemam te pipce, odletjeli nekam), odn dal to neko radi?
I dal je to uopće sigurno raditi da ne bi negdje na cesti otkazalo poslušnost pa leti leti kofer?
 
kopce na mojim koferima od plastike su vareni, samo to je djelo bivseg vlasnika pa ne znam tko i kako je to napravio
koferi su na motoru uglavnom prazni al i putovao sam par puta i koristio ih bez problema
te kopce se u mom slucaju mogu kupiti, mozda mogu i za tvoj kofer
 
BAci to i zaboravi, meni je iskočio prilikom pretjecanja naletio na rupu i otkoturao se sva sreća na lijevu stranu ceste. Bila mi napuknuta samo jedna što naravno nisam skužio, i dobro je završilo, ali da je pogodilo auto moglo je bit dosta skupo, skuplje nego novi kofer, uostalom hoćeš se stalno okretat ili mahat rukom iza sebe da li ti je kofer na mjestu.
 
To je bilo i moje mišljenje, al rekoh da čujem i vaša iskustva.
Pukla mi je 46ica. Imam još malu 29ku, Al velicina je bitna... Tako kažu 😁
 
  • Like
Reactions: Luke
Nevidim razlog da se to nebi moglo pokrpati doduše trebalo bi ubaciti malo lima ali sigurno dovoljno čvrsto ako ne i bolje od originala
 
  • Like
Reactions: CrispyKevin
Nije stvar škrtosti, nego zašto baciti nešto ak se da popraviti.
Po tome je škrtica svako ko popravlja auto/motor a ne baci i kupi novi
 
Nevidim razlog da se to nebi moglo pokrpati doduše trebalo bi ubaciti malo lima ali sigurno dovoljno čvrsto ako ne i bolje od originala
Meni su na kufericu ta dva pina napukla, pa da se ne mislim kada ce se potpuno odvojit lipo sam ih otpilio i iznutra stavio dvije aluminijske trake po cijeloj duzini kuferica rivetima uhvatio za dno.... Evo ga vec ne znam koliko godina, stoji, ne mice se.
 
Meni su na kufericu ta dva pina napukla, pa da se ne mislim kada ce se potpuno odvojit lipo sam ih otpilio i iznutra stavio dvije aluminijske trake po cijeloj duzini kuferica rivetima uhvatio za dno.... Evo ga vec ne znam koliko godina, stoji, ne mice se.
Staviš sliku kako to izgleda
 
Meni je izletija Givi 46 litara na nekih 80 km/h,iza mene je bija auto kojeg srića nije pogodija...
Kopče uredne,uvik kad stavin kofer malo protresen da vidin jeli lipo sija ali opet se iz nekog razloga otkačija 👎
Možda ti je najbolje zavidati ga za ploču ako ga ne skidaš s motora 🤔
 
Zato sta to vise nije sigurno. I na kraju mozes ubit nekog.
Zato sam i pitao dal ima da netko to profesionalno popravlja a ne sam si ga sklepa.
Slažem se da je opasno u kućnoj radinosti, zato i pitam za iskustva 😉
 
  • Like
Reactions: Nike11
Ili fiksirat šarafom ili ako nađeš riješenje krpanja za svaki slučaj ga gurtnom preć cijelog i zdravo.
Uostalom pametno bi bilo i kad je sve ispravno barem nekakvom trakom uhvatit kofer i platu radi sigurnosti, kad sam vidio da se thule na krovu ljudima otvorio i počele stvari letit po autoputu uf
 
Zato sam i pitao dal ima da netko to profesionalno popravlja a ne sam si ga sklepa.
Slažem se da je opasno u kućnoj radinosti, zato i pitam za iskustva 😉
To se ne popravlja nikako ni amaterski ni profesionalno, ljudi jel vama toliko stalo do 200 eura za novi kofer da bi mogli imati nekog na duši, neko dijete čeka preć cestu ili na biciklu i tvoj ga kofer satare u glavu, koji Vam je..... eno to baci i odi kupit drugi ispravan po propisima ili nemoj imat kofer, dajte čemu toliko rizika, meni se otkvačio i izletio sa motora, imao sam sreće, isto tako nisam morao imati, pa ajde nemoj trošit sreću na kofer.
 
  • Like
Reactions: cadjo and Nike11
Koliko vidim ovdje su svima otpadali koferi a nisu bili krpani.
Tako da ako to netko kvalitetno napravi i dodatno ùčvrsti, kako je neko napisao, bolje od originala
 
Najbolje baciti, po mogućnosti u more ispred omiljene plaže ovih koji savjetuju kupnju novog bez da se i proba popraviti. 😁
 
  • Like
Reactions: CrispyKevin
Koja drama u pene bonačića...
Nemojte prikrcavat te jadne kufere pizdarijama, spizom i toaletnim potrepštinama, pa vam neće ni otpadat putem.
Mome puka jedan od dva jezička kad sam se prosua po kiši, meštar zavarija plastiku i eno ga još na motoru, malo klapa, ali još nije otpa.
 
Ili fiksirat šarafom ili ako nađeš riješenje krpanja za svaki slučaj ga gurtnom preć cijelog i zdravo.
Uostalom pametno bi bilo i kad je sve ispravno barem nekakvom trakom uhvatit kofer i platu radi sigurnosti, kad sam vidio da se thule na krovu ljudima otvorio i počele stvari letit po autoputu uf
Dva torband sarafa M8 dvije dijana matice i drzi bolje nego originalna kopca-vrlo jednostavno i efikasno
 
To se ne popravlja nikako ni amaterski ni profesionalno, ljudi jel vama toliko stalo do 200 eura za novi kofer da bi mogli imati nekog na duši, neko dijete čeka preć cestu ili na biciklu i tvoj ga kofer satare u glavu, koji Vam je..... eno to baci i odi kupit drugi ispravan po propisima ili nemoj imat kofer, dajte čemu toliko rizika, meni se otkvačio i izletio sa motora, imao sam sreće, isto tako nisam morao imati, pa ajde nemoj trošit sreću na kofer.
Najbolje da uopće ne prelaziš cestu jer je 80% stvari popravljeno. Vozni park nam je punoljetan. :mrgreen:

Ne znam zašto to ne bi netko mogao profesionalno popraviti ako se isplati.
 
Zato kad god se desi pizdarija( bilo kakva) i onda kad vjestak otkrije u cemu je stos, a sve se otkrije. Ajmeeeee nisam zna, nisam htio bla bla bla bla. E takvima bi i stan uzea. Jebote boli m k jel od xy mestra bolja i bolje drzi. Ako nadem da je radeno i da si fala bogu samo materijalnu stetu napravio. Uzet cu ti koliko god mogu, a ako je sve jebena nesreca s originalom, kazem svakom se moze desit i zivot ide dalje. Bas zato sta se voze sklepani motori/auta i jebeno neispravni i jos gora oprema imamo svega u prometu. Jebote kupis novu plocu i svi mirni. U 3 pm. Taj komad je napravljen da se ne moze kupit rezervni komad, to sve govori. Jel moze taj sklepani valjat i bit bolji od originala, naravno da moze. Al original mora bit i nema razgovora. Pa sad palamudite koliko hocete

Na kraju krajeva taj sklepani komad ce kostat do 100€. A nova ploca ni 200€ ne kosta. Nemam razumijevanje za ovako nesto. I popizdim , ajme nisam zna. Duznost ti je kad bilo sta radis, koristis, znaci bilo sta. Da znas !!

Normalan covik to zna. A vi sad razglabajte koliko hocete.
 
  • Like
Reactions: Luke