KTM 250 EXC-f ili Yamaha WR 250 F

Danijel 23

Well-known member
Kupujem enduro motor koji se može registrirat, godinu dvije star te molim preporuke za gore navedene motore il možda neki treči model. Nije mi jasno zašto polovnih WRa ima doslovno par komada na tržištu. Ili nitko nekupuje, WRa jer nevaljaju ili su toliko kvalitetni da ih nitko ne želi prodati. :)
 
Kupujem enduro motor koji se može registrirat, godinu dvije star te molim preporuke za gore navedene motore il možda neki treči model. Nije mi jasno zašto polovnih WRa ima doslovno par komada na tržištu. Ili nitko nekupuje, WRa jer nevaljaju ili su toliko kvalitetni da ih nitko ne želi prodati. :)

Javi se EnduroLab on ce ti sve objasniti.
 
WR-a, kao i svih japanskih enduro motora (enduro, ne mx!!) je na našem tržištu jako malo jer su kao novi značajno skuplji nego Europska konkurencija. Problem je i cijena dijelova.

WR je odličan enduro motor, ne za hard i extrem ali za rally i klasični enduro je prilično cijenjen zbog svoje pouzdanosti.
 
I mene je jako dugo to mucilo. Ne pitaj sta sam odabra...
 
Kupujem enduro motor koji se može registrirat, godinu dvije star te molim preporuke za gore navedene motore il možda neki treči model. Nije mi jasno zašto polovnih WRa ima doslovno par komada na tržištu. Ili nitko nekupuje, WRa jer nevaljaju ili su toliko kvalitetni da ih nitko ne želi prodati. :)

Ako ces sam "odrzavati" onda vjerovatno ti ni odgovori ovdje nece pomoci jer vec znas sto ces.

Ako neces sam odrzavati.... kupi marku koje ti je najblizi servis ili da je dobra kombinacija "najblizi servis+cijena dijelova".
To ti vridi za sve vrste motora.... dobar mestar i neskupi dijelovi.

Da si u Splitu i da neces sam odrzavati motor Yamaha je amen ... dva servisa, dijelovi dobavljivi u "relativno" razumnom roku.

Ja bi odabrao KTM/Husquarna :rolleyes:


... ili ko Patrik kupi i KTM i Yamahu :LOL:
 
Dali tko ima kakva iskustva sa GasGas, KTM posinku? Navodno da je u njemu KTM agregat.
 
Novi modeli MX su isti tako rec razlika u boji plastika za enduro neznam
 
@ Danijel 23:
 
Skoro su isti. Gasgas je kombinacija huskya i ktm-a, ima vagicu a zadnji koš nije kompozitni već kao na ktm što je svakako dobro. Agregat je isti ali je mapa navodno drugačija. Kočnice i kvačilo ima braketec, kvačilo je još mekše. Od ove god husky je izbacio maguru i stavio braketec. Brembo je kupio braketec prije 2 mj. Govorim o enduro modelima..
 
I sve te sitnice nece primjetit 99.999% vozaca u HR🤣
 
  • Like
Reactions: dovla
Ja sam probao i testirao oba motora i moj dojam je bio da je KTM bio tvrđi, precizniji i možda više sportskiji, pogotovo za one koji naginju hard enduro. WR mi je ostavio bolji dojam na dionicama koje su bile manje tehničke ili cesta. U konačnici ja bi odabrao KTM iako sam imao visoke nade u WR ali za mojih 90kg mi se činio premekan i nekako neprecizan, kao da mu je teže zadati pravac na tehnički zahtjevnijim dionicama. Moram reći odmah da imam ograničeno iskustvo s takvim motorima pa prenosim samo moje subjektivne dojmove nakon par sati na jednom i par sati na drugom.
 
AKo pričamo o novim 2020-2022 EXC-ovima onda su sigurno mekši od yamahe i ostale konkurencije. Ovjes na KTM-u zadnje 2 god mi je veeeeliki plus i ne bi mijenjao za nikakve kayabe i sl. Vozio sam novog šerka s kyb i wp na novom ktm-u mi je nebo i zemlja bolji. Doduše više je podešen za extremu a kyb za cross country.. Ali opet mi je taj novi wp fantazija.
 
Ja sam probao i testirao oba motora i moj dojam je bio da je KTM bio tvrđi, precizniji i možda više sportskiji, pogotovo za one koji naginju hard enduro. WR mi je ostavio bolji dojam na dionicama koje su bile manje tehničke ili cesta. U konačnici ja bi odabrao KTM iako sam imao visoke nade u WR ali za mojih 90kg mi se činio premekan i nekako neprecizan, kao da mu je teže zadati pravac na tehnički zahtjevnijim dionicama. Moram reći odmah da imam ograničeno iskustvo s takvim motorima pa prenosim samo moje subjektivne dojmove nakon par sati na jednom i par sati na drugom.

Jesi probao oba modela WR?
 
Moj ktm exc 250f je 2019-ta dok je wr450f 2017. Kod Yamahe se osieti puno vise snage i teza upravljivost , mada i to dode na svoe nakon par dana voznje. Ktm ima dosta snage i dosta precizniu upravljivost. Razvijanje gasa nie divlje ka u yamahe Za hard enduro se ne mogu uopce isporedivat, tue ktm pobiednik. Yamaha Wr250f je skroz druga klasa, nizi i dosta slabiji. Probali smo isto godiste i pari bicikla naspram wr450f ccm.
Meni je plan bia slagat rally motor pa sam zato kupia i ovog 450 uz rebel x sport paket i veci tank od 15 litara. Kako sam sviesniji da imam sve manje vrimena nisam bas siguran da cu zadrzat oba tj. tri, drustvo im u garazi pravi i Africa kou isto slabo, nazalost, vozim...
 
Svasta 🤣
 

Attachments

  • C15373F7-BDC5-4693-B0C3-76CFD3AE1CB1.jpeg
    C15373F7-BDC5-4693-B0C3-76CFD3AE1CB1.jpeg
    133.9 KB · Views: 0