ktm 505 SX f Vijek trajanja i kontrola ispravnosti

adopilot

New member
Pozdrav ponovonakon duuuge pauze pri postanju ovdije, Ne zanam da li bi se ponovo trebao prestaviti s obzirom da vec dugo nisam bio aktivni član ovdije, Znate kako to krene posao,supruga, novina i ostalo.

Evo pitanja par ako se iko javi sa bilo kojim savjetom unaprijed zahvala.

Hajmo žargonski reći "Izletio mi je povoljno jedan KTM 505 SX f iz 2008 godine" vjerovatno će mnogi znati o kojem motociklu konkretno je rijeć
jer sam ja dobio feedback da ga je vozio izvjesni Dražen koji je prvak Bosne i Hercegovine u motokrosu.

Kako ce ovo biti prvi moj ozbiljniji kros motor nakon KDX125 i XT660 tako i ja imam milion nedumica kao na primjer:

Ukoliko ga je baš prvak vozio godinu  dana da li mu je mogao "dušu" baš uzeti tako da moj motor više neće vrijediti.

Koliki je vijek trajanja generalno ovakvog motora, Da li oni mogu preguliti par sezona ukoliko se koriste u normalne svrh.

Na koji način mogu provjeriti tehničku ispravnost motora ? Pije li mi vode da mijerim kompresiju i da li me to upućuje na bilo što

Da li je loš znak to što motor kada se zaustavi ima dosta "šlajma" na iberlauf crijevima da iscuri Ili je jednostavno ne valja smiješa.

Da li posoje još neki indikatori da je motor pred kraj vijeka trjanja.

I bilo koji drugi savijet bi mi dobro došao.
Inače motor je onoliko koliko sam ja vidjeo tehnički funkcionalan i ispravan, živahan u svakoj brzni bez prevelikih vibracija na na guvernali
i sa dosta ujednačenim radnom na lerr gasu.

S poštovanjem
Admir
 
adopilot said:
Da li oni mogu preguliti par sezona ukoliko se koriste u normalne svrh.

Zaboravi , ne par sezona nego par vožnji...

To ti je kros motor i tu zaboravi na trajnost, to je motor koji odvozi utrku i ide na stol bilo sx, yz, kx... Ako vec gledaš jak i lagan enduro uzmi exc-a i miran si ne zahtjeva toliko održavanja kao sx.
 
Mislim da bi ti član sa nickom MMS mogao dati odgovor na tvoja pitanja. Kontaktiraj ga putem PP
 
darko-exc said:
Zaboravi , ne par sezona nego par vožnji...

To ti je kros motor i tu zaboravi na trajnost, to je motor koji odvozi utrku i ide na stol bilo sx, yz, kx... Ako vec gledaš jak i lagan enduro uzmi exc-a i miran si ne zahtjeva toliko održavanja kao sx.
to ti je ATV  :D

:mrgreen:



...



pošto se radi o novom modelu sx-a , rekao bi da 60 sati može bez beda odvozit  :misli:
 
Hvala na komentarima

@darko-exc Ovo je riječ o motociku na dva kotača, a ne o ATV-u "Buggy-u", Četvoročašku kako ga već zovu