KTM 690 R enduro

Auspuh pitanje za znalce.

Smeta me original auspuh na motoru isključivo i jedino zbog topline koju razvija. Zvuk i performanse su mi sasvim OK.

E sad aftermarket auspusi puno strše (u usporedbi s originalnim) akrapović je najgori, prate ga i remus, arrow, leo vince i neznam da li uopće postoji još koji za njega...

Wings lipo stoji ali on nije homologiran i ne da mi se zafrkavati s minjanjem auspuha za tehnički i sl...

E sad ono šta bi ja tija, tvornički auspuh ispilati izvaditi iz njega katalizator i ostalo šta je viška a da zvuk ostane normalan, tj. pristojan...
Ima li ko iskustva s tim, je li to moguće, tj. može li se kvalitetno to tako izvesti?
 
a yoshimura?

na 690 je auspuh lose rijesen, gdje mu je kat, na ulazu u lonac?
 
Last edited:
Auspuh pitanje za znalce.

Smeta me original auspuh na motoru isključivo i jedino zbog topline koju razvija. Zvuk i performanse su mi sasvim OK.

E sad aftermarket auspusi puno strše (u usporedbi s originalnim) akrapović je najgori, prate ga i remus, arrow, leo vince i neznam da li uopće postoji još koji za njega...

Wings lipo stoji ali on nije homologiran i ne da mi se zafrkavati s minjanjem auspuha za tehnički i sl...

E sad ono šta bi ja tija, tvornički auspuh ispilati izvaditi iz njega katalizator i ostalo šta je viška a da zvuk ostane normalan, tj. pristojan...
Ima li ko iskustva s tim, je li to moguće, tj. može li se kvalitetno to tako izvesti?


Leo Vince?
 

Attachments

  • Screenshot_20221126_155438_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20221126_155438_Samsung Internet.jpg
    744.9 KB · Views: 0
E sad ono šta bi ja tija, tvornički auspuh ispilati izvaditi iz njega katalizator i ostalo šta je viška a da zvuk ostane normalan, tj. pristojan...
Ima li ko iskustva s tim, je li to moguće, tj. može li se kvalitetno to tako izvesti?
Mala ili gotovo nikakva sansa da ce ti zvuk biti prihvatljiv, tj. vjeovatno ce ti biti iritantan.

Mozda nisi dozivio al na tehnickom se znaju sagnuti i svjetiljkom gledati jel auspuh otavran.

Uzmi onu krpenu termo traku i namotaj.
 
Mala ili gotovo nikakva sansa da ce ti zvuk biti prihvatljiv, tj. vjeovatno ce ti biti iritantan.

Mozda nisi dozivio al na tehnickom se znaju sagnuti i svjetiljkom gledati jel auspuh otavran.

Uzmi onu krpenu termo traku i namotaj.
To me i zanima ako neko ima iskustva 👍
To na tehničkom nisam doživio, ali na 690 je auspuh dosta sakriven u plastikama tako da bi to bilo teško vidit, naravno isključivo ako se to može napravit da budem zadovoljan...

Termo traka mi je OK za granu, ali za auspuh i nisam baš siguran.... A i onda bi grana trunila recimo kad opereš motor i spremiš pa ostane vlaga unutra. Znan to po auspusima od webasto i sličnih grijanja u brodovima....
 
Nemoj pilat original. Zažalit ćeš...
Meni je Leo najbolje sjeo za taj motor...
Ima li Remus nešto?
 
Nemoj pilat original. Zažalit ćeš...
Meni je Leo najbolje sjeo za taj motor...
Ima li Remus nešto?
Više njih je to reklo za pilanje 👍

Leo je najbolji ali samo u kombinaciji s njegovim granama šta je priča od cca 2000€, a toliko mi se ipak ne daje za auspuh....

Remus isto bzvz stoji
 
Više njih je to reklo za pilanje 👍

Leo je najbolji ali samo u kombinaciji s njegovim granama šta je priča od cca 2000€, a toliko mi se ipak ne daje za auspuh....

Remus isto bzvz stoji

Ima čovjek koji ti može preraditi serijski, i da bude sasvim ok zvuk, a smanjit ćeš grijanje....
 
Ima čovjek koji ti može preraditi serijski, i da bude sasvim ok zvuk, a smanjit ćeš grijanje....
Nema se tu što prerađivati, TAj bojler mora ići dolje!

Wings or Leo, s remusom sam imao loših iskustava.
 
Pozdrav svima, kupila sam "novi" 690er 2022., druga sam vlasnica. Kada sam ga kupila prije cca 2 mjeseca imao je 7000km. Motor je servisiran drugi put na 5000km kod ovlastenog servisera, sada mi dolazi 10000km (jos je pod garancijom), pa imam par pitanjca ako mi netko moze pomoci.

1. Da li mogu samo zamijeniti ulje i filtere (ulja i zraka) sama bez da ga za to vozim u ovlasteni servis s obzirom da je pod garancijom (mogu sama to odraditi ali me zanima radi garancije)?
2. Da li je potrebno spajati ga na dijagnostiku (pise u manuelu da treba), sto bi znacilo da ga moram voziti u ovlasteni servis.
3. Motor je kupljen originalno kod Spahije u Šibeniku, nekako bi mi bilo draze odvesti ga k njemu na servis nego kod Viktora ako ga bas moram odvesti na servis kod ovlastenog.
4. Muci me samo da li je zbog garancije lose ako sama zamijenim ulje i filtere i da ga ne odvedem na spajanje na dijagnostiku, jer ako slucajno nesto na njemu "ode" mogu mi srati da ga nisam redovno servisirala kako pise. Jesam li u pravu?
5. Citala sam sve postove u ovoj temi i primjetila sam u dva posta da se kod servisa spominje i obavezan check up zazora ventila? Molim ako mi netko moze malo to objasniti.

Inače prvi vlasnik je na njega "natukao" opreme u vrijednosti cca 40.000,00kn. Od auspuha (Leo) do rally kita Rade Garage, razno raznih zaštita, mekseg sica... i sva ta dodatna oprema je upisana. Tako da ja necu imati problema na tehnickom.

Odusevljena sam s motorom. Za mene koja niti sam visoka (165cm), niti imam 100kg motor je doslovno savrsen za duze off voznje (makadami, soft šuma). Trazila sam motor s kojim cu lezerno napraviti dnevno cca 400km i odplahutati do npr. Albanije vecim dijelom offom ali opet ako treba voziti cestu da motor bude prilagoden. Ono sto mi je bilo nekako najbitnije je da nadem sto laksi motor s kojim mogu dalje putovati a kojeg cu moci lagano hendlati na offu. Jednostavno nisam nasla konkurenciju 690. 🤗
 

Attachments

  • IMG_20221011_194302_500.jpg
    IMG_20221011_194302_500.jpg
    1.7 MB · Views: 0
  • IMG_20221018_104720_347.jpg
    IMG_20221018_104720_347.jpg
    1.6 MB · Views: 0
  • IMG_20221008_205512_098.jpg
    IMG_20221008_205512_098.jpg
    1.8 MB · Views: 0
  • IMG_20221113_192548_906.jpg
    IMG_20221113_192548_906.jpg
    1 MB · Views: 0
imas li dodatni rezervar goriva od rade garage?
vjerujem, preskakanje servisa kod ovlastenog znaci prestanak garancije.
 
imas li dodatni rezervar goriva od rade garage?
vjerujem, preskakanje servisa kod ovlastenog znaci prestanak garancije.
A da to i mene brine. Makar garancija istice u 2 mjesecu tako da nije bas tako strasno i nekako se nadam da se nece sada preko zime dok miruje bas nesto tragicno dogoditi.
Nemam dodatni rezervoar, ali iskreno niti ga ne zelim. Ne treba mi dodatno kila na motoru, a 300km prode bez problema. Unutar tih 300km cu valjda naletiti na neku benzinsku pa makar isla u nedođiju... 😅 To je neka moja logika.
 
Hej, čestitke na novom motoriču:love:(y). Slobodno promijeni ulje i filter. Čak su kolege znali u među vremenu promijeniti sami ulje u motoru zbog dugog servisnog intervala (6 ili 10tkm) pa redovno otišli u ovlašteni na servis.

A što se tiće provjere ventila ili štelovanje nije nešto što sama želiš raditi. Evo video da dobiješ dojam što je to
 
  • Like
Reactions: AdvGirl