KTM 790 Adventure R

Naravno da će gurati dok ide, a ide jebeno, samo to nije tema. :mrgreen:

Ovo ostalo nisam baš shvatio, složio se s povećanjem od cca 1,5% a onda se opet žališ na 2-3.000kn povećanja svake godine. :jesus:  Još jednom, okvirnih 100 EUR godišnje po modelu, kupio 6 komada, maloprodajne cijene u rangu navedenog, razlika je bila samo u popustima u datom trenutku.

Ovo drugo je na razini djeteta pa neću komentirat. :mrgreen:

 
AnteK said:
U principu ga zamjenjuje jer se 1090R navodno neće više proizvoditi ...

Ima smisla no opet mi nije jasna ta razlika od 20k kn.  :misli: Koliko znam, razlika je jedino u ovjesu i elektronici (samo taj Rally mode)...

S druge strane, ova normalna 790ica ima super cijenu.
 
ZoltanBB said:
Ima smisla no opet mi nije jasna ta razlika od 20k kn.  :misli: Koliko znam, razlika je jedino u ovjesu i elektronici (samo taj Rally mode)...

S druge strane, ova normalna 790ica ima super cijenu.

Ima tih vizualnih razlika, prednji blatobran, sic, volan je drugačiji ( puno bolje mi je legao na R ), vjerovatno ima
još razlika, nebitno.... Ovo sa cijenom se slažem za 790, za te pare ( ako bude ta cijena  :mrgreen: ) je to top.  (y)
 
Husqvarna testira 801 :D :0648:

https://advrider.com/spy-shots-of-husqvarnas-new-adventure-bike-the-801/
 
AnteK said:
Ima tih vizualnih razlika, prednji blatobran, sic, volan je drugačiji ( puno bolje mi je legao na R ), vjerovatno ima
još razlika, nebitno.... Ovo sa cijenom se slažem za 790, za te pare ( ako bude ta cijena  :mrgreen: ) je to top.  (y)

Svoju 990icu sam prije _12_ godina platio 96k kuna - cijena ove 790ice je stvarno top.

Što se R verzije tiče, mogu razumijeti razliku od 1K EURa koja se spominje na forumima no, IMHO, kvalitetniji R-ov ovjes ne opravdava razliku od 20k kuna.

stane said:
Husqvarna testira 801 :D :0648:

https://advrider.com/spy-shots-of-husqvarnas-new-adventure-bike-the-801/

Navodno se radi o retro-adventure modelu, nešto slično kao Ducati Scrambler.
 
Sirotinjo i Bogu si teška. Pa Yamaha ima skutere skuplje od toga, a vi tu kukate da je skupo. Džabe je.
Dvadesetak prosječnih plaća.  :cigle:
 
ZoltanBB said:
Svoju 990icu sam prije _12_ godina platio 96k kuna - cijena ove 790ice je stvarno top.

IMHO: dio toga je u inflaciji, dio u činjenici da je novi 790 kompleksniji motocikl od 990, a dio u činjenici da se cijena ne formira modelu po "trošak + x% profitne marže" nego "wilingness to pay" ima važan utjecaj. T-Max i GS su zorni primjeri.

 
joke said:
Jaume je dobio cijenu .... R 113000, obični 93000 preračunato u kune.
Gledajuči ostale cijene motora Španjolsko tržište blago je povoljnije od našeg, nekih 3-4% .... znači bio si u pravu.
  KTM just announced their 2019 prices, the new 790 adv prices in Spain and UK will be:

790 Adventure € 12.399 / £11099
790 Adventure R €13.299 / £11999

Most prices in the EU will be comparable or higher depending on taxes.
 
nismo se razmili i posto ne znam, ostavio sam "?" na kraju.
Da li je u cijeni prije poreza i zarada preprodavca ili moderno receno, dilera?
 
Sredju said:
nismo se razmili i posto ne znam, ostavio sam "?" na kraju.
Da li je u cijeni prije poreza i zarada preprodavca ili moderno receno, dilera?


Halooo .... kakva cijena....modele uspoređujemo ... model 790 ADVENTURE i model 790 ADVENTURE R