KTM 790 Adventure S

thewarrior

New member
Pozdrav svim bajkerima,

razmišljam o novom KTM 790 Adventure S modelu. Zanima me kakva su iskustva s KTM-ovima u nas, posebno ako itko zna za 790 Adv model.

Budući da je samo Viktor zastupnik i serviser, a KTM nije baš na glasu kao pouzdan motor.

Da li je itko imao kritičnih problema da nije mogao nastaviti put i kakva su vaša iskustva s servisom i podrškom za KTM u nas.

Nisam nikad prije imao KTM.

Hvala svima, i molim vas nemojte ovu temu pretvorit u pljuvanje po Viktoru ili bilo kome drugom svi imamo dobrih i loših iskustava, ako navodite nezadovoljstvo recite činjenice bez preuveličavanja.

Hvala svima 👍
 
thewarrior said:
Pozdrav svim bajkerima,

razmišljam o novom KTM 790 Adventure S modelu. Zanima me kakva su iskustva s KTM-ovima u nas, posebno ako itko zna za 790 Adv model.

Budući da je samo Viktor zastupnik i serviser, a KTM nije baš na glasu kao pouzdan motor.

Da li je itko imao kritičnih problema da nije mogao nastaviti put i kakva su vaša iskustva s servisom i podrškom za KTM u nas.

Nisam nikad prije imao KTM.

Hvala svima, i molim vas nemojte ovu temu pretvorit u pljuvanje po Viktoru ili bilo kome drugom svi imamo dobrih i loših iskustava, ako navodite nezadovoljstvo recite činjenice bez preuveličavanja.

Hvala svima 👍

A zbog čega? Ima tu nekih mušica, ali ništa ni manje ni više nego kod ostalih proizvođača...

A ima 5-6 KTM dealera/servisera u HR, pa ako nisi zadovoljan Viktorom ima i ostalih...
 
EnduroLab said:
Viktor je zastupnik, servisera i dilera ima puno, od Slatine do Makarske.

Ispravak...do Šibenika...Afrika Moto Makarska nema više zastupništvo...
 
thewarrior said:
.....a KTM nije baš na glasu kao pouzdan motor.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a moze biti

Doduse otporan na projektile sa svih strana ... al ako narod kaze onda je to tako  :mrgreen:
 
Ja isto razmisljao o ovom motoru ali...

https://www.motorradonline.de/naked-bike/ktm-790-duke-im-50000-kilometer-dauertest/
http://www.motorevija.com.hr/test/ktm-790-duke-medubilanca-testa-izdrzljivosti
 
Ova lista kvarova na dukeu 790 je stravična i dokazuje nepouzdanost navedene mašine, brenda i austrijskog naroda općenito.
 
Po pitanju pouzdanosti, bez obzira na maratonske testove, mislim da ne treba razbijati glavu. Tko god ima nešto više godina, iskustva i promjenjenih vozilica zna da pravila nema. S talijanskim poluproizvodima nisam nikad imao problema a s njemačkim perfekcionizmom ih je bilo na bacanje. Valjda mi je tako grah pao.
Kod konkretnog modela jedino što mi se ne sviđa je ta debljina donjeg dijela motora koja je predimenzionirana bez obzira na poboljšano težište.
Prodajno servisna mreža, kakva god da je, smatram da je još uvijek u gornjem dijelu ljestvice u HR.
Trenutno kao najveći problem KTMa gledam to što toliko dobro posluju da si mogu priuštiti bahaćenje s cijenama. Do prije koju godinu je cijena istog novog modela skočila 100 EUR, danas je to ipak puno više. Jel tako dovla? :mrgreen:
 
infinity said:
nema dct... :palacdolje:

Nije taj KTM za tebe.


mate said:
Trenutno kao najveći problem KTMa gledam to što toliko dobro posluju da si mogu priuštiti bahaćenje s cijenama. Do prije koju godinu je cijena istog novog modela skočila 100 EUR, danas je to ipak puno više. Jel tako dovla? :mrgreen:

Ovisi kako gledaš.

990S, 2006, cijena novog: 97.000 kn
790, 2020, cijena novog: 97.500 kn.

Klasa 1200ccm je daleko precjenjena no, koliko vidim, KTM tu nije jedini koji dobro naplaćuje krizu srednjih godina.  :D
 
ZoltanBB said:
Nije taj KTM za tebe.


Ovisi kako gledaš.

990S, 2006, cijena novog: 97.000 kn
790, 2020, cijena novog: 97.500 kn.

Klasa 1200ccm je daleko precjenjena no, koliko vidim, KTM tu nije jedini koji dobro naplaćuje krizu srednjih godina.  :D
Smcr 690 19-20 razlika mislim 12k kn ali nisam [emoji817]% siguran.
Isti motor

Edit omasio sam ceo futbal cca 500 € razlike

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
ZoltanBB said:
Nije taj KTM za tebe.


Ovisi kako gledaš.

990S, 2006, cijena novog: 97.000 kn
790, 2020, cijena novog: 97.500 kn.

Klasa 1200ccm je daleko precjenjena no, koliko vidim, KTM tu nije jedini koji dobro naplaćuje krizu srednjih godina.  :D

U pravu si, pogotovo ovo zadnje.  :mrgreen: Ja sam gledao cijene hard endura gdje su skočili za cca 20.000kn, od čega više od 50% u zadnje cca 3-4 godine.
 
ZoltanBB said:
Budite drugari pa podijelite poučnu priču o dovli i KTMu.  :mrgreen:

Referirao sam se na jednu nedavnu forumsku prepisku na tu temu. Ne znam na šta aludira Nakaza, možda je nekom riknul novi motor? :LOL: :jesus: