KTM 950 adventure & Ktm 990 adventure

Chile

Member
Kako razmišljam o kupnji jednog od ta dva zanima me koje su razlike između njih, osim kubikaže i snage koja je zanemariva, ako ima netko ko ih je vozio ili tko posjeduje jednog od njih pa da malo prenese svoja iskustva. Antek je pohvalio 990 pa me zanima da li je jednako kvalitetan i dobar 950
 
Loki said:
Kako razmišljam o kupnji jednog od ta dva zanima me koje su razlike između njih, osim kubikaže i snage koja je zanemariva, ako ima netko ko ih je vozio ili tko posjeduje jednog od njih pa da malo prenese svoja iskustva. Antek je pohvalio 990 pa me zanima da li je jednako kvalitetan i dobar 950

E ovako, friend koji je kupio 990 je išao prošle godine na KTM factory
tour sa 950. Kaže da je 950 puno pitomiji u vožnji i ima normalniji
odziv na gas, dok je 990 jako nervozan ( što i jest ) i po njegovom
sudu, da je znao da je 990 tako nervozan, kupio bi 950. S druge strane,
990 je okretniji i više "bicikl" po ciklistici. Vozio je prije CapoNord, kaže,
Adv i CapoNord su dva nespojiva svijeta, KTM je neuporedivo spretniji
i lakši za voziti, odlučniji motor, puno bolje ubrzava, ali je i skuplji  (y)
Ja kada bi kupovao veliki ADV, sigurno bi uzeo 990  (y)
 
I mislio sam da bi tako moglo biti, meni treba motor koji je dobar  za malo jaci makadam i da je dobar za dulje ture sa suvozacem, ali mislim da ce ipak presuditi financijska situacija pošto je 990 novi model.
Da li znaš jesu se javljali kakvi tehnički problemi na 950?
 
Loki said:
I mislio sam da bi tako moglo biti, meni treba motor koji je dobar  za malo jaci makadam i da je dobar za dulje ture sa suvozacem, ali mislim da ce ipak presuditi financijska situacija pošto je 990 novi model.
Da li znaš jesu se javljali kakvi tehnički problemi na 950?

Jesu na prvim modelima, puštale su brtve glave i slično. Ja bi uzeo
990, i to obični ( ne "S" model ), uopće nije neudoban, sasvim
zadovoljava. Za makadam je motor zakon, vjeruj  (y)
 
Hvala Ante na informacijama (y) Nadam se da cu uspijeti skupiti dovoljno para za 990 pa da mi pokazes off road po Slavoniji :wink:
Ako budes u prolazu javi se pa se dogovorimo za cugu
 
Loki said:
Hvala Ante na informacijama (y) Nadam se da cu uspijeti skupiti dovoljno para za 990 pa da mi pokazes off road po Slavoniji :wink:

No frks, ko živ ko mrtav poslije  (y)