KTM 990 SMT

mate said:
Nemreš vjerovat da me ova stara kanta jos uvijek interesira...
Ja mogu vjerovat... :wink:
Kad sam ugledao  taj motor u firmi i pogotovo nakon razgovora sa vlasnikom ( koji je kupio tuona 110 pa smo morali malo procakulati  po sluzbenoj duznosti  ) nisam ni trenutka razmisljao i nisam se pokajao ni sekunde do sada... za $10000 nisam mogao kupiti bolji motor za svoje potrebe...( za iste pare mogao sam kupiti neko skoro novo japansko drlo od iljadu kubika ) ... hoces recimo svakodnevne kratke voznjice kroz gradsku guzvu, oces na stazu srugat koljena, oces sa zenom malo na izlet ( tu se pod malo smatra barem 500 km). Sve moze.. i zanimljivo je da taj motor svagdje budi veliko zanimanje, pogotovo ako su ga jos i culi... . jedino me malo pati mali rezervar, moram birati puteve jer mu je autonima oko 250 km, ( 15 lit rezervar ) a tu se moze dogoditi da nema benzinjare i po 300 km ako se zaigras sporednim putevima...
Ocu reci, ako ima nekakav u oglasniku da ti budi znatizelju, kupi, bit ces sretan sa performansom osim naravno ako  ga netko nije unistio strucnim odrzavanjem kod susjeda koji se u to razumije ili nedaj Boze da ga je dirao neki meho za japanere, to je siguran put u krivom smjeru...

Daj ga onom pekaru iz podruma, pardon laboratorija, da ga pregleda... :LOL:
 
Misliš razlika između ovog gore SMR i SMT?

Superduke i SMT su različiti tipovi motora.
Iako.. je meni taj veliki SM(R) naked naked. Nema mi neke razlike ni u vožnji a i položaj sjedenja je skoro isti.
 
dovla said:
Misliš razlika između ovog gore SMR i SMT?

Superduke i SMT su različiti tipovi motora.
Iako.. je meni taj veliki SM(R) naked naked. Nema mi neke razlike ni u vožnji a i položaj sjedenja je skoro isti.

Ma uh.

Imam problem u psihi.

Planiram izbacit skuter, izbacit RR i nabavit neki naked/sm napucani koji će me vozit na posao/kavu i vikend đir. Gledam Tuona ili nekog 990 ktm-a, al meni sve to izgleda isto, superduke izgleda ko spusteni smt. I uz to neku grobnicku drlu eventualno.

Di mogu pročitati o razlikama malo?
 
Čekaj da ti se Darth javi on bi mogao napisati usporedbu..

Što se mene tiče meni je to sve vrlo slično. Od SMR sam očekivao nešto drugo. Ne kažem da mi se nije svidio, dapače ali nije to SM.
SDR mi je oduvijek bio želja. Ovaj novi, uh..... :mrgreen:
 
Di mogu pročitati o razlikama malo?

------------–

Lakse je o slicnostima....
Koliko se sjecam, onako napamet...Masina je gotovo identicna, mislim, nisam siguran, da SMR i SDR imaju iste kovane kotace i iste drzace guvernala i istu pupmu od kvacila... :wink:

SMR i SD su dva potpuno razlicita svijeta, nisu uopce usporedivi po namjeni, barem meni...SD sebi ne bih kupio... velika je razlika u velicini, SMR je veci motor po svemu i ovjes ima skoro duplo duzi hod i to ga cini upotrebljivijim pogoto sa gel sicom od SMTa...
 
DaRRth Vader said:
Ja mogu vjerovat... :wink:
Kad sam ugledao  taj motor u firmi i pogotovo nakon razgovora sa vlasnikom ( koji je kupio tuona 110 pa smo morali malo procakulati  po sluzbenoj duznosti  ) nisam ni trenutka razmisljao i nisam se pokajao ni sekunde do sada... za $10000 nisam mogao kupiti bolji motor za svoje potrebe...( za iste pare mogao sam kupiti neko skoro novo japansko drlo od iljadu kubika ) ... hoces recimo svakodnevne kratke voznjice kroz gradsku guzvu, oces na stazu srugat koljena, oces sa zenom malo na izlet ( tu se pod malo smatra barem 500 km). Sve moze.. i zanimljivo je da taj motor svagdje budi veliko zanimanje, pogotovo ako su ga jos i culi... . jedino me malo pati mali rezervar, moram birati puteve jer mu je autonima oko 250 km, ( 15 lit rezervar ) a tu se moze dogoditi da nema benzinjare i po 300 km ako se zaigras sporednim putevima...
Ocu reci, ako ima nekakav u oglasniku da ti budi znatizelju, kupi, bit ces sretan sa performansom osim naravno ako  ga netko nije unistio strucnim odrzavanjem kod susjeda koji se u to razumije ili nedaj Boze da ga je dirao neki meho za japanere, to je siguran put u krivom smjeru...

Daj ga onom pekaru iz podruma, pardon laboratorija, da ga pregleda... :LOL:

Jedan je od rijetkih modela na kojem tu i tamo na moto.it pogledam cijene ali nisam ozbiljni kupac. Super je na slikama i u vožnji, uživo je kao i svaki putni enduro ili veliki SM, k'o krava. :mrgreen:
 
dovla said:
Čekaj da ti se Darth javi on bi mogao napisati usporedbu..

Što se mene tiče meni je to sve vrlo slično. Od SMR sam očekivao nešto drugo. Ne kažem da mi se nije svidio, dapače ali nije to SM.
SDR mi je oduvijek bio želja. Ovaj novi, uh..... :mrgreen:

SMR i SDR su ti slični? Pojela Škoda mozak... :LOL:
 
Da, nakon 9 god pravog supermota oba su mi nejkedi.. malo vislji, malo pognutiji polozaj, isti mi klinac.. dobri su oba.
 
Istina, zbog subjektivnosti mi je uvijek sdr bio zanimljiviji jer smr nisam smatrao supermotom..
Sve u svemu cudi me da Darth nije uzeo tuona mjesto smr..
A ti ako si baja uzmi nudu a ne ovu konfekciju
:mrgreen:
 
EnduroLab said:
I gel sic, ha?  :mrgreen:
Ste se klebaris.. jes ti probo SMR sa original sicom...200 km i nema vise hemeroida,,, rastepe ih sve., isto daska...  a imam ja i new zealenders seat cover...  :LOL:
mate said:
Jedan je od rijetkih modela na kojem tu i tamo na moto.it pogledam cijene ali nisam ozbiljni kupac. Super je na slikama i u vožnji, uživo je kao i svaki putni enduro ili veliki SM, k'o krava. :mrgreen:
E sad si me bacio u sumnju da si probo SMRa...  :misli: ... ajd nije agilan ko street ili speed triple triumph, ili SDR ali je agilniji od touna i svih japanskih drla...
dovla said:
Istina, zbog subjektivnosti mi je uvijek sdr bio zanimljiviji jer smr nisam smatrao supermotom..
Sve u svemu cudi me da Darth nije uzeo tuona mjesto smr..
A ti ako si baja uzmi nudu a ne ovu konfekciju
:mrgreen:i
Tuono nije dovoljno udoban cak ni sa gel sicom, nije bas ni zahvalan ako ceste nisu na nivou, a tu su ceste kao u hr tamo negdje 80tih kad sam ja pocinjao  sa Tomosima, tako da tuono eliminira razlicitost podloge.... a ni zena nece na Tuono.. neudobmo, tvrdo, nema kofera, ona bi GSa, a ja jos nisam toliko star u dusi i nemam nikog pred kim bih se preseravao...  dobro XR vec moze i kod mene proci :mrgreen:  ili multipraktik drksi, no njega me jos strah... :LOL:


 
dovla said:
Istina, zbog subjektivnosti mi je uvijek sdr bio zanimljiviji jer smr nisam smatrao supermotom..
Sve u svemu cudi me da Darth nije uzeo tuona mjesto smr..
A ti ako si baja uzmi nudu a ne ovu konfekciju
:mrgreen:

Nakon pravog supermota naravno da nije, nakon velikih krava skoro pa i je. :mrgreen: Tuono i SMR su jako različiti i meni bi bilo čudno da je napravio obrnuto.

Nuda je isto na toj kratkoj listi, prije nekoliko mjeseci mi je jedna "pobjegla" u Trstu. Iako, danas kupiti takav motor nije baš previše pametna odluka pa ne znam kako bi reagirao na dan kad bi trebalo platit. :mrgreen: Jedino što mi je danas realno za stavit u garažu je Desert Sled.



DaRRth Vader said:
E sad si me bacio u sumnju da si probo SMRa...  :misli: ... ajd nije agilan ko street ili speed triple triumph, ili SDR ali je agilniji od touna i svih japanskih drla...Tuono nije dovoljno udoban cak ni sa gel sicom, nije bas ni zahvalan ako ceste nisu na nivou, a tu su ceste kao u hr tamo negdje 80tih kad sam ja pocinjao  sa Tomosima, tako da tuono eliminira razlicitost podloge.... a ni zena nece na Tuono.. neudobmo, tvrdo, nema kofera, ona bi GSa, a ja jos nisam toliko star u dusi i nemam nikog pred kim bih se preseravao...  dobro XR vec moze i kod mene proci :mrgreen:  ili multipraktik drksi, no njega me jos strah... :LOL:

Mislim da me nisi dobro shvatio, pročitaj još jednom pa podvuci dio koji te naveo na ovaj komentar. :mrgreen:
XR je daleko "najbliži" cestovnom motoru, poput Tuona, ali nekako mi je to sve postalo previše, od snage, elektronike, performansi...
 
mate said:
Nuda je isto na toj kratkoj listi, prije nekoliko mjeseci mi je jedna "pobjegla" u Trstu.



Mislim da me nisi dobro shvatio, pročitaj još jednom pa podvuci dio koji te naveo na ovaj komentar. :mrgreen:
Nuda je luda.... imali nekidan jednu, probao malo... fino, manja je od SMR i cinilia mi se malo agilnija....no bas to manja mi se nije svidjelo....

Navelo me ono... ko krava....
Pa nismo pricali o jamahinoj trenerki, nju ja dozivljam bas tako kako si opisao ...
muce bez veze, lijena je, ne ide nikuda, nevoljka, troma, teska i predebela. :LOL:
 
Kad pričamo o modernim kravama, Japanci nisu dio razgovora. Ne podjebavam, stvarno se ne sjećam da ih je netko iz ekipe uopće spominjao kao opciju. Ide GS, pa KTM ili Multica a u zadnje vrijeme je sve jači Triumph.
 
mate said:
Kad pričamo o modernim kravama, Japanci nisu dio razgovora. Ne podjebavam, stvarno se ne sjećam da ih je netko iz ekipe uopće spominjao kao opciju. Ide GS, pa KTM ili Multica a u zadnje vrijeme je sve jači Triumph.
Sad ja ne podjebavam ali japanci trenutno nisu opcija ni u jednom  segmentu.....vec desetljece...
dobro mozda motocikli 300-750 ccm proizvedeni izvan japana, a za  svakodnevne odlaske na posao bez potrebe za uzitkom u voznji.... tako ja vidim trenutnu moto scenu...

Englez je bomba .... (y)
 
EnduroLab said:
Stari prdonje. Vas dvojica, ne Englez.  :mrgreen:
Mozda je ruznjikav ali je doooobar.... i znam da ih nema bas previse u tvojoj okolici.. ali ne kudi konja kojeg jaho nisi...  :mrgreen: