KTM 990 super duke

bu2rider

New member
Drage kolege,
Kanim kupiti gore pomenuti motor..motor je 2007 godište i prešao je nešto oko 22000km..zanima me kakva su iskustva... savjeti..do sada sam vozio samo honde..pa me zanima pouzdanost..održavanej i sve odtalo...
PS.ako nije tema za ovdije prebacite je gdije pripada :misli:
 
bu2rider said:
Drage kolege,
Kanim kupiti gore pomenuti motor..motor je 2007 godište i prešao je nešto oko 22000km..zanima me kakva su iskustva... savjeti..do sada sam vozio samo honde..pa me zanima pouzdanost..održavanej i sve odtalo...
PS.ako nije tema za ovdije prebacite je gdije pripada :misli:
Za super dukea to nebi trebala biti neka velika kilometraža, pod uvjetom da su redovito rađeni servisi. Šta se tiče održavanja cijene su negdje na razini japanaca, osim kad se provjeravaju ventili, onda je nešto skuplje. Šta se tiče cijene rez dijelova, u odnosu na japance cijene su smiješne, a dijelovi bar u hrvatskoj dobavljivi u roku dva dana. Motor po pouzdanosti možda nije honda ali ja nisam do sad čuo da je netko imao nekih značajnih problema. U motoradu na hard testu 50000 km motor je odlično ocijenjen, bez ikakvih nepredvidivih kvarova. Ja sam sa SMT 990 u godinu dana napravio 15000 km  bez ikakvog kvara, agregat i veliki dio motora je isti kao na dukeu, jedino što je smt udobniji. Sa motorom dobiješ hrpu vrhunskih komponenti, WP ovjes, marcesini kotači, brembo radijalne kočnice i pumpe itd. Izvrsnu voznost, i karakter. Vjeruj mi kad ga voziš osmijeh ne silazi sa lica. KTM je  imao loš image koji je stekao prije 10 tak godina sa nepouzdanim jednocilindrašima. Ali danas KTM je nešto sasvim drugo.
Ako ti cijena odgovara , a motor je redovito održavan i nije razbijan, mislim da nečeš pogriješiti, čak suprotno dobit češ vrhunski proizvod. (y)
 
ovak...


kad neka firma smisli bolji model od superduka.. to bum kupil... do daljnjega sam na tom...
 
bu2rider said:
Drage kolege,
Kanim kupiti gore pomenuti motor..motor je 2007 godište i prešao je nešto oko 22000km..zanima me kakva su iskustva... savjeti..do sada sam vozio samo honde..pa me zanima pouzdanost..održavanej i sve odtalo...
PS.ako nije tema za ovdije prebacite je gdije pripada :misli:

Kupuj i vozi ako je motor dobro odrzavan. 2007. su popravljene sve sitne greske a tom motoru 22000km nije nista.
Servis predlazem odraditi kod Spice.
 
ljudi...juče sam probao, odnosno vozio ovaj motor...pa zaista moram priznati da sam odusevljen...zbilja..nisam očekivao ovoliko od ovog motora...iskren da budem bas zbog tih prica o ktm-ovim jednocilindrašima sam imao neku averziju prema ktm-u...ali ovaj  motor je sam vrh..a i bijezao sam od svega sto nije 4 cilindra..ali zbilja oo je vrh..nema vibracija...vuce kao sam djavo i to sa niskih obrtaja(sto je i odlika V2 masina) ali vuce ravnomjerno...a tek sto se dize na zadnji..čim se malo jače doda gas opaaaaa.....veseloo :jesus: osmjeh na lice...e sad imam jedan drugi problem..moram prodati cbr-a jer vlasniku  ne odgovara zamjena..tako da s nadam da cu prodati i postati ponosni vlasnik KTM-a (y)...
 
rednyaW said:
ovak...


kad neka firma smisli bolji model od superduka.. to bum kupil... do daljnjega sam na tom...

Ja sam 2008. probao superduke koji je bio 2007. možda je tebi za stunt dobar,dosta je nervozne(vesele) naravi,samo po meni neupotrebljiv za svakodnevnu vožnju(barem meni).
 
Killex said:
Ja sam 2008. probao superduke koji je bio 2007. možda je tebi za stunt dobar,dosta je nervozne(vesele) naravi,samo po meni neupotrebljiv za svakodnevnu vožnju(barem meni).
pa nije bas najbolje za stunt da je nervoze naravi  :?

ja sam samo jednom probao SD na orange dayu ... naspram singla ovo je vrlo pitom motorčić   :mrgreen:

njegova snaga i ubrzanja su dosta prikrivena ...  mi lajket  :D
 
ZoltanBB said:
Kupuj i vozi ako je motor dobro odrzavan. 2007. su popravljene sve sitne greske a tom motoru 22000km nije nista.
Servis predlazem odraditi kod Spice.
Pa valjda ima neki servis blize Budvi  :LOL:
 
markookram said:
pa nije bas najbolje za stunt da je nervoze naravi  :?

ja sam samo jednom probao SD na orange dayu ... naspram singla ovo je vrlo pitom motorčić   :mrgreen:

njegova snaga i ubrzanja su dosta prikrivena ...  mi lajket   :D

Možda...prema 4 u redu nije :mrgreen:,a pod nervozan nisam mislio da je neupravljiv.
 
imam ga ja  (y), malo sam se iznenadio kad si napiso "..motor je 2007 godište i prešao je nešto oko 22000km.. :misli:" jer mi baš takav u garaži a lomim se oko prodaje..bacio sam oko na SD-Ra, ukratko nikad nikakvih problema prošlu sezonu 12tkm, ma nije ni osjetio,servis kod Špice i nemaš brige
 
Tomica said:
Pa valjda ima neki servis blize Budvi  :LOL:
pa naravno da ima...ali mislim da je kupljen u afrika moto..pa je tamo i servisiran dok je bio u garanciji.... :wink:
 
ljudi...danas sam imao prilike i na kratko provozati SD R-a... ja nisam znao da je njemu sjedista bas kao na pravog R..zujku..i to trkacku..to ne da je tvrdo..nego je kamen..predhodno sam vozio obicnog SD-a  i dosao drug i sjeo da probam...cini mi se malo da ide bolje...ali je neuporedivo tvrdji sto mi se nikako nije svidjelo...lijep je za oko..ali za voznju..hmm.... :palacdolje:
to je opet neko moje misljenje
 
bu2rider said:
ljudi...danas sam imao prilike i na kratko provozati SD R-a... ja nisam znao da je njemu sjedista bas kao na pravog R..zujku..i to trkacku..to ne da je tvrdo..nego je kamen..predhodno sam vozio obicnog SD-a  i dosao drug i sjeo da probam...cini mi se malo da ide bolje...ali je neuporedivo tvrdji sto mi se nikako nije svidjelo...lijep je za oko..ali za voznju..hmm.... :palacdolje:
to je opet neko moje misljenje

sd r je za ganjanje 3 koplja bolji od obicnog...  za to je napravljen.. ne za jasit po siocu.. a za fine dame koje ipak uzmu R verziju su napravili sic sa gelom.. pa eto... da se ne place...




superduke nije za od birtije do birtije.. neg od zavoja do zavoja...

jos ak stavis onu staru mapu gore i jedna zub manje na prednji lancanik XD


deckiiiiiiiiiiiiiiiiiiii  8)
 
evo.. superduke 2005  :LOL:

ktm-superduke-1000-cm3-slika-2484984.jpg



jos celjusti naprijed radijalne.. i full je u R verziji =)
 
rednyaW said:
sd r je za ganjanje 3 koplja bolji od obicnog...   za to je napravljen.. ne za jasit po siocu.. a za fine dame koje ipak uzmu R verziju su napravili sic sa gelom.. pa eto... da se ne place...




superduke nije za od birtije do birtije.. neg od zavoja do zavoja...

jos ak stavis onu staru mapu gore i jedna zub manje na prednji lancanik XD


deckiiiiiiiiiiiiiiiiiiii  8)
pa znam to...jeste R za ganjanje..al ja zato prodajem CBR-ku jer mi je pretvrda i ne svidja mi se toliko taj polozaj za duze voznje..za stazu je vrh i za brze zavoje....mada sam ja i sa nakedon zadovoljan kako ide u zavoje.... ne znam ovaj SD R sam kratko vozio i odmah poslije SD pa mi je bio mnogo tvrdji.... a kazem pogotovo sic...mozga kad bi se sic promjenio da ne bi bilo toliko strasno....nemojte pogresno shvatiti da sam dama..ali ne volim bas zuljati zadnjicu ako ne moram :jesus:
 
bu2rider said:
pa znam to...jeste R za ganjanje..al ja zato prodajem CBR-ku jer mi je pretvrda i ne svidja mi se toliko taj polozaj za duze voznje..za stazu je vrh i za brze zavoje....mada sam ja i sa nakedon zadovoljan kako ide u zavoje.... ne znam ovaj SD R sam kratko vozio i odmah poslije SD pa mi je bio mnogo tvrdji.... a kazem pogotovo sic...mozga kad bi se sic promjenio da ne bi bilo toliko strasno....nemojte pogresno shvatiti da sam dama..ali ne volim bas zuljati zadnjicu ako ne moram :jesus:


za superduek R od 2010 postoji gel sic za fine guze ;)

al mislim da je oko 120-130€ full cijena