KTM 990 super duke

Jel ima smisla, odnosno da li je netko od vas poštelavao ovjes na "driving sport" na SD-u ako se motorom ne ide na stazu? Ni ta opcija nije isključena, ali obaveze u ovom trenutku jednostavno ne dopuštaju....al zato se vožnja po cesti svakako nebi mogla svrstati pod turističku :0648:
Prijašnji vlasnik je imao između 70-80 kg i navodno su mu u servisu prilagodili ovjes...ja imam oko 92 kg i čini mi se da je motor malo mekši, što toliko ne osjetim na vilicama koliko na amortizeru. Opet, nisam primijetio da "mijesi" u zavoju ili se loše ponaša. Suvozača vozim rijetko ili nikada.
Gledao sam u manual, al spominju se te neke tri kategorije - soft, basic i sport, a budući da nisam još prčkao po ovjesima do sada bolje da pitam ovdje, čisto radi znatiželje i bolje iskoristivosti motora.
Ima li smisla podešavati amortizer bez podešavanja vilica?
 
Ako je njemu napravljen ovjes za 75 a ti imaš skoro 95 onda ti neće previše pomoći ni sport postavke ni ne znam što...

To je 2-3 broja opruga razlike tak da ono.. Javi se Sip-u on se hvali da zna  :mrgreen: (y)
 
dovla said:
Ako je njemu napravljen ovjes za 75 a ti imaš skoro 95 onda ti neće previše pomoći ni sport postavke ni ne znam što...

To je 2-3 broja opruga razlike tak da ono.. Javi se Sip-u on se hvali da zna  :mrgreen: (y)

Na motoru su svi original dijelovi, al sjećam se da je spominjao da su mu ovjes prilagodili po težini i potrebama...tako da ako su nešto mijenjali to nije ništa što se ne može vratiti na staro.
 
cuj ovo...svi furaju 1:21 na grobniku pa se neke fine stvari stelaju XD   


odes tam..napravis 5 krugova i to si za par sekundi postelas kak ti pase stilu voznje....  najte drame delati...
 
Borinjo said:
Ima li smisla podešavati amortizer bez podešavanja vilica?

Ima.

1. Prvo zapiši trenutačne postavke ovjesa;
2. postavi ovjes na driving sport (ili normal, što god ti odgovara);
3. isprobaj;
4. ako ti nešto ne odgovara, promjeni samo jedan parametar (ili kompresiju, ili povrat ili predopterećenje);
5. isprobaj;
6. opet mijenjaj parametar;
7. isprobaj:
8. pa opet isprobaj itd... dok ne nađeš prave postavke.

Korisna teorija (meni dosta pomogla): http://www.ktm950.info/how/Suspension%20Shop/arc/ARC_setup.htm
 
Dodao bi samo na početak, kao nultu stavku: u garaži podesi "race sag" jednom i više ga ne diraj. Ako normalnim količinama preload-a ne možeš podesiti "race sag" - opruge nisu adekvatne za tvoju težinu.  I kao zadnju: isprobavanja uvijek radi u istim uvjetima, na ne predugačkoj dionici, u tempu koji nije na tvojih 100% (jer ćeš u suprotnom biti previše zaokupljen drugim stvarima da bi primjetio promjenu).
 
Ima moj frend SD 990 2011, nije u njuskalu ali bi ga mozda prodao, inace je motor u dobrom stanju.
Ako te zanima posalji PP pa cu ti poslati broj od covjeka. :021:
 
mogul ovde da pitam zasto moj ktm duke 200 na 120kmh vibrira ko da ce se razletit... do 100kmh tako ljepo plovi ko na vodi, a preko sto pocinju manje vibracije, do 120bas trese onda opet mislim da malo slabe do 130, brze nisam ni vozio...
 
Loading said:
mogul ovde da pitam zasto moj ktm duke 200 na 120kmh vibrira ko da ce se razletit... do 100kmh tako ljepo plovi ko na vodi, a preko sto pocinju manje vibracije, do 120bas trese onda opet mislim da malo slabe do 130, brze nisam ni vozio...

imaš kofer ?
jesi mjenjao gume, balansirao ?
to se događa kad držiš ruke na volanu ili kad ih pustiš?
 
Barabones said:
imaš kofer ?
jesi mjenjao gume, balansirao ?
to se događa kad držiš ruke na volanu ili kad ih pustiš?

nemam kofer, gume imaju tegice, kad drzim ruke na volanu, dlanovi otpadaju.

desila se jedna stvar, provozao sam suvozaca preko 100kg, nakon cega sam zategnuo lanac na svoju tezinu, od tad imam tu nus pojavu, samo ne razumijem zasto nakon 120kmh slabe vibracije, prvo sam mislio da je do lanca...
 
vlado1098 said:
ekipa, ima li itko da prodaje super dukea od 2007, na njuškalu nijednog

mozda ja svog 2005 koji je u potpunosti preradjen na 2013 battleduke, sa vise power partska neg kaj ktm misli da postoji XD  ma sve znas...
  eto ga... bogom dan XD 
 

Attachments

  • Screenshot_20171009-104633.jpg
    Screenshot_20171009-104633.jpg
    253.8 KB · Views: 379
Jel ima tko katalošku šifru boje za KTM Super Duke 990 2008.g. model White?
 
aprilia je odavno prodana.
prova sam k1200r
to je tezak motor za mene.

superduke 990 je iduci na listi zelja.

 
infinity said:
aprilia je odavno prodana.
prova sam k1200r
to je tezak motor za mene.

superduke 990 je iduci na listi zelja.

K1200/1300 za to trebas parkirno mjesto od auta