KTM 990 supermoto R

bu2rider

New member
dakle :misli:.....
u pregovorima sam da kupim gore navedeni motor...no motror nije u najsjajnijem stanju jer ga je vozio neki pocetnik i neki koji nem pojma o motorima....neko je pao sa njega i ima sa desne strane posledice toga..nisu strasne...ali ipak se vide, sto bi dakle trebalo sanirati....i nema one stitnike karbonske koje dodju iznad lonaca pozadi....no dobro...mene zanima jedna druga stvar..probao sam mootr i vjerovatno da nije dug vozen, desilo mi se da sam malo stisnuo gas i motor je krenuo ali na odredjenim okretajima je kao zastao  bas se osjetilo kao da se ugusio motor, kao zatrokirao, i onda kao da je probio i krenu dalje i imao je da me zbaci sa motora...zbog cega to moze biti? da li moze biti mozda od stajanja ili ako je neko upoznat sa tim sta moze biti?
 
pa to je relativno novi model, taman da je i 2-3 godine stajao morao bi raditi bez problema, uglavnom, ne vjerujem da je problem u mašini ako ima šusa, vjerojatno neka banalna glupost tipa filter, neko crijevo možda pušta, sviječice lošije il tak neka sitnica..
a zamjenski dijelovi za ktm su ionako na glasu kao jeftini što se oklopa tiče..
 
Da li si možda primijetio da je na displeju nestalo brzine/okretaja/drugih informacija? Da li je grunuo iz auspuha? Da li se motor doista ugasio na sekundu/milisekundu....?

M.
 
makazica said:
Da li si možda primijetio da je na displeju nestalo brzine/okretaja/drugih informacija? Da li je grunuo iz auspuha? Da li se motor doista ugasio na sekundu/milisekundu....?

M.

da li smo sami u svemiru ?  :misli:
 
skala said:
da li smo sami u svemiru ?  :misli:

Kako ko....

Ti i Okla ste sami na svijetu od kad sam vidio onu fotku di se drpate.
Mate je definitivno sam na svijetu.
Okram i Dugi nisu sami, oni imaju jedan drugoga....

:jesus:

:mrgreen:
 
makazica said:
Kako ko....

Ti i Okla ste sami na svijetu od kad sam vidio onu fotku di se drpate.
Mate je definitivno sam na svijetu.
Okram i Dugi nisu sami, oni imaju jedan drugoga....

:jesus:

:mrgreen:

e jesi ljubomoran  :LOL:
 
skala said:
e jesi ljubomoran  :LOL:

:LOL:

Ma... ovo sam pitao ovog gore jer je frend na adv imao sličan problem jer mu je senzor nogice šlusao....

M.
 
makazica said:
Da li si možda primijetio da je na displeju nestalo brzine/okretaja/drugih informacija? Da li je grunuo iz auspuha? Da li se motor doista ugasio na sekundu/milisekundu....?

M.
jos jedna stvar displej ne radi jer je stajao na kisi i prestao da radi...al kao u garanciji je pa treba da stigne novi...
nije se ugasio..ne bih rekao...samo se kao ugusio...mooze da je filter od vazduha ili ko zna sta..s obzirom ko ga je vozio ne moze me nista zacuditi :shock:
a ima leo vince pa gruva samo tako.... :LOL:..samo sam ga provozao bukvalno 300metara, al sledeci put ako ga budem gledao obraticu paznju na to...nadam se da nije nista strasno....
MOONSHIELD said:
pa to je relativno novi model, taman da je i 2-3 godine stajao morao bi raditi bez problema, uglavnom, ne vjerujem da je problem u mašini ako ima šusa, vjerojatno neka banalna glupost tipa filter, neko crijevo možda pušta, sviječice lošije il tak neka sitnica..
a zamjenski dijelovi za ktm su ionako na glasu kao jeftini što se oklopa tiče..
pa znam da su jeftini...pogotovo za R :misli: