KTM 990

Robi01

New member
Pozdrav KTM-ovci. Namjeravam kupiti adv-a 990 pa bi me zanimalo koliko vas koštaju servisi i registracia? kak ste zadovoljni sa motorom u globalu? unaprijed hvala a odgovorima  (y)
 
Ajde Chile i Zoltan recite covjeku kakva je to kramusina  :mrgreen:
 
Robi01 said:
Pozdrav KTM-ovci. Namjeravam kupiti adv-a 990 pa bi me zanimalo koliko vas koštaju servisi i registracia?

Osiguranje je 1600,- Kn, pojma nemam koliko je registracija.

Servisi su od cca. 800 do 1500kn, ovisno da li je potrebno kontrolirati ventile (kontrola ventila svakih 15.000km, servisi svakih 7500km).

Za detaljne informacije o poznatim problemima pogledaj www.ktm950.info.

Robi01 said:
kak ste zadovoljni sa motorom u globalu? unaprijed hvala a odgovorima  (y)

Jako.

Rumunjska prije dva tjedna: zena, dva kofera i makadam. Zao mi je sto nemam slika s teskog dijela.




 
ZoltanBB said:
Rumunjska prije dva tjedna: zena, dva kofera i makadam. Zao mi je sto nemam slika s teskog dijela.

po makadamu ga znači guraš ...  :mrgreen:


(y)
 
Servisi su od cca. 800 do 1500kn, ovisno da li je potrebno kontrolirati ventile (kontrola ventila svakih 15.000km, servisi svakih 7500km).

Hmmm servis svakih 7500 km  :misli: pa to mi je nekako stvarno cesto s obzirom na druge motore.  dvoumim se između gs-a i adv-a a po tome ispada da je adv duplo skuplji za održavanje od gs-a. A šta se tiće udobnosti kak je suvozačica zadovoljna?
 
Danas sam zvao u jedan dučan što prodaje KTM-a i kaže mi tip da su servisi svakih 12000 km  :misli:
 
Čitao sam na  adriveru ,i baš jedan dečko ima sličnu situaciju ko ja ,međutim svi ga odgovaraju od tog motora. Kažu da je užasno skup za održavanje. (kontrola ventila, Često mijenjanje ulja , lanca , a da na pričam o dijelovima......itd) dal je to stvarno tako. nisa zamišljao da je ktm takav luksuz  :? koliko troši pri normalnoj vožnji? ah ah toliko pitanja  :)
 
Robi01 said:
Čitao sam na  adriveru ,i baš jedan dečko ima sličnu situaciju ko ja ,međutim svi ga odgovaraju od tog motora. Kažu da je užasno skup za održavanje. (kontrola ventila, Često mijenjanje ulja , lanca......itd) dal je to stvarno tako. nisa zamišljao da je ktm takav luksuz  :?

Ucini si uslugu i kupi BMWa.
 
Znaći tak je kritično sa ktm-om?? mislio sam da je bmw skuplji. Koliko vas onda ispadne motor godišnje ak smijem pitat 8) Nije da bi najrađe motor besplatno , al nebi htio da mi zadovoljstvo pređe u teret.
 
Robi01 said:
Znaći tak je kritično sa ktm-om?? mislio sam da je bmw skuplji. Koliko vas onda ispadne motor godišnje ak smijem pitat 8) Nije da bi najrađe motor besplatno , al nebi htio da mi zadovoljstvo pređe u teret.

Nista nije kriticno vec vidim da ti nisi momak za KTM niti sam ja netko tko ce te uvjeravati da je 990 motor za tebe.
Zato cu te rado prepustiti ADVrideru, GSpotu i deckima koji skupo mijenjaju lance, ulje i dijelove.

Toliko od mene, slijedeci tjedan me nema a mozes me naci na nekom od makadama izmedju Velebita, Jahorine i Durmitora.

Pozdrav!
 
picoda said:
A koja slikica u putovanjima?  :mrgreen:

Bit ce.... :)

P1000898.jpg

 
Neznam po čem si to zakljućio ,al ak mi nećeš odgovorit nema problema . Ovakve predrasude na temelju ničega nije ok stvarat o nekome koge ne poznaješ  :palacdolje: Ja sam sam pitao dal je istina to što se piše. Hvala odgovorima uglavnom  (y)
 
jer se ktm kupuje radi duse, i volis ga bez obzira na malo vise kn odrzavanja. a bmw je meni osobno ruzan ko vrag. da i tezak (bas sam gledao long way down) katastrofa ak mene pitas
 
Ma kakvo skupo održavanje :misli: radni sat u ovlaštenom KTM servisu je 220kn (BMW 470kn) i malo se raspitaj cijene bočnih plastika, žmigavaca, retrovizora, filtera... sigurno je kod KTM-a to bar duplo jeftinije, a da ne govorim o dostupnosti istih. Tu se Tomić pokazao loš i to po pisanju vlasnika.



Uostalon onaj ko kupuje KTM ne pita ovakva pitanja, ja bi na tvom mjestu uzeo GS ADV onaj u bež boji sa tigrastim uzorkom na rezervaru opremio ga sa 6 dodatnih farova, ADV naljepnice naravno i da ti motor (suh) bude preko 350kg, to je idealna sprava za avanturiste. (y)
 
Uostalon onaj ko kupuje KTM ne pita ovakva pitanja, ja bi na tvom mjestu uzeo GS ADV onaj u bež boji sa tigrastim uzorkom na rezervaru opremio ga sa 6 dodatnih farova, ADV naljepnice naravno i da ti motor (suh) bude preko 350kg, to je idealna sprava za avanturiste. (y)
[/quote]

Ma imas ti pravo kupit cu ja kawaskia z 750 ,atavit na njega ADV naljepnicu i onda sam kompletan  (y) hvala na savjetu.