KTM Duke III 690 2008

plux347

New member
Pozdrav,

Navedeni motor mi se gasio nakon nekog vremena vožnje nasumično na većinu crvenih svijetala u gradu. Dopustite da objasnim, normalna vožnja, dolaziš do semafora na njemu crveno, staješ te stavljaš motor u "N", pali se zeleno stišćeš kvačilo ubacuješ ga u prvu brzinu i na najmanje dodavanje gasa motor se gasi kao da je netko prekidač stisnuo na off. Što se duže vozim to je svako stajanje veća šansa da se to dogodi.

Na motoru je do sada napravljeno:

1. Set kvačila
2. Zamjenjeno ulje 10W60 Motul i zamjenjeni filteri ulja (imam dva na motoru)
3. Zamjenjen filter zraka (tvornički)
4. NGK svijećica
5. Filter goriva unutar rezervara goriva (Mahle 8mm)
6. Akrapović top i mapa za isti akrapović

Tu moja muka se nastavlja, isti problem ništa se nije promjenilo, googlam te pronalazim guide za riktanje TPS senzora ( https://advrider.com/f/threads/ktm-690-efi-2008-2013-idiots-guide.931664/ ), preko Tune ECU aplikacije provjeravam voltaže senzora s lijeve strane i pronalazim da nisu unutar zadanih vrijednosti, pratim upute guidea i podešavam voltaže na sljedeće. Dok prstom zatvaram leptir u throttle bodyu voltaža mora bit između 0.50V-0.55V, namještam na 0.52V te kad ne zatvaram leptir prstom treba bit između 0.70V-0.75V, moja voltaža je na 0.72V. Odlično to sam riješio, čak i nakon par davanja gasa na "prazno" dok je motor ugašen voltaže ostaju kako jesu. Palim motor koji je već dva dana van upotrebe i puštam ga da odradi 15 minuta reset, normalno bez ikakvog čudnog ponašanja on to odrađuje. Odlično sretan sam kao malo dijete dok nisam mu prvi put u leru dao mu gasa i skužio da okretaji prilikom vraćanja na ler zaustavljaju se svaki put na 2200 okretaja u minuti te se nakon dvije tri sekunde vraćaju na 1650 okretaja kako bi i trebalo biti u leru dok je motor zagrijan, pokušao sam se voziti i problem gašenja je kompletno nestao, al sad mi okretaji stalno ostaju na 2200 okretaja.
Budem snimio video sutra da pobliže dočaram o čemu je riječ. Više sam lud i ne znam što bih više probao da riješim ovaj problem, otvoren sam za sve prijedloge. Hvala unaprijed.