Kubler 250/300ccm piaggio leader

dali netko zna dali se pojavio ili ce se uskoro pojaviti kakav kit za povecanje obujma kod quasara od 278 ccm...nesto se pricalo o nekakvom kitu koji dize zapreminu na 310 ccm...bar sam tako nesto nacuo...
 
ja sam jos prosle godine nacuo nesto o tome...kad sam procitao naslov teme (kad je otvorena) ponadao sam se da je dosao
 
malaguti said:
sa kublerom dolazi i radilica...
Radilica...........KOJE kategorije.............katgegorija 1.........ili kategorija 2.......O tome ja govorim...nemozes napamet stavljati radilice bilokoje marke i vrste....u blokove leader/quasar/master............bez predhodnog TOCNOG mjerenja.... :wink:
 
bmw m 5 said:
Radilica...........KOJE kategorije.............katgegorija 1.........ili kategorija 2.......O tome ja govorim...nemozes napamet stavljati radilice bilokoje marke i vrste....u blokove leader/quasar/master............bez predhodnog TOCNOG mjerenja.... :wink:
neznam nisam znao znao sa imaju dvije vrste leader blokova,zasto?

:misli: :misli: http://www.sip-scootershop.com/Products/KBR10002/Rennzylinder+Umrustkit+KUBLER+Racing+278ccm.aspx
 
malaguti said:
neznam nisam znao znao sa imaju dvije vrste leader blokova,zasto?

:misli: :misli: http://www.sip-scootershop.com/Products/KBR10002/Rennzylinder+Umrustkit+KUBLER+Racing+278ccm.aspx

http://forum.svijetskutera.com/index.php?topic=35924.0
 
josko said:
http://forum.svijetskutera.com/index.php?topic=35924.0
zanimljivo,onda po tome su promijenili radilice tj. imaju stare i nove,onda su stari modeli imali drugacije radilice/blokove :misli:

jer na tom linku pise da mu je majstor rekao da se vise ne rade radilice kakvu je on imao...
 
ali mi opet nije jasno za ovo sta bmw kaze...sta sad da ides narucivati kubler,moras prvo sve rastavit i po tim blokovima narucit kubler da pase radilica,a koliko vidim kubler je jedan tako da neznam zasto bi bilo problema :misli:
 
oni stave sliku...da...ali serijeske radilice se isporucuju u 2 kategorije....dakle razlicitih debljina na dijelovima koji sluze kao klizni lezajevi....ima kategorija 1.........debljine 28,xx mm - 29,xx mm........i kategorija 2......od 29,xx mm - 29,xx mm...tako isto ako se mjenjaju blokovi...a radilica ostaje ista....blokovi se narucuju prema kategoriji radilice....i obrnuto....nista bez mikrometra.... :wink:
 
bmw m 5 said:
oni stave sliku...da...ali serijeske radilice se isporucuju u 2 kategorije....dakle razlicitih debljina na dijelovima koji sluze kao klizni lezajevi....ima kategorija 1.........debljine 28,xx mm - 29,xx mm........i kategorija 2......od 29,xx mm - 29,xx mm...tako isto ako se mjenjaju blokovi...a radilica ostaje ista....blokovi se narucuju prema kategoriji radilice....i obrnuto....nista bez mikrometra.... :wink:
ok,ne govorimo o serijskoj radilici nego ovoj kubler i sta sad da ja idem naruciti kubler,jel ga mogu samo kupit i montirati ili moram sve rastavit,izmjerit i po tome narucit kubler? onda bi trebale biti dvije vrste kublera tj. sa dvije vrste radilica?

 
malaguti said:
ok,ne govorimo o serijskoj radilici nego ovoj kubler i sta sad da ja idem naruciti kubler,jel ga mogu samo kupit i montirati ili moram sve rastavit,izmjerit i po tome narucit kubler? onda bi trebale biti dvije vrste kublera tj. sa dvije vrste radilica?
e to neznam....trebalo bi poslati e-mail u tu firmu koja pravi te radilice...i pitati ih koje su dimenzije dosjedi na radilici...ili mozda izradjuju neku medjumjeru....koja moze pasati na obe vrste blokova.....Ja znam da se original radilice tako isporucuju...i da sam tako uvijek radio...i nikad problema....Nis ne kosta pitati...poslati dopis u tvornicu...nek oni kazu svoje... 8)
 
to je ustvari neka tvrtka koja prepravlja dijelove, u ovom slučaju qasar tako da stane u leader blokove
trebalo bi poslati mail
 
tako je,to je komplet quasar masina sa prepravljenim dijelovima za leader blokove...mislim da bi moglo biti ovo sta bmw kaze,da je radilica napravljena tako da pase na oba bloka...
 
Broken said:
Malossi kaže da se nihove radilice mogu ugradit u bilo koje blokove leader mašine, i da postoji samo jedna dimenzija što se tiće dosjeda...

Jel neko ikad mjerio to ili su samo puste priče, jer kod mene, malossi + seriska vx 2003god i seriska vx 2006god dale iste rezultate mjerenja tako da...
naravno da sam mjerio...odi naruciti/pogledati u piaggio/gilera katalog...pa ces vidjeti "albero motore" 1a categoria....2a categoria....kao i za blokove...imas cak 3 vrste kataloskih brojeva...za sve leader...quasar i master agregate.....Mislis da je nekom do zajebancije i da bi mu ovaj forum sluzio za sprdnju  :shock: :shock:
 
Imam kataloge doma, i manuale komplet od leader do master i nigdje nepiše dimenzija dosjeda...

Ako imaš kakve prave informacije onda tu napiši da svi znaju, blokovi od te i te godine ta i ta dimenzija a ne ovako rekla kazala... Ovo nije podjebavanje nego riješavanje nečeg što može biti veliki problem i nakraju prouzročiti veliku štetu...

Mislim da si jedna firma poput Malossi nemože dopustit da prodaje radilice po 450eura pod samo jednom dimenzijom i piše da je to svejedno...

Ja kažem da sam mjerio i da je isto... I na različitom godištu i na malossi radilici...
 
Broken said:
Imam kataloge doma, i manuale komplet od leader do master i nigdje nepiše dimenzija dosjeda...

Ako imaš kakve prave informacije onda tu napiši da svi znaju, blokovi od te i te godine ta i ta dimenzija a ne ovako rekla kazala... Ovo nije podjebavanje nego riješavanje nečeg što može biti veliki problem i nakraju prouzročiti veliku štetu...

Mislim da si jedna firma poput Malossi nemože dopustit da prodaje radilice po 450eura pod samo jednom dimenzijom i piše da je to svejedno...

Ja kažem da sam mjerio i da je isto... I na različitom godištu i na malossi radilici...

na radilici pise 1 ili 2.. i tu je razlika. ne pase radilica s brojen 2 na blokove 1 i obrnuto,iako na blokovima nigdi ne pise jesu namijenjeni za 1 ili 2,dok na radilicama pise.. tako je i za 500cc..
 
Evo mala pomoc, znaci imaju 2 kategorije radilica kao sto vec znate, no sto se tice blokova, malo sam proucio manual, i koliko sam shvatio blokovi su univerzalni, odnosi se na ovaj dio gdje su lezajevi, ali postoje tri vrste vrste ulozaka od lezajeva oznacenih razlicitim bojama, sto cete vidjeti dolje na slici, tu su dimenzije radilica i lezajeva...

E jos nesto, imam jedne blokove rastavljene pa sam malo zagledao, unutar malog bloka ima oznaka 1, sad tko zna da li to igra kakvu ulogu s obzirom da na velikom bloku nisam nasao nikakvu oznaku...