Kubler 250/300ccm piaggio leader

malaguti said:
gluposti,sta im je to trebalo,samo su sve zakomplicirali :?

Svi veliki motori sa kliznim ležajevima imaju više opcija ugradnje različitih debljina ležajeva, ovisno o oznakama na radilici i na bloku.
Na ovoj Piaggio mašini je to nemoguće jer su ležajevi uprešani, zato i postoje različite radilice i blokovi.
 
da znamo da su lezajevi upresani i da tu nema zamjene,ali isto tako su mogli napravit jedne blokove/radilice...

e sad nas zanima dal kubler radilica ide na blokove bez obzira o kojem bloku se radi isti kao i malossi radilica,malossi radilica je jedna dimenzija i ide na oba bloka...
 
SRAD said:
Svi veliki motori sa kliznim ležajevima imaju više opcija ugradnje različitih debljina ležajeva, ovisno o oznakama na radilici i na bloku.
Na ovoj Piaggio mašini je to nemoguće jer su ležajevi uprešani, zato i postoje različite radilice i blokovi.
tako je...upravo zato jer su lezajevi upresani...i jer nisu svi blokovi u stotonku mm isti...ipak tu se radi o serijskoj proizvodnji....nakon ubacivanja lezajeva vrse se mjerenja...i kategorizacija istih prema dobivenim mjerama...te se prema tome i obradjuju radilice koje se tipiziraju prema blokovima...Svaki blok je oznacen bojom (zelena....smedja...plava...) te svaka boja oznacava toleranciju....Postoje tabele....ali to je vec malo delikatnija tema.....Uglavnom....bez mikrometra..i komparatora....nemoze se ovaj dio posla odraditi kvalitetno i trajno... :wink:
 
evo ga snizen kubler http://www.sip-scootershop.com/Products/KBR10002/Rennzylinder+Umrustkit+KUBLER+Racing+278ccm.aspx

cijena je odlicna (y) (y)
 
Malaga o kakvom opterecenju pricas na radilici sa 209 seriska radilica ce razjebati 2 Malossi kita 209 (y)

Ja iman KUBLER kit i mogu reci da je sam za sebe malo ali u kombinaciji sa svin Malossi je perverzija skuter ide cca do 140km/h sa Malossi sekundaron ja iman i Polini primar ali veliko je opterecenje za kvacilo :palacdolje: pa san ga skinija odma krajnja me nije ni zanimala jer bi brzo zdimija deltu i zapalija zvono
Kubler bregasta i dekompresor su seriski djelovi za one koji imaju vx-a i ugrade Kubler kit 250-300

Ako imas VXR-a naici ces na jedan problem ali mene to nije iznenadilo jer san ja ima Quaser masinu 250 na runneru tako da znan sve sto me cekalo


Ja iman bas sve sto se moglo prominiti

Skuter vx 2002 god serijala 8000kn + prijevoz 300kn tehnicki i porez 1000kn

Masina VXR novi model platiaj san je 4000kn u Piaggio servisu
Malossi glava ventili i federi to ide komplet 500eura
Malossi bregasta 1300kn
Kubler kit 620eura
Malossi varijomat 1000kn
Kubler remenica 100eura
Malossi remen ?eura
Malossi torq 1500kn
Malossi delta od SP 180 2T 1000kn
Malossi federi kvacila 150kn
Malossi torsion control 50kn
PM tuning zvono 500kn
Malossi sekundar 550kn
Polini primar 500kn
Malossi filter zraka 50kn
Malossi filter ulja cca 60kn 2kom
Ulje Agip 2l 180kn
Brtve za spajanje blokova kupija san 2 jer u katalogu nismo znali koja je, brtva kartera, brtva ispod cilindra, brtva poklopca glave, 2 brtve getribe ?kn
Prirubnica 70kn
Svicica iridium DENSO 140kn
Malossi CDI 1300kn
Galfer disk 220mm zadnji 100eura
Braking prednji disk 250mm novi 200eura ja san kupija malo koristeni 100eura
PM karbonski vizir 400kn
Nove prednje i zadnje disk pločice 350kn
Prednje i zadnje pleteno crivo to san dobija :LOL: cca 100Eura ova moaj kostaju prednje je s PM tuninga naruceno zadnje je orginal Piaggio
Nova prednja guma SAVA MC 29 SOFT, zadnja BRIDGESTONE ML 50 770kn
Akumulator 300kn
Komplet novi protuoklopi odnosno sve hrapave plastike ???kn
Carbon LOOK

Sve san kupija i slozija skuter napravija san 1400km svaki km koji napravin skuter me uvik iznenadi pozitivno  :jesus:


Nedugo nakon sto san slozija skuter san kupija BITUBO amortizere 1600kn

Cjene san stavija da se vidi da nije bas tako jeftino sloziti maxi skuter

Ovu zimu ide jos dosta KARBONSKIH djelova cak i neke plastike posuda od rashladne tekucine ide od 125ccm to je posuda hladnjak interesantno i plastificirat cu tubove u sivu ali metalik jer seriska je bzv.
 
Neracunajuci moj rad koliko san puta otisa po neku sitnicu u ZD, koliko san platiaj telefona, koliko san platija postarine HP expresu... Iman jos FXR-a sa svin potrebnin djelovima tipa radilica 55mm klipnjaca 110mm, KB glava, Malossi varijomat, torq, Polini zvono, RS24, ventilator, Keihin 28, Delorto 25 za sloziti  moga san kupiti auto i to solidan ali mene veseli kad ja uden u garazu i vidin ih  :D :bicikler:
 
Knezevic said:
Neracunajuci moj rad koliko san puta otisa po neku sitnicu u ZD, koliko san platiaj telefona, koliko san platija postarine HP expresu... Iman jos FXR-a sa svin potrebnin djelovima tipa radilica 55mm klipnjaca 110mm, KB glava, Malossi varijomat, torq, Polini zvono, RS24, ventilator, Keihin 28, Delorto 25 za sloziti  moga san kupiti auto i to solidan ali mene veseli kad ja uden u garazu i vidin ih  :D :bicikler:

šteta što nisi upoznao Malagu :mrgreen:
on je bio entuzijast ko ti

 
liberty said:
šteta što nisi upoznao Malagu :mrgreen:
on je bio entuzijast ko ti

upozno ga je na mojskuter forumu

vec su se zakacili

ante ne slusa tuđe pizdarije  (y)  :mrgreen:

samo pičiće gleda okolo  :jesus: :jesus:

 
Tu neko ili sere, ili nije normalan.

Jednostavno mi je malo teško za povjerovati da je netko zdrave pameti u stanju u VX od 1000 eura ulupati još 5000 eura.
 
zasto

danas je to normalno, ak nisu ulupo min 3t e u skuter nisi nist ni ulupao

ak neko moze u auto ulupat 3x toliko, sto neko ne bi mogo pa i u bicikl ak treba

 
igor86 said:
zasto

danas je to normalno, ak nisu ulupo min 3t e u skuter nisi nist ni ulupao

ak neko moze u auto ulupat 3x toliko, sto neko ne bi mogo pa i u bicikl ak treba
Budala ima u svim segmentima tržišta. I ne, nije normalno. Koja je poanta nabacat na moped 5 kila eura? Za te pare si je mogao kupit litrenku koja šiša performanse njegove šklopocije u svim pogledima. Ak ga baš pere da mora bit skuter, mogao je kupit i novog Nexusa za te pare, koji već ima 300 ccm. Ili rabljenog Nexusa 500. Ili bilo kaj drugo.


Makar, čemu da ja raspravljam o tome. BMK.
 
svako moze kupiti litru i bit glavni u selu

ko sto ne razumijes, zasto neko ide na vx-a stavljat masinu od 500

cemu raspravljat, gusti su gusti, mrtvog nexusa to moze uvijek kupiti