Kupil bi petogodišnjem dečecu prvi motor(ček)

Kawah, kaj če mali vozit po gmajnama, travnjacima ili ga planiraš kaj odvest i na koju motokros stazu?
 
Ja sam sinu uzel za početak jedan rabljeni kinez...čisto da sam vidjel ak če mu opče sjest motor... mali je bil star 5g.
kod kineza je tak...obično su svi za ku..c ..al jedan model im je solidan... GAZELLE
Ima cjevast koš - okvir da je mašina fino fiksirana (kod ostalih mašina leta levo desno i ujedno lanac pada dole).
Taj gazele ima i frgazer repliku delorto, ima i bolji pull start.. i sklopka mu je bolja sa jačim federima.
Da skratim...mali je odvozil 65h radnih sati..motorič je radil super..za po gmajni je bil ok.
Naravno yamaha pw50 je mercedes za taj kineski drlog al da se i s kinezom al isključivo taj gazele.
Ja sam kasnije uzel malome KTM sx50... e to je motorček..
Sad je mali na yamahi yz65 ... isto prekrasan motorček.
 
Inače ak mu uzmeš recimo ktm sx50, kuplunga,se da štelat (malo sam več zaboravil al čini mi se u čak 14 različitih varijanti)...pa malome za početak napraviš da kuplung lagano odvaja i ne trza naglo.
Jer...da se razumijemo... yamaha pw50 je bullet prof motorček...al nema to nikakvog ovjesa..to je stvarno samo za oko kuče se vrtit u krug.
Kad vidiš kaj sve dobiješ kod ktm sx50...
Moj mali je bil najviše oduševljen nad ovjesom i kočnicaama kod ktm.. stvarno je imal osmjeh na licu nakon prve vožnje (poslije kineza...a vozil je i pw50 od sestrične više puta)
 

Attachments

  • Screenshot_20230509_103136_Facebook.jpg
    Screenshot_20230509_103136_Facebook.jpg
    91.6 KB · Views: 0
  • Screenshot_20230509_103124_Facebook.jpg
    Screenshot_20230509_103124_Facebook.jpg
    332.2 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: ODST and karadolo46
Taj Ktm je bicikl na struju doslovno...meni totalno bezveze...za te novce pa makarbi skuplje cu uzet yamahu pw50
 
Kawah, kaj če mali vozit po gmajnama, travnjacima ili ga planiraš kaj odvest i na koju motokros stazu?
Dela se o unuku.Ima i sestricu tri i pol lete.Kod mene i bake im njihove odrastaju,tu su nam na brigi svaki vikend,puno put od petka na večer do ponedjeljka prije podne.Imam neke parcele koje obrađujemo,u sklopu je i šuma.Mislim si da je bolje da to vrijeme dok su kod nas provode vani na zraku i u prirodi.Ujedno ih odmala privikavam na radnu rutinu,odljepim ih od mobitela i raznih ekrana.Mislim da je to dobro za njih.
 
  • Like
Reactions: e39
Dela se o unuku.Ima i sestricu tri i pol lete.Kod mene i bake im njihove odrastaju,tu su nam na brigi svaki vikend,puno put od petka na večer do ponedjeljka prije podne.Imam neke parcele koje obrađujemo,u sklopu je i šuma.Mislim si da je bolje da to vrijeme dok su kod nas provode vani na zraku i u prirodi.Ujedno ih odmala privikavam na radnu rutinu,odljepim ih od mobitela i raznih ekrana.Mislim da je to dobro za njih.

Jel voze bicikle?
 
Uglavnom,vidim da ste se potrudili dati prijedloge ,nisu loši.Je da je KTM 50 klasa za sebe ,slažem se,ali shodno tome i košta.Električari mi za sad nisu opcija.,nek' malo smrdi po benzinu.😁😎
Yamaha ima prednosti ,jednostavna i nepoderiva.
Kaj se tiče kineza ,nisam više ni toliko skeptičan,ova Gazele cvajtakti mi se čine interesantni,ako nikaj drugo onda mi nebi bilo krivo tih parsto eura ako i rikne dok ju dečec pusti kroz njegove ručice.A onda bi odluka lakše pala ,ili pwm,ili KTM ili slično.
Ovo kaj avionko predlaže ,dakle trial mi se čini možda najsmislenijom opcijom.
Pucajte dalje.
 
Uglavnom,vidim da ste se potrudili dati prijedloge ,nisu loši.Je da je KTM 50 klasa za sebe ,slažem se,ali shodno tome i košta.Električari mi za sad nisu opcija.,nek' malo smrdi po benzinu.😁😎
Yamaha ima prednosti ,jednostavna i nepoderiva.
Kaj se tiče kineza ,nisam više ni toliko skeptičan,ova Gazele cvajtakti mi se čine interesantni,ako nikaj drugo onda mi nebi bilo krivo tih parsto eura ako i rikne dok ju dečec pusti kroz njegove ručice.A onda bi odluka lakše pala ,ili pwm,ili KTM ili slično.
Ovo kaj avionko predlaže ,dakle trial mi se čini možda najsmislenijom opcijom.
Pucajte dalje.

Trial 50cc je na velikim kotacima.
KTM SX 50 je svemir u usporedbi sa PW50 al lako se djete moze prepast pa zamrzit motore
Imas opcije Malaguti Grizlly 50 al znaju imat problema
Tomos MC50 ako naletis nije losa opcija
 
Taj Ktm je bicikl na struju doslovno...meni totalno bezveze...za te novce pa makarbi skuplje cu uzet yamahu pw50
Nema pedale, ima gas i rucnu kocnicu. Nema veze s biciklom. Odlican je jedino je u brendiranoj opciji skuplji (ktm\husq\gasgas). I super je stvar 3 razine gasa, ovisno o napretku. Takodjer moze posluzit i kao balance bike a tako smo i krenuli..
 
Da ,trial je na velikim kotačima,to sam smetnuo s uma.Istina je i to da je Ktm u odnosu na Yamahi pw50 svemir.,ali u osnovi je ta mala pw osmišljena u prošlom stoljeću.Malaguti nisam u toj varijanti nikad promatrao izbliza pa ne mogu previše reči.
 
Uf ja jedva cekam, moj nema jos ni tri godine, dobio je el quad...cakam jos malo da pređemo na benzin...quad ili cross
 
Ma i ja navijam za motor, al sa dvije i pol god nije mogao motor
Kao što sam napisao, moj je isto s 2.5 prvi put na dva točka s gasom i zato je električni stacyc zakon. Krene kao balans bajk i onda samo da gasssss..

:mrgreen::mrgreen:
 

Attachments

  • IMG_8693.jpg
    IMG_8693.jpg
    213 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: ODST