Kupil bi petogodišnjem dečecu prvi motor(ček)

Dječji triali 50-80 ccm ima i sa manjim kotačima, vidi Betu minitrial, evo 80 junior, GG TXT boy i slično.....
 
Moji su imali 2 kom. Malaguti Grizzly 12, nikad problema. Inace ih isto hvale.
Mali prodaje svoga ali je rezerviran i vjv prodan.
 
Uglavnom,vidim da ste se potrudili dati prijedloge ,nisu loši.Je da je KTM 50 klasa za sebe ,slažem se,ali shodno tome i košta.Električari mi za sad nisu opcija.,nek' malo smrdi po benzinu.😁😎
Yamaha ima prednosti ,jednostavna i nepoderiva.
Kaj se tiče kineza ,nisam više ni toliko skeptičan,ova Gazele cvajtakti mi se čine interesantni,ako nikaj drugo onda mi nebi bilo krivo tih parsto eura ako i rikne dok ju dečec pusti kroz njegove ručice.A onda bi odluka lakše pala ,ili pwm,ili KTM ili slično.
Ovo kaj avionko predlaže ,dakle trial mi se čini možda najsmislenijom opcijom.
Pucajte dalje.
Ma niš od kineza.Ja sam ga klincu kupil jer se kao kuzim pa bum šarafil,više sam šarafil po tom dreku neg se mali vozil.Materjal je ko repa ,sve mekano,sve se rašarafljuje,lamele nikakve,totalni promašaj.Da je bilo yamahe,sad bi mi u sobi stajala😎
 
Imam tri klinca i svi svi su motorizirani. Za početak najeftinije....kinez, a onda tek dalje na jamahe...honde.... Najmlađi od 4g. je na ele. Bicikliču. Zakon! A nagodinu ide na kineza koji mi je "kupio" Branko ST, a sa 6-7 ide na CRF 110. Provjerena kombinavija već 16 godina!
IMG_20230506_192353.jpg
IMG_20230511_081905.jpg
SAVE_20230511_093318.jpg
 
Last edited:
Jeste poticali klince ili su oni pokazali želju za vožnju motora? Nekako sumnjam da klinac od 3,4 godine sam kaže da želi voziti. Možda sam licemjeran ali ja nekako ne bi volio da moji voze motore iako sam ja krenuo kao klinac sa 12, 13 godina. Drugo je ako baš pokazuju interes za motore pa onda bolje da idu korak po korak i da ih se ući doma.
 
Ja sam svom uzeo onaj iz spara plasticni motoric za 150 kn čim je prohodao i bio mu je fora.
Toliko mu je bio fora da bez njega nismo išli van. Cijelu zimu je u skafanderu to vozio vani.
Nakon toga je prirodni slijed događaja balance bike i onda ovaj električni..
Tako da tu nije bilo nekog posebnog poticaja.
 
  • Like
Reactions: Branko-ST
Jeste poticali klince ili su oni pokazali želju za vožnju motora? Nekako sumnjam da klinac od 3,4 godine sam kaže da želi voziti. Možda sam licemjeran ali ja nekako ne bi volio da moji voze motore iako sam ja krenuo kao klinac sa 12, 13 godina. Drugo je ako baš pokazuju interes za motore pa onda bolje da idu korak po korak i da ih se ući doma.

Meni su moji branili motore pa sam vozija sve i svasta samo ne ispravno i uredno.
Ja sam postavija uvjet svojoj dici, skola i ponasanje a za uzvrat motori.
SIn zavrsava 8. razred prolazi s 5, sportas i totalno drugaciji nego sam ja bija njegive dobi.
Cerka ima 7g dobila je i ona motor pa dalje idemo po sazluzi.
 
Meni su moji branili motore pa sam vozija sve i svasta samo ne ispravno i uredno.
Ja sam postavija uvjet svojoj dici, skola i ponasanje a za uzvrat motori.
SIn zavrsava 8. razred prolazi s 5, sportas i totalno drugaciji nego sam ja bija njegive dobi.
Cerka ima 7g dobila je i ona motor pa dalje idemo po sazluzi.
Ja se apsolutno slažem da je bolje dati ako pokazuju interes i žele to. Pogotovo ako su na mjestu. Ali osobno ne bi prvi poticao.
 
  • Like
Reactions: Dene and gvo
Ja se apsolutno slažem da je bolje dati ako pokazuju interes i žele to. Pogotovo ako su na mjestu. Ali osobno ne bi prvi poticao.

S obzirom da vide mene na motoru 24/7, neizbježno je da žele isto.

Moji prvi motori su bili, blago rečeno, upitni. Oprema nepostojeća. Zato će od mene dobiti ispravan, slabiji motor i odgovarajuću opremu. Što bude, bude.

Za petogodišnjaka, definitivno Šiver. Snage taman da mu ne dosadi godinu-dvije.:mrgreen:

I još ima ABS.
 
Ista prica i kod mene oduvjek volja za motor ali kao klincu nema sanse da mi je itko kupio objasnio ista u vezi motora pa je bilo svakave krpacine,moj klinac lud isto za motorima ali ima podrsku od mene..
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Jbg sta ti je sudbina,ja cu svome onda dat shivera a meni se i dalje onda namece ideja sama od sebe da Tuona kupim....dobro sam rekao nema mira dok si Tuona ne uzmem.....
 
  • Like
Reactions: Nero