Kupnja karamboliranih motora

senabiker0212

New member
Pozdrav svima na forumu!

Specificno me zanima isplati li se kupnja ostecenih/karamboliranih/motora u manjem ili vecem kvaru, popravak istih te daljnja prodaja istih.
Jesu li cijene vani jeftinije i da li se vise isplati dovesti motor izvana.
Pozz!
 
Q

Za tebe se ne isplati. Cim postavljas takva pitanja ocito je da nemas s tim veze.
Mate dobro kaže... ako vec hoces zaradu nekim sarafljenjem, radije kupuj zapustene motore koji ulaze u modu... malo upicaniš, servis fergi i 300 ojra je u dzepu...
 
  • Like
Reactions: diesel power
Postujem Vase misljenje Al bas zato sam tu jer vidim da je vecina ljudi stvarno za pomoc i za razgovor (ponavljam vecina)
 
Pozdrav svima na forumu!

Specificno me zanima isplati li se kupnja ostecenih/karamboliranih/motora u manjem ili vecem kvaru, popravak istih te daljnja prodaja istih.
Jesu li cijene vani jeftinije i da li se vise isplati dovesti motor izvana.
Pozz!

neki motor se isplati uzet razbijen neki sigurno ne...
pitanje bi imalo smisla da imas neke oglase s njuske...
 
Kod kupovine bilo kakvog "polovnog" motora poželjno je neko znanje , jer kupovina mačka u vreći, gdje će popravak koštat više nego je vrijednost cijelog motora i nije neka sreća. Motori koji su razbijeni, a poznata im je povijest ionako odu brzo, ti skoro ni ne stignu do oglasa.
Možeš kupit dobar motor iako je razbijen , meni bude žao jedino kad ga sklepaju za prodaju i onda to postaje nakarada čim skineš par plastika.
Još ako se to odnosi na par bitnih dijelova što se tiče sigurnosti vožnje , to već nije zahebancija.
 
Pitanje je bilo isključivo o kupovini razbijenih motora, još nisam sreo Generalića koji je na tome profitirao.
 
Imaš i onih koji su više puta razbijani , samo s nogare :mrgreen:
 
Kod kupovine bilo kakvog "polovnog" motora poželjno je neko znanje
prvo i osnovno kod kupnje (pretpostavljam da si mislila) razbijenog motora je da ili imaš dijelove ili imaš nekoga tko ima dijelove..znanje se skupi po putu dok nemaš drugog izbora nego složiti to drlo :mrgreen:
nije isto motor koji je strugnut pa treba par plastika i retrovizor ili motor koji je zabijen, motor koji je zabijen je za otpad i mora koštati doslovno parsto eura da bi se isplatio rasprodati u dijelove, slaganje takvog motora u 99% slučajeva nije isplativa opcija
 
prvo i osnovno kod kupnje (pretpostavljam da si mislila) razbijenog motora je da ili imaš dijelove ili imaš nekoga tko ima dijelove..
to sve skupa spada u znanje , nije mi se dalo na široko , ne znam koliko je tko uopće zainteresiran za više informacija od onog DA ili NE :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: MOONSHIELD
Pitanje je bilo isključivo o kupovini razbijenih motora, još nisam sreo Generalića koji je na tome profitirao.
Profitiraju nelegalni servisi. Proda od osiguraca do najskuplje stvari. Jebiga mene su spasili par puta vezano za auto i jednom za motor.
 
Pa naravno, uvijek ima vukova i ovaca. Ali ono sto je poanta je da nema sanse da netko tko pojma nema o motorima uzme razbijeni motor, razbijeni a ne poguljeni, slozi i zaradi. To je kao da se ja sad idem ubaciti ciganima u skupljanje otpada. To se jednostavno ne radi, gubljenje vremena i sanjanje.
 
Pa naravno, uvijek ima vukova i ovaca. Ali ono sto je poanta je da nema sanse da netko tko pojma nema o motorima uzme razbijeni motor, razbijeni a ne poguljeni, slozi i zaradi. To je kao da se ja sad idem ubaciti ciganima u skupljanje otpada. To se jednostavno ne radi, gubljenje vremena i sanjanje.
Tako je. Samo san napisa da netko moze lipo zaradit.
 
Pa naravno, uvijek ima vukova i ovaca. Ali ono sto je poanta je da nema sanse da netko tko pojma nema o motorima uzme razbijeni motor, razbijeni a ne poguljeni, slozi i zaradi. To je kao da se ja sad idem ubaciti ciganima u skupljanje otpada. To se jednostavno ne radi, gubljenje vremena i sanjanje.
Imam nekog znanja i iskustva sa motorima. Ne mogu rec da znam rastavit motor do zadnjeg sarafa i sve ponovo sastavit ali neke manje stavke se bi rjesil bez problema. Zato sam i postavio pitanje dal se isplati ikako ili nikako.
 
Imam nekog znanja i iskustva sa motorima. Ne mogu rec da znam rastavit motor do zadnjeg sarafa i sve ponovo sastavit ali neke manje stavke se bi rjesil bez problema. Zato sam i postavio pitanje dal se isplati ikako ili nikako.
Pozdrav, imam susjeda koji od toga živi, ali ima svoju garažu alate i sve što mu treba, jučer smo malo o tome razgovarali, sve ti ovisi o karambolu, neke je karambole isplativo popraviti i prodati kompletan motor, no ono što mi je rekao da više zaradi prodajući dijelove. Za to treba imati strpljenja jer sve rastaviti i poslikati staviti u oglase i onda sve što ide uz to.
Istina je da sam radije dao njemu pred desetak godina 800 kn za kiler nego u dućanu 3000.