Kupnja rabljenih motocikala u Italiji

Frend dok nije nasao oglas od neke firme nikako dogovorit kupnju nekih kofera za motor kontaktirao par oglasivaca svaki put odjeb na po puta i brisanje oglasa??
sve na subito.it koji je njima kujac pitaj boga....
 
Mozda smo im sumnjivi.... :):mrgreen: Balkanci.....došli ukrasti motor......s jednim sam se čuo....tak čudan razgovor........ i lik mi na kraju kaže da ne zna dal bi mi prodao motor... :unsure::unsure::unsure::unsure:
 
Evo iskusto od nedavno, nadem neke felge za auto na subito i nema broja pa jedva nadem frenda koji ima subito i dogovori s likom dan i vrijeme ali kontakt broj ne da. I tako dodem ja u dogovoreno vrijeme i cekam lika da bi se gospodin pojavio nakon pola sata i odveo me na adresu par ulaza dalje od dogovorene🤣


I onda drz ne daj al realizirali smo kupnju
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Frend dok nije nasao oglas od neke firme nikako dogovorit kupnju nekih kofera za motor kontaktirao par oglasivaca svaki put odjeb na po puta i brisanje oglasa??
sve na subito.it koji je njima kujac pitaj boga....
Ne da im se zajebavat sa strancima pa radije spuste 10-15% i prodaju lokalno.
 
Evo nakon 2 dana jebanja uspijem napravit racun na subito.it. i cekam 3 odgovora vec 2 dana, svi procitali a niko da bi ni odgovorio. Ko da ne zele prodat stvari!!!
 
Evo nakon 2 dana jebanja uspijem napravit racun na subito.it. i cekam 3 odgovora vec 2 dana, svi procitali a niko da bi ni odgovorio. Ko da ne zele prodat stvari!!!
ma ne da im se zezati sa tim dokumentima za izvoz iz italije. Ja sam isto gledao i nasao cak neke motore koje bi bio kupio ali odustao zbog procedure, nije mi se dalo. Jedino ako kupujes iz neke trgovine koja prodaje polovne... probaj tako
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Pisao sam na drugoj temi ali evo i da bude na ovoj možda nekom pomogne.

Evo mi otac odradio uvoz motora iz Italije pa da napišem kako je prošlo.
Uglavnom sve glatko bez nekih posebnih ludosti.
1. Pronašao motor na oglasu

2. Kontaktirao prodavača
3. Uplatio pun iznos na njegov račun (Talijani neće odjaviti motor prije uplate jer kad ga odjave kao za izvoz ne mogu ga više registrirati u Italiji). Kupac je nabavio COC.
4. Nakon što su novci sjeli na račun prodavatelja isti odlazi u agenciju (ala HAK) i odjavljuje motor te plaća 130e
5. Kamion dolazi po motor i dovozi ga ispred kućnih vrata. 300e. Teretnicu nitko nije tražio.
6. Odlazak na carinu i PPMV - 300e
7. Homologacija 400kn motor poslikan i rješeni papiri na tehničkom
8. Osiguranje motora 500kn
9. Registracija motora i tehnički te plaćanje upravne pristojbe na stjecanje rab.mot.voz.RH - 2100kn od čega 1400kn upravne pristojbe na stjecanje rab.mot.voz.RH Ugovor klasični nije rađen između kupca i prodavača te je tehnički priznao bez problema papir odjave u Italiji.
10. Motor na cestu
Motor - 4800e (500 kubika)
Odjava u Italiji - 130e
Prijevoz - 300e
PPMV - 300e
Homologacija - 53e
Osiguranje - 66e
Registracija+tehnički+upravna pristojba za stjecanje rab.mot.voz.RH - 280e
Total na cestu: 5929e
 
Evo nakon 2 dana jebanja uspijem napravit racun na subito.it. i cekam 3 odgovora vec 2 dana, svi procitali a niko da bi ni odgovorio. Ko da ne zele prodat stvari!!!
Ista stvar.... poslao poruke, zvao.... nista.
Prek poznanstva iz Italije ljudi kontaktirali vlasnika i ovaj im veli da ne zele imati posla s kupcima iz Hrvatske 🧐🤨🧐🤨 tj iz nase regije..... motori su više povoljniji kad usporedim Njemacku.
Nakraju odustao od Italije te se kolutao 1200 km u jednom smjeru (Njemačka) kako vi došao do željenog motocikla 😀😀
 
Ista stvar.... poslao poruke, zvao.... nista.
Prek poznanstva iz Italije ljudi kontaktirali vlasnika i ovaj im veli da ne zele imati posla s kupcima iz Hrvatske 🧐🤨🧐🤨 tj iz nase regije..... motori su više povoljniji kad usporedim Njemacku.
Nakraju odustao od Italije te se kolutao 1200 km u jednom smjeru (Njemačka) kako vi došao do željenog motocikla 😀😀
Oduvijek su nas smatrali bijelim ciganima i to se nikad neće promijeniti, kao i mi njih prevarantskim smradovima, Naravno, čast izuzecima. :mrgreen: Meni su prošli tjedan maknuli oglas sa moto.it i onda ugasili account zato što sam namjerno u tekst oglasa ovaj put napisao da motor nije registriran u Italiji. Poslao sam im mail s upitom o čemu se radi, i dobijem odgovor, ali onako kao lukavo napisano, da im dam više informacija gdje se nalazi motor. Nisam trebao ništa slati ni nakon brisanja jer je gubljenje vremena ali kad sam već zagrizao, napišem im da u pravilima oglasnika ne piše da motor treba biti registriran ni fizički se nalaziti u njihovoj zemlji. Bar sam na kraju dodao da nema potrebe za obnavljanjem accounta. :mrgreen:
Subito je još gora varijanta, moto.it je za njih svemir. To je najrašireniji oglasnik gdje više od pola korisnika ni ne zna da postoji svijet izvan njihovih granica.
 
Talijani su mi gadljivi...jos gore od toga mi je,kad se netko od nasih upusti u konverzaciju sa talijanima i onda u po noge blokira...ne moze se sitit do kraja,kako se nesto kaze...
U Ravenni jedan rijecanin,koji se isa uguzit talijanskom instruktoru,je zablokira...kaze baba mu porijeklom iz italije...a on po prezimenu,pari iz Sabca.

Rijecani izgleda pate od toga,da imaju nesto zajednicko sa italijom...dobro aj ne svi,samo ovi porijeklom sa istoka...
 
  • Like
Reactions: e39
Talijani su mi gadljivi...jos gore od toga mi je,kad se netko od nasih upusti u konverzaciju sa talijanima i onda u po noge blokira...ne moze se sitit do kraja,kako se nesto kaze...
U Ravenni jedan rijecanin,koji se isa uguzit talijanskom instruktoru,je zablokira...kaze baba mu porijeklom iz italije...a on po prezimenu,pari iz Sabca.

Rijecani izgleda pate od toga,da imaju nesto zajednicko sa italijom...dobro aj ne svi,samo ovi porijeklom sa istoka...
Riječani,oni pravi,ne pate nego stvarno imaju nešto sa Italijom. Rijeka je nažalost,jedno vrijeme bila pod Italijom,tako da su svi rođeni u to doba bili Talijani, isto tako morali su znati talijanski jezik... Normalno da se to kasnije prenosilo na generacije(talijanski jezik). Danas,sve manje i manje,imaš bakice koje razgovaraju samo na talijanskom jeziku.
 
Koliko se sjećam, Trst je pao i bio nas, al ga Tito vratio...
 
Rijeka je nažalost,jedno vrijeme bila pod Italijom,tako da su svi rođeni u to doba bili Talijani, isto tako morali su znati talijanski jezik... Normalno da se to kasnije prenosilo na generacije(talijanski jezik). Danas,sve manje i manje,imaš bakice koje razgovaraju samo na talijanskom jeziku.

Ne razumijem zašto bi netko rođen u vrijeme talijanske okupacije automatski postao Talijan rođenjem?? I zašto bi se to prenosilo generacijama ako je loza bila hrvatska i samo su Hrvati zatečeni rođenjem u talijanskoj okupacijskoj zoni? Oni koji su prenosili talijanski generacijama su bili Talijani po narodnosti i nacionalnosti, Hrvati to nisu pokupili i postali oni koji će preko noći nastavljati talijansku tradiciju...
 
  • Like
Reactions: infinity
Ne razumijem zašto bi netko rođen u vrijeme talijanske okupacije automatski postao Talijan rođenjem?? I zašto bi se to prenosilo generacijama ako je loza bila hrvatska i samo su Hrvati zatečeni rođenjem u talijanskoj okupacijskoj zoni? Oni koji su prenosili talijanski generacijama su bili Talijani po narodnosti i nacionalnosti, Hrvati to nisu pokupili i postali oni koji će preko noći nastavljati talijansku tradiciju...
Ako je to tada bila talijanska država,onda su svi rođeni u to vrijeme se rodili kao državljani Italije.
Jezik su morali govoriti talijanski a svi koji su tada išli u škole su ga učili u školama. Tako da su bolje znali talijanski i prenosili su taj jezik na svoju djecu.
 
Last edited:
Alo ., zar nije i Zadar bio Zara ! ., proslo lito sam stigao do Milana ,i na nekom parkingu neki stari me pita odakle sam ,ja kazem iz Zadra,Dalmacya... ,a on odgovara.,aaahaaaa...Zara.. i malo smo lamprdali...stari je još stari talijanski vojnik...