Kupnja rabljenih motocikala u Italiji

U njih se godišnje proda dvotočkaša valjda koliko u nas ima stanovnika, možemo mi biti "bolji i pametniji" (i ljepši, i zgodniji, i imati veći katzo) od njih, ali gdje su oni, gdje smo mi ! Oni su zemlja Ferrarija, Fiata, Lamba, Drkatija, a mi obični opančari, sluge adz-a !
 
U njih se godišnje proda dvotočkaša valjda koliko u nas ima stanovnika, možemo mi biti "bolji i pametniji" (i ljepši, i zgodniji, i imati veći katzo) od njih, ali gdje su oni, gdje smo mi ! Oni su zemlja Ferrarija, Fiata, Lamba, Drkatija, a mi obični opančari, sluge adz-a !
a jbg... sami smo si krivi. sta da ti kazem
 
  • Like
Reactions: Dene
Ako je to tada bila talijanska država,onda su svi rođeni u to vrijeme se rodili kao državljani Italije.
Jezik su morali govoriti talijanski a svi koji su tada išli u škole su ga učili u školama. Tako da su bolje znali talijanski i prenosili su taj jezik na svoju djecu.

Generaliziraš, i kao i svaka generalizacija - netočno.

Kao prvo, talijanska okupacija je trajala prekratko da bi netko generacijski i prisilno odustao od svoje nacionalnosti na taj način. Biti talijanski državljanin i biti Talijan su dvije različite stvari - Talijan je nacionalnost (stoga nitko nije - osim dobrovoljno - postajao Talijan samo zato jer se rodio u talijanskoj državi)... i nisu morali govoriti talijanski, jer hrvatski nije bio zabranjen, talijanski je samo nametnut kao službeni u državnim službama.
 
  • Like
Reactions: criiistian
Pustite jadne Talijane i Riječane na miru, tema je kupovina motora u Italiji a zaključak da ako hoće onda ćemo im dati novce a oni primitivci koji ne žele raditi s nama neće ni vidjeti naš teško zarađeni novac od turizma. :mrgreen:
 
Generaliziraš, i kao i svaka generalizacija - netočno.

Kao prvo, talijanska okupacija je trajala prekratko da bi netko generacijski i prisilno odustao od svoje nacionalnosti na taj način. Biti talijanski državljanin i biti Talijan su dvije različite stvari - Talijan je nacionalnost (stoga nitko nije - osim dobrovoljno - postajao Talijan samo zato jer se rodio u talijanskoj državi)... i nisu morali govoriti talijanski, jer hrvatski nije bio zabranjen, talijanski je samo nametnut kao službeni u državnim službama.
Tvoj problem je što ti vidiš nešto što nitko nije napisao i onda se svađaš oko toga. Nisam ni napisao da su bili Talijani po nacionalnosti.
Ali opet si ti to pročitao po knjigama pa znaš sve kao i inače. Jbg moji pokojni nono i nona nisu znali ništa o tome,oni su samo tu rođeni i odrasli i govorili talijanski koji su morali učiti u školi.
 
  • Like
Reactions: Kiki_Rotten
Inače, primitivci su i mene odjebali za 3 Akrapa za starog KTM-a u zadnjih cca godinu dana.
Sva 3 su rekla da nema frke sa slanjem u RH, svima sam unaprijed rekao da pristajem na način plaćanja koji predlože i čavlić.
Jedan je bio korektan da mi i napiše da mu se u međuvremenu (dok sam čekao da provjeri cijenu poštarine) javio netko lokalan spreman doći odmah po topove.
A da nas smatraju cigićima sam skroz skužio kad mi je dopizdilo više ganjati Akrape i reko daj šta daš, kupit ću sljedeće što iskoči. Neugodno mi je voziti sa serijskim topovima. Bio neki MIVV za pola cijene Akrapa, ali i tu mi priča završi na isti način.
Ajde što misle da ne možemo platit Akrapa, ali da ni za MIVV nemamo i/ili nedamo.....uvrijedilo me malo.
 
Pa to je ok. Uzajamna ljubav. Nemamo ni mi ništa bolje mišljenje o njima. Država u kojoj su svojedobno tjedne novine imale rubriku 'otmice', uz sport i poslovne vijesti. Srećom, naša obala im je odavna preskupa, pa smo pošteđeni njihove prisutnosti.
 
  • Like
Reactions: infinity and Dene
Oduvijek su nas smatrali bijelim ciganima i to se nikad neće promijeniti, kao i mi njih prevarantskim smradovima, Naravno, čast izuzecima. :mrgreen: Meni su prošli tjedan maknuli oglas sa moto.it i onda ugasili account zato što sam namjerno u tekst oglasa ovaj put napisao da motor nije registriran u Italiji. Poslao sam im mail s upitom o čemu se radi, i dobijem odgovor, ali onako kao lukavo napisano, da im dam više informacija gdje se nalazi motor. Nisam trebao ništa slati ni nakon brisanja jer je gubljenje vremena ali kad sam već zagrizao, napišem im da u pravilima oglasnika ne piše da motor treba biti registriran ni fizički se nalaziti u njihovoj zemlji. Bar sam na kraju dodao da nema potrebe za obnavljanjem accounta. :mrgreen:
Subito je još gora varijanta, moto.it je za njih svemir. To je najrašireniji oglasnik gdje više od pola korisnika ni ne zna da postoji svijet izvan njihovih granica.
Ahahaha oni nas smatraju bijelim ciganima....pogledajmo samo malo juznije Italiju i talijane..oni iz Baria pljunuti cigani sto karakterno sto fizicki,a ni visinim ne odmicu od stereotipa svi po 158 prosjek
 
  • Like
Reactions: pikacu79 and Dene
Bio sam 20ak dana u 6mj. motorom po sjeveru IT, i osim južnog Tirola i planina, koje su ljepše od bilo čega što mi imamo, ništa me nije osobito oduševilo. Velike gradove sam izbjegavao, pa dozvoljavam da sam nešto propustio.

Njihova pričljivost mi također puno ne znači, kad u hotelu s 4 zvjezdice na recepciji nitko ne priča engleski. Mislim da bih se u Šangaju lakše sporazumio s ljudima.
:mrgreen:
Gurman nisam, pa neću hranu komentirat. Cijene, više manje ko i šveCka.
 
Last edited:
Meni je Italija super...Svake godine idem poslom po nekoliko puta tamo...Nekidan sam bio u Milanu, Bergamu i Veroni..
Ljudi opušteni, ugodni, zemlja i gradovi lijepi...
Nikad problem s njima u poslu nisam imao. Drže se dogovora..Malo su usporeni što se tiće mailova i sl.ali to je sve ok..
Vole stvari rješavati uživo..Možda je to ipak do nas..Kako se postavimo...
U hotelima i restoranima sve super..
Nekad davno sam uvozio polovne motore od tamo..Nikad problema.
 
carpimoto.com
dobri Black Friday popusti na servisni materijal, ulja ......
 
Last edited:
Jel netko zna kako kupit motor u Italiji? Zar to nije bila teme ove emisije
 
  • Like
Reactions: Dene
Ja samo znam da ni jedan talijan u hr ne ostavlja manču, dobio sam od stotine talijana sto sam ih vozio samo jednom 10 kuna😂😂😂

Talijanima ni centa necu nista ostavit!!!
 
  • Like
Reactions: Dene
Neeevjerovatno... ka pokvarena ploča., pa uvijek isto...
 
Kupljeno nekoliko motora u Italiji ,uglavnom u moto kućama ,motori solidni uglavnom puno bolji nego što naši grobari dovuku iz Italije pa ih ovdje preprodaju.
Meni je Italija ok, da moram birat susjede uvijek bi njih izabrao od ostalog ponuđenog.