Kupnja skutera od 50ccm - savjeti i iskustva (Generalna tema)

Skuteraši, obzirom da sam nemam blage veze o skuterima tražim savjet oko kupovine skutera do 50ccm za 17godisnju kćer.
Preferiram nešto iz Piaggo grupacije do max 1500 eura. Novo ili polovno ? Ne previše nabrijano obzirom da kćer prvi put sjeda sama na motor/skuter. 2T, 4T ?
Dakle, slušam  :wink:
 
ovaj, samo sto je malo skuplji od navedenog
Piaggio Liberty 50

pa onda ovi:
Aprilia Sportcity One 50 2T
Piaggio Fly 50 2T
Piaggio Typhoon 50 2T
Piaggio Zip 50 2T



 
Iz pjadja za 1500 ojra neces nac nista novo,a i sta ce ti novo kad ce to prerast za godinu.Zasto samo pjadjo :misli:..kymco je dobar,a ni keeway nije los. Koji god izaberes nek sjede proba..moze li nogama do zemlje, ispocetka polako,kaciga,jakna, rukavice obavezno
 
gastajbarter said:
Iz pjadja za 1500 ojra neces nac nista novo,a i sta ce ti novo kad ce to prerast za godinu.Zasto samo pjadjo :misli:..kymco je dobar,a ni keeway nije los. Koji god izaberes nek sjede proba..moze li nogama do zemlje, ispocetka polako,kaciga,jakna, rukavice obavezno

Typhoon i Zip upadaju u tu cijenu od 1500 eur ako pricamo o novim.Po cemu je to Kewway dobar osim po tome sto je prodao ljudima motore i nestao iz Hr  :misli:
 
gastajbarter said:
Iz pjadja za 1500 ojra neces nac nista novo,a i sta ce ti novo kad ce to prerast za godinu.Zasto samo pjadjo :misli:..kymco je dobar,a ni keeway nije los. Koji god izaberes nek sjede proba..moze li nogama do zemlje, ispocetka polako,kaciga,jakna, rukavice obavezno
Kako nema za 1500 eura, sad je akcija, uz ZIPP i TYPHOON koje je pomenuo Vicko još je i FLY u igri.
Ne mora biti Piaggo ali ga preferiram jer mi je Amitrade ispred nosa i da ne ispadne da je veća komplikacija servisirati skuter nego motor.
Što je uopće bolje; 2T-4T. 4T mi djeluju "kultivizirano". Ti 2T jel to smrdi i prdi jako?
 
A slusaj, ako ce ti ostat na blokadama, 2t je sasvim ok.4t na 50 kubika ne mrda s mjesta a ne vjerujem da ti kcer ece sjest koju prijateljicu otraga.Nece prdit ako je serijski auspuh, a svaki novi skuter se cuje po paljevini plastike kad prodje.
stavis leo vince, polini ili malossi i eto buke za malu djecu.  :021:

Uglavnom, radije polovni energy ili runnera.ona stara serija su neunistivi, a ovi noviji su kriminal...pocevsi od kvalitete izrade do tanka od 4 l :) (y)
Liberty je ok zbog velikih kotaca a i bas je zenskast motor
kaciga je pod must have :) (y)
 
vickodu said:
Typhoon i Zip upadaju u tu cijenu od 1500 eur ako pricamo o novim.Po cemu je to Kewway dobar osim po tome sto je prodao ljudima motore i nestao iz Hr  :misli:

Dobar jer ga kupis za 1000 eura novog i vozas 2-3g bez problema..ja uzeo mulcu fact 50..za godinu 5500km samo peri deri,motul ulje i jednu svjecicu zamijenio preventivno,prodo ga kolegi evo vozi ga skoro 2g nema problema..mashina je kopija minareli i imas djelova skoro na svakoj trafici
 
vaad said:
Kako nema za 1500 eura, sad je akcija, uz ZIPP i TYPHOON koje je pomenuo Vicko još je i FLY u igri.
Ne mora biti Piaggo ali ga preferiram jer mi je Amitrade ispred nosa i da ne ispadne da je veća komplikacija servisirati skuter nego motor.
Što je uopće bolje; 2T-4T. 4T mi djeluju "kultivizirano". Ti 2T jel to smrdi i prdi jako?

Uzmi 2 t jer je 4t stvarno nejak. Moje preporuka bi bila Aprilia sportcity 50 .Njezina cijena je sada  cca 1150 eur (nategni jos 50eur preko 1500 :mrgreen:) ali dobijes odlican motoric za curu  :wink:

gastajbarter said:
Dobar jer ga kupis za 1000 eura novog i vozas 2-3g bez problema..ja uzeo mulcu fact 50..za godinu 5500km samo peri deri,motul ulje i jednu svjecicu zamijenio preventivno,prodo ga kolegi evo vozi ga skoro 2g nema problema..mashina je kopija minareli i imas djelova skoro na svakoj trafici

Uvoznik za HR ne postoji vise a osim cilindra i par sitnica nista nije ni slicno kao na minareliju  :wink:
 
evo, ako je za kcer, onda definitivno jedan ovakav

http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/piaggio-liberty-50-reg-8-12-bez-ulaganja-oglas-4023021

http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/piaggio-liberty-sport-50-cm3-oglas-4200296

ili stari ili novi, svejedno, jako su kvalitetni, nisu ni brzi, al ni spori za po gradu, velika kola, lipo koci, lipo drzi cestu, jako udoban, za curu pogodjen motor!

ja sam imao jednog, cuda sam radio od njega, nikad nije stao, a preudoban je

55943028.jpg


i danas zalim sto sam ga prodao...

nije nesto izgledom, al je kvalitetom i gustom :)
 
stipe_zd said:
evo, ako je za kcer, onda definitivno jedan ovakav

http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/piaggio-liberty-50-reg-8-12-bez-ulaganja-oglas-4023021

http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/piaggio-liberty-sport-50-cm3-oglas-4200296

ili stari ili novi, svejedno, jako su kvalitetni, nisu ni brzi, al ni spori za po gradu, velika kola, lipo koci, lipo drzi cestu, jako udoban, za curu pogodjen motor!

ja sam imao jednog, cuda sam radio od njega, nikad nije stao, a preudoban je

55943028.jpg


i danas zalim sto sam ga prodao...

nije nesto izgledom, al je kvalitetom i gustom :)
Fini motorić ,  (y)
 
Znači ipak bolje 2T ha ? Neki skidaju rezervoare sa 2T uljem i dodaju ga direktno u gorivo bojeći se da uljna pumpa ne otkaže ? Ima li to smisla? Ako ima, za kćer će to biti dodatna komplikacija a ja se ne mislim baviti natakanjem skutera tad bih radje 4T
I meni je Liberty ok sam o dizajnu ne odlučujem ja  :wink:
 
gluposti, ako je motoric ispravan, nema razloga za tim... Uostalom, ako se bude radio servis, promini se remen, mikroremen, zupcanik i po potrebi i pumpica i eto, sve rijeseno :)
Bolje 2T, ovi 4T su prespori, a i 2T je dosta jednostavnija makina (manje djelova za popravak)
 
U klasi 50ccm moj glas za 2T. 4T doslovno ne ide s mjesta, ovi prvospomenuti idu bar nešto bolje (ne toliko da se moras bojati da je prejako).

Moja preporuka je nešto iz Piaggio grupacije (Piaggio, Gilera, Vespa, Aprilia...), ili pak Yamaha Neos, Aerox ili sl.

Mozda nebi losa ideja bila ni kupiti nesto staro 6mj-1g, tipa Runner, NRG i sl. prvenstveno zato jer novi skuteri od 50ccm (pogotovo oni "sportski", tj. skuplji) gube dosta vrijednosti u prvih godinu dana, pa ako ces ga uskoro prodavati radi neceg jaceg... izgubiti ces nesto love...

Mada moj savjet je da kupis ono sto se dizajnom njoj sviđa, jer tako i tako gotovo sve spomenute pogoni isti agregat (kod Piaggia; razlika moze samo biti u hlađenju - zracno ili vodeno), dok Yamahe pogoni Minarelli.

Isto tako, sa ženskama nikad neznaš :mrgreen: , moguce da ce joj smetati to sto ce joj na cvaji kosa smrditi po 2T ulju, pa i to treba imati na umu. :mrgreen:
 
biker4life said:
U klasi 50ccm moj glas za 2T. 4T doslovno ne ide s mjesta, ovi prvospomenuti idu bar nešto bolje (ne toliko da se moras bojati da je prejako).

Moja preporuka je nešto iz Piaggio grupacije (Piaggio, Gilera, Vespa, Aprilia...), ili pak Yamaha Neos, Aerox ili sl.

Mozda nebi losa ideja bila ni kupiti nesto staro 6mj-1g, tipa Runner, NRG i sl. prvenstveno zato jer novi skuteri od 50ccm (pogotovo oni "sportski", tj. skuplji) gube dosta vrijednosti u prvih godinu dana, pa ako ces ga uskoro prodavati radi neceg jaceg... izgubiti ces nesto love...

Mada moj savjet je da kupis ono sto se dizajnom njoj sviđa, jer tako i tako gotovo sve spomenute pogoni isti agregat (kod Piaggia; razlika moze samo biti u hlađenju - zracno ili vodeno), dok Yamahe pogoni Minarelli.

Isto tako, sa ženskama nikad neznaš :mrgreen: , moguce da ce joj smetati to sto ce joj na cvaji kosa smrditi po 2T ulju, pa i to treba imati na umu. :mrgreen:

to kaj vi wannabe rejserri volite prčkati i skidati dijelove pa cijela makina smrdi na ulje, ne znači da normalnim ljudima kosa smrdi nakon vožnje.  :mrgreen: :LOL:

ja na svojoj Vespi imam uredno mješalicu, koja uredno radi, 2t ulje se koristi i ne smrdi mi kosa nit jakna  :jesus:
 
dannyghost said:
to kaj vi wannabe rejserri volite prčkati i skidati dijelove pa cijela makina smrdi na ulje, ne znači da normalnim ljudima kosa smrdi nakon vožnje.  :mrgreen: :LOL:

ja na svojoj Vespi imam uredno mješalicu, koja uredno radi, 2t ulje se koristi i ne smrdi mi kosa nit jakna  :jesus:

Ma nije ni meni toliko smrdilo na pedesetki...

...ali na 180... :mrgreen: jednom kada se miris uvuce u jaknu... to je trajno... :mrgreen:

P.S. Ne smrdi samo skuter, vec i cijela garaža, pogotovo kada uđes unutra npr. ujutro i sl. :mrgreen:
 
biker4life said:
Ma nije ni meni toliko smrdilo na pedesetki...

...ali na 180... :mrgreen: jednom kada se miris uvuce u jaknu... to je trajno... :mrgreen:

P.S. Ne smrdi samo skuter, vec i cijela garaža, pogotovo kada uđes unutra npr. ujutro i sl. :mrgreen:

to je samo znak da promjeniš majicu ispod jakne nakon 2 tjedna nošenja iste  :mrgreen:
 
:mrgreen:

ne offaj  :jesus:
 
biker4life said:
Ma nije ni meni toliko smrdilo na pedesetki...

...ali na 180... :mrgreen: jednom kada se miris uvuce u jaknu... to je trajno... :mrgreen:

P.S. Ne smrdi samo skuter, vec i cijela garaža, pogotovo kada uđes unutra npr. ujutro i sl. :mrgreen:
Neprocijenjiv miris  :mrgreen:
 
biker4life said:
U klasi 50ccm moj glas za 2T. 4T doslovno ne ide s mjesta, ovi prvospomenuti idu bar nešto bolje (ne toliko da se moras bojati da je prejako).

Moja preporuka je nešto iz Piaggio grupacije (Piaggio, Gilera, Vespa, Aprilia...), ili pak Yamaha Neos, Aerox ili sl.

Mozda nebi losa ideja bila ni kupiti nesto staro 6mj-1g, tipa Runner, NRG i sl. prvenstveno zato jer novi skuteri od 50ccm (pogotovo oni "sportski", tj. skuplji) gube dosta vrijednosti u prvih godinu dana, pa ako ces ga uskoro prodavati radi neceg jaceg... izgubiti ces nesto love...

Mada moj savjet je da kupis ono sto se dizajnom njoj sviđa, jer tako i tako gotovo sve spomenute pogoni isti agregat (kod Piaggia; razlika moze samo biti u hlađenju - zracno ili vodeno), dok Yamahe pogoni Minarelli.

Isto tako, sa ženskama nikad neznaš :mrgreen: , moguce da ce joj smetati to sto ce joj na cvaji kosa smrditi po 2T ulju, pa i to treba imati na umu. :mrgreen:

ovo nikad nisan razumija...ja nikad nisan osjetia da iti malo smrdim/mirišem po dvotaktolu  :misli:
mozda jer nisan vozija 180 2t  :mrgreen:

uglavnom kupi ti njoj nesto od piaggia i najbolje ti je nesto godinu-dvi staro za pola cijene novoga a bude ti ko novi  (y)
evo npr ja imam novog runnera...pazim ga i potpuno je kao nov i opet nemogu dobiti vise od 11-12 k kuna  :palacdolje:

a za mješalicu ulja to skidaju samo oni koji su ulupali puno para u masinu pa se boje da ima ne otkaze mišalica i sjebe masinu od 3000 kn...ugl. ne triba te to briniti