Kupnja skutera od 50ccm - savjeti i iskustva (Generalna tema)

I znači ne preporučate mi kupnju takvog skutera sa takvim ubrizgavanjem?

Kolio se često kvare i koliko su lošiji odnosno slabiji u startu od skutera koji ima karburator?
 
qutip said:
I znači ne preporučate mi kupnju takvog skutera sa takvim ubrizgavanjem?

Kolio se često kvare i koliko su lošiji odnosno slabiji u startu od skutera koji ima karburator?
nisu lošiji ni slabiji ali ne podnose naše loše gorivo pa stalno problemi s njima  :wink:
nije uvijek,ali u većini slučajeva
 
Predpostavljam da injektor nastrada. (Vidio sam da se može i čistit)

Kako se kreće cijena novog/polovnog?
 
qutip said:
Predpostavljam da injektor nastrada. (Vidio sam da se može i čistit)

Kako se kreće cijena novog/polovnog?
i to, a i znam primjere gdje je sviječica trajala po  5 dana i sl., trokira, gasi se, neće upali itd.
cijena čega?
 
E ajmo sad malo meni pomoc :)

Imam priliku uzet sebi Gileru Storm za 250 orja. To je model iz 2008. I to bi bio prvi skuter koji bih posjedovao u zivotu.
Na sta da obratim paznju jer skuter nije vozen godinu dana? Garaziran je jer ja vlasnik u Italiji.
Kolko citam, skuteri iz piaggio konerna se ne kvare i dosta su izdrzljivi. Volio bih cut iskustva ljudi koji su ga vozili.
 
nocney said:
E ajmo sad malo meni pomoc :)

Imam priliku uzet sebi Gileru Storm za 250 orja. To je model iz 2008. I to bi bio prvi skuter koji bih posjedovao u zivotu.
Na sta da obratim paznju jer skuter nije vozen godinu dana? Garaziran je jer ja vlasnik u Italiji.
Kolko citam, skuteri iz piaggio konerna se ne kvare i dosta su izdrzljivi. Volio bih cut iskustva ljudi koji su ga vozili.

To ti je Piaggio Typhoon prve generacije i za svaku preporuku je.
Neuništivo i ugodno za vožnju.
 
^^A znaci to je taj samo kao restilizovan ili sta god.. E sad imam da okrenem traznju informacija skroz na drugu stranu prema Typhoon-u. Hvala!!

bip bip  :021:
 
nocney said:
^^A znaci to je taj samo kao restilizovan ili sta god.. E sad imam da okrenem traznju informacija skroz na drugu stranu prema Typhoon-u. Hvala!!

bip bip  :021:

Davne 1999 god sam kupio novi Typhoon i vozio ga do 2005. Napravio sam 43000 km i prodao ga prijatelju u Istru koji ga vozi samo kada je dole preko ljeta.. Jučer sam se vratio iz Istre
,provozao se na njemu ,sada ima preko 50000 km i nije otvaran.Kvarova nije bilo samo je redovito servisiran i vožen u početku na Castrolu a zadnjih godina otkada nije kod mene na Motulu.
Čudo od skutera pa sada imam novog iz 2011 god. Ista priča,15000 km u godini dana bez ikakvih problema.
Nije atraktivan kao Runner ili slični skuteri ali je toliko mekan i udoban da satima možzujatgi okolo.
 
plastike su pituravane, tako da ko zna, moguće da je bija razbijan, izgreban i sl.

al opet nije neka lova tako da  :neznam:
 
Što misliš pod pojam pituravane?
Motor sam vidio uživo, ta žuta boja je s efektom (kao perla)
 
Ako i je farban, netko je to dobro odradio.

Da je imao neki udes, zar ne bi vukao na neku stranu ili tresao? Probao sam se vozit, do 65 ide kao sat, dalje nisam ni isprobavao.
Kočenje uredno, na plastikama se vidi da nije ništa vareno ili ljepljeno.


Morat cu riskirat :/ Pure jet modeli mi nikako ne odgovaraju
 
qutip said:
Ako i je farban, netko je to dobro odradio.

Da je imao neki udes, zar ne bi vukao na neku stranu ili tresao? Probao sam se vozit, do 65 ide kao sat, dalje nisam ni isprobavao.
Kočenje uredno, na plastikama se vidi da nije ništa vareno ili ljepljeno.


Morat cu riskirat :/ Pure jet modeli mi nikako ne odgovaraju
To teško možeš znat,
vidio sam ja kako ekipa zna itekako dobro sredit grob od skutera,
ako ti se se sviđa uzmi, lova nije neka  :wink: