Kupnja skutera od 50ccm - savjeti i iskustva (Generalna tema)

pak

New member
moj frend želi kupiti skuter,ajde pomagajte

hoće novog,50ccm dvotaktni da je marka i da nije skup (iako je to relativno) i da je dobar

nekako bi derbi gp1 bio njegovo odabir,ima ko šta za reć,dodat?

kao je to sve piagio,znači i u nrg i apriliu i gileru kao i derbi se ugrađuje ista mašina ,jel tak?..i koliko ona ima konja otvorena....2t,vodeno hlađenje...  7,5ks?

popuni profil što se tiće lokacije :wink:

EDIT: Dopunjen naslov. (y)
 
Derbi ti ima istu piaggio mašinu kao i gilera runner,aprilia sr i piaggio nrg (y)

Sve su to slicni skuteri sto se tice voznih osobina,performansi i sl. Nek uzme onog koji mu se najviše sviđa i nek pazi na dostupnost kvalitetnog servisa  (y)
 
Bokygs said:
Derbi ti ima istu piaggio mašinu kao i gilera runner,aprilia sr i piaggio nrg (y)

Sve su to slicni skuteri sto se tice voznih osobina,performansi i sl. Nek uzme onog koji mu se najviše sviđa i nek pazi na dostupnost kvalitetnog servisa  (y)

da tako nekako i on razmišlja.....

iako je uletio i neki peugeot jet force u tu kombinaciju jer je cijenovno jako povoljan nekih 14 400kn....mada ako se ne varam čuo sam dosta lošeg o njemu.......što vi mislite?
 
pak said:
da tako nekako i on razmišlja.....

iako je uletio i neki peugeot jet force u tu kombinaciju jer je cijenovno jako povoljan nekih 14 400kn....mada ako se ne varam čuo sam dosta lošeg o njemu.......što vi mislite?

francuzi ni auto neznaju napravit a kamoli motor....

cemu riskiranja sa tim buckurisom? uzmes fino posten motoric i amen.... ako je vec zabrijao na te piaggio tostere nek uzme koj mu se ljepse vozi i to je to....

BTW. 15t kuna za peugeot ja nebi dao ni sa tudjim parama, ima boljih izbora  :wink:
 
ja da sad kupujem skuter 50ccm onda bi to bio novi zip 50 2t,odlican mali skuter sa odlicnom cijenom od samo 8-9000kn,i super za tuning bez obzira sta je zracno hladenje,ali vidio sam da ti frend zeli vodeno hladenje a zip je zracno...
drugi izbor bi bio malaguti phantom,malo su dotjerali taj skuter nakon puno godina,sad ima modernije farove,stop i druge sitnice,odlican mali sportski skuter sa odlicnom minarelli masinom...
 
I ja tražim nešto za sebe.
Opcije:

Adly Noble -novi 2 god garancije
Piaggio NRG MC3-2002 god
Aprilia sr50-2003 god,13000km
TGB R50X Jet Fighter-2007 godište,5900km

Ne znam šta da radim,adly je nov,nrg dobra cijena(i motor),aprilia mi se najviše sviđa,TGB(ne znam kakav je),...
Šta mi preporučujete??? :misli:

HVALA!!!
 
NRG otpada,krs od motora,ali našao sam Yamahu aerox 2003 godište
Šta mislite o njoj?
Iskustva me zanimaju(dobra,loša)
 
odlican skuter,dobra minarelli masina,lijepo se vozi,neznam koliko si visok,malo je problem za koljena kod visis vozaca i nedostatak je sic suvozaca koji je jako neudoban ali zato dobro izgleda...
 
Aerox

+ minarelli agregat
+ ciklistika
+ kvaliteta skutera
+ dizajn skutera i felgi
+ dosta veliki prostor pod sjedalom u okvirima klase
+ dobavljivi i jeftini dijelovi
+ solidne performanse u okvirima klase

- visim/velikim ljudima premali
- suvozacev sic je neudoban i smijesne velicine
- kocnice pod opterecenjem i nisu nesto (voznja u dvoje)
- mozda pretvrdi prekidaci (na dodir)

Kod Aeroxa je dobro traziti modele "Aerox Replica" jer u pravilu (ovisno i o godistu) imaju nesto vise opreme od "obicnog" Aeroxa, mada je to vise sminkerske naravi (carbon look satovi, obrtomjer i sl.).
 
Stalker

+ jednostavna zrakom hlađena masina
+ mala tezina = solidne performanse unatoc nedostatku vodenog hlađenja
+ ravna podnica
+ izdrzljivost i jednostavnost izvedbe cijelog skutera
+ ajmo reci prostran sic
+ jeftini i dobavljivi dijelovi
+ cijena

- prostor pod sjedalom bi mogao biti veci
- kotaci su mozda ipak malo premali
- suzdrzan dizajn
 
Nisam siguran ali da li postoji aerox GP1?
Na ovome to piše(na plastikama),pa me zanima jel ima takav,ili je to samo naljepljeno?
 
ma imaju razne replice tj boje,kakve je boje taj aerox,imas sliku?