Kupnja skutera od 50ccm - savjeti i iskustva (Generalna tema)

Gepetto said:
Davne 1999 god sam kupio novi Typhoon i vozio ga do 2005. Napravio sam 43000 km i prodao ga prijatelju u Istru koji ga vozi samo kada je dole preko ljeta.. Jučer sam se vratio iz Istre
,provozao se na njemu ,sada ima preko 50000 km i nije otvaran.Kvarova nije bilo samo je redovito servisiran i vožen u početku na Castrolu a zadnjih godina otkada nije kod mene na Motulu.
Čudo od skutera pa sada imam novog iz 2011 god. Ista priča,15000 km u godini dana bez ikakvih problema.
Nije atraktivan kao Runner ili slični skuteri ali je toliko mekan i udoban da satima možzujatgi okolo.

E hvala Geptto :)
Ovaj je presao blizu 3000 km i dobro je ocuvan. Vidim kad covjek dodje iz IT, provozam, probam..

Hvala jos jednom.
 
Po mom misljenju, NRG 98' ima daleko najbolju masinu i to je po meni najbolji skuter, znam da je sad dosta staro to godiste ali te blazene 2004 godine sam kupio taj motor sa 26tkm i imao 2-3 prometne jedna malo zesca (zavrsio u bolnici). Motor pali vozi i kasnije ga prodam dalje sa 65tkm kad sam uzeo novi nrg!
 
Ja mogu reci iz osobnog iskustva , imao sam apriliu SR 50  tri godine i motor je stvarno odličan. Nećeš požaliti ako ga uzmeš .
 
Evo posto nisam siguran da cu imat para za motor, sve vise pocinjem razmisljat o skueteru. Znaci zanimaju me samo sportski skuter, cvaje do 50 kubika. U obzor mi dolaze svi ovi malo poznatiji znaci: sr50, nrg 50, aerox, runner, speedfight 2 i 3, runner, derbi gp1. Znaci recite sto znate o ovim skuterima, prednosti i mane, ja sam po sebi nisam viaok ni tezak ali bi ponekad vozio putnika pa imajte to na umu.
 
Ovi ne pari loš:

http://www.way2speed.com/2013/09/aprilia-sr50-turbo.html?m=1

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Takoder imam slicni problem, ja bih vas samo zamolila da usporedite ova dva te kazete koji biste vi odabrali ili ponudili jos neko misljenje u vezi odabira motora..

ovaj je prakticki potpuno novi, covjek bi ga dao za 10 000 kn niti lipe manje (uz to nudi rukavice, kacigu, ukratko, svu opremu koju ima uz njega)
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/aprilia-scarabeo-49-cm3-oglas-5790440

vozila ga je starija zena, presao je 28 000 km, redovito je servisiran i cini mi se da je ocuvan, no brinu me tih 28 000 km, nije to bas malo,ali opet ja bi taj motor vozila samo po ljeti..
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/aprilia-scarabeo-49-cm3-oglas-10042712

eto decki, sto kazete :)
 
Mononoke said:
Takoder imam slicni problem, ja bih vas samo zamolila da usporedite ova dva te kazete koji biste vi odabrali ili ponudili jos neko misljenje u vezi odabira motora..

ovaj je prakticki potpuno novi, covjek bi ga dao za 10 000 kn niti lipe manje (uz to nudi rukavice, kacigu, ukratko, svu opremu koju ima uz njega)
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/aprilia-scarabeo-49-cm3-oglas-5790440

vozila ga je starija zena, presao je 28 000 km, redovito je servisiran i cini mi se da je ocuvan, no brinu me tih 28 000 km, nije to bas malo,ali opet ja bi taj motor vozila samo po ljeti..
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/aprilia-scarabeo-49-cm3-oglas-10042712

eto decki, sto kazete :)

Razlika u cijeni je tocno dupla, a da ne govorimo da je jedan u prometu 10 godina, a drugi dvije. Tako da izbor dijelom ovisi i o tvojoj platežnoj moci tj. iznosu koji mislis potrositi.

Ja osobno bih išao na ovog mlađeg, mada je možda cijena mrvicu prevelika (neznam koliko je bio novi).

28.000 km nije neka kilometraža, mogu te mašine i puno više, tako da nije zbog toga, koliko više radi godina. Osobno uvijek biram čim novija prometala, ako si ih mogu priuštiti. Puno se vozim, i kada je nešto staro, uvijek ima nekih ulaganja, manjih ili vecih.
 
Ok, hvala puno, uzet cu to u obzir. Platezna moc nije neka ali uvijek se moze skrpati za tu razliku pa kupiti prakticki novi motor.
 
Mononoke said:
Takoder imam slicni problem, ja bih vas samo zamolila da usporedite ova dva te kazete koji biste vi odabrali ili ponudili jos neko misljenje u vezi odabira motora..

ovaj je prakticki potpuno novi, covjek bi ga dao za 10 000 kn niti lipe manje (uz to nudi rukavice, kacigu, ukratko, svu opremu koju ima uz njega)
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/aprilia-scarabeo-49-cm3-oglas-5790440

vozila ga je starija zena, presao je 28 000 km, redovito je servisiran i cini mi se da je ocuvan, no brinu me tih 28 000 km, nije to bas malo,ali opet ja bi taj motor vozila samo po ljeti..
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/aprilia-scarabeo-49-cm3-oglas-10042712

eto decki, sto kazete :)

Gore par postova prije cjenjeni kolega biker4life je iznio svoj stav koji cjenim i preporučio je novijeg i skupljeg.
Ja bih iz iskustva preporučio starijeg i jeftinijeg.
Noviji......piše da je tek 1 godinu u prometu znači stajao je 4 godine pa su gume za zamjenu,aku je upitne izdržljivosti jer sumnjam da je bio na cteku,ulje u kočnicama bi trebalo zamijeniti i možda još nešto kroz jedan mali servis.Ovo što sam nabrojio je min. 1200 kn.
Stariji....ima kilometražu ali je napravljena u kontinuitetu pa je za očekivati da je i kontinuirano održavan.Ne mora biti ali nadamo se da je.
Gume su nove što je prednost,akumulator je upitan kao i na novijem i zbog mirne duše može se napraviti mali servis tek toliko da kupac bude na miru.U najgoroj opciji to je cca 700 kn.
Rezime.....razlika je preko 5000 kn i za te novce se na starijem naprave 3 generalke a suludo je bacati novac ako je dama rekla da će ga koristiti samo u sezoni što znači da ni kilometraža neće biti veća od 2-3000 km na godinu a ti motori su pouzdali i izdržljivi..
Vraćam se na onog novijeg,to što je 4 godine stajao i ima malu kilometražu nije nikakav plus.
 

Da ne duljim - sve zavisi od osobnih preferencija i platežne moći.

U klasi 50ccm se posebno puno gubi kod kupnje novoga (doduše, ipak najviše kod "sportskih" predstavnika klase), ali opet onaj novi Neos na akciji za 10 k kn je odlična kupnja.

Skuplji od dva Scarabea je ipak malo precijenjen, kako sam bio i naveo, kao i skuplji od dva linkana Liberty-ja.

Po meni treba vidjeti šta dotična želi i kakve su joj potrebe, ali i mogućnosti servisiranja, jer se ne može uspoređivati nešto što je u prometu 10 godina, 2 godine, ili je novo. Obzirom da su ovo "radni" skuteri za svaki dan (a ne sportski), po meni bi nit vodilja trebala biti da se kupi ono što ce najvise odgovarati situaciji - i što se tiče upotrebe, ali i što se tiče nabavne cijene i održavanja.

Ako se ipak bude išlo na polovni skuter, po meni bi cijene nekih primjeraka ipak trebale biti mrvicu niže jer nemože polovni Liberty ili Scarabeo biti skuplji od novog Neosa, bez obzira što prva dva imaju velike kotače.
 
nije bilo dugo aktivno, pa ajd, da pitam...

ovak, nedavno mi se javila školska kolegica jer je nabavila Gileru DNA 50 iz 2002 g.
navodno je motor jako jako očuvan, i navodno na satu ima- pazite ovo 505km....skuter uredno pali, vjerojatno su i blokade još gore...al treba sve to provjerit...daklem, ne vjerujem u kilometre...al kolko bi taj motorić vrijedio u takvom stanju???
 
Ljudovi molim pomoc.
Stanje je ovakvo: kupujem neki skuter do 10 000 kuna,po mogucnosti jeftiniji.Opcije su ovakve...imam na izbor Gilera SP 50 OKO 9000KM,2011 GOD,oscuvan,redovno servisiran ili Aprilia Sport City One 49 cm3 2012 4000km,cijena 8500 takoder oscuvan ili Piaggio Typhon 50 novi 2013 godiste za 8500kn...da cujem kaj se najvise isplati od svega ovog,napominjem da imam 190cm u 100kg..molim savjete...hvala

 
Runnera uzmi...
Ima ih kao blata tako da za dijelove nije bed, piaggio agregati daju solidnu snagu od nule, ima dobar izbor dijelova za tuning,... Jedino je malo bio bed nabaviti ležajeve 20/52/12 za te radilice, bar prošle godine, ne znam kako je sad...
A, tu su i veći kotači, solidne kočnice, dobra ponuda guma u tim dimenzijama,...
 
definitivno runner  (y)

najbolje ide od toga...

a i kasnije ga je najlakse prodati, a i mislim da je on jedini pravi talijan od ova tri... ne znam jel se proizvode u kini... nek me netko ispravi...

nije ni to problem, ali plastike jako brzo izblide...
 
kupac_31 said:
Ljudovi molim pomoc.
Stanje je ovakvo: kupujem neki skuter do 10 000 kuna,po mogucnosti jeftiniji.Opcije su ovakve...imam na izbor Gilera SP 50 OKO 9000KM,2011 GOD,oscuvan,redovno servisiran ili Aprilia Sport City One 49 cm3 2012 4000km,cijena 8500 takoder oscuvan ili Piaggio Typhon 50 novi 2013 godiste za 8500kn...da cujem kaj se najvise isplati od svega ovog,napominjem da imam 190cm u 100kg..molim savjete...hvala

O majko mila kud ćeš ti takav na skuter od 50ccm  :LOL: A čuj, SP ti je od ovih najagilniji skuter, i ak nije uništen trebal bi fino ići...i veći je skuter od ostatka ponude pa buš na njemu najmanje smiješno izgledal  (y) Kaj se mašine tiće, ona je provjerena...uz stručne serviser, čitaj servisere ide taj skuter i prek 20 000km bez da ga pipneš, normalno uz godišnju zamjenu potrošnog materijala i kontrolu vitalnih djelova!

stipe_zd said:
definitivno runner  (y)

najbolje ide od toga...

a i kasnije ga je najlakse prodati, a i mislim da je on jedini pravi talijan od ova tri... ne znam jel se proizvode u kini... nek me netko ispravi...

nije ni to problem, ali plastike jako brzo izblide...
Od 2006 Runner je kinez  (y)
 
danc00 said:
O majko mila kud ćeš ti takav na skuter od 50ccm  :LOL:
a sto bi ti tija? 
ja imam 184 i 100kg  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: na libertyju 50 i vozim se, ajmo reci ok... :021:

Kaj se mašine tiće, ona je provjerena...uz stručne serviser, čitaj servisere ide taj skuter i prek 20 000km bez da ga pipneš, normalno uz godišnju zamjenu potrošnog materijala i kontrolu vitalnih djelova!

ide on i puuuuuno vise od 20.000 (uz uvjete gore napisane)
 
kupac_31 said:
Ljudovi molim pomoc.
Stanje je ovakvo: kupujem neki skuter do 10 000 kuna,po mogucnosti jeftiniji.Opcije su ovakve...imam na izbor Gilera SP 50 OKO 9000KM,2011 GOD,oscuvan,redovno servisiran ili Aprilia Sport City One 49 cm3 2012 4000km,cijena 8500 takoder oscuvan ili Piaggio Typhon 50 novi 2013 godiste za 8500kn...da cujem kaj se najvise isplati od svega ovog,napominjem da imam 190cm u 100kg..molim savjete...hvala


Aprilia Sport City One i piaggio Typhon su ti isti kalup, gotovo indentične jedino u cemu se razikuju je izgled plastika, a podnica i volan i dimenzije su indentične. SP je daleko udobniji s obzirom na "tvoje" dimenzije  :mrgreen: i po meni mrvicu snazniji a i trebat ce ti za tvoju kilažu (bez uvrede) uostalom i vodeno je hlađenje.  (y)