Kupnja skutera od 50ccm - savjeti i iskustva (Generalna tema)

za te pare nazalost tesko osim nekog krampa.
sto je najbolje postena 50 i 125 su slicne cijene, al si blizi soma nego 500E.
Ja bih se definitivno orjentirao na provjerene marke pa cak i starije godiste. MOj NRG je bio 2004 i vozio i radio bez greske. Samo potrosna roba, niakvog kvara a kod mene bio nekih 7 godina.
I ja sam bliže takvoj odluci, bolje pouzdano nego novije pa da stane. Stvar je u tome što mi treba doslovno do plaže i eventualno prodavnice. Koliko sam vidio, može se naći do 4000 kn. Vidio sam i nekog tajvanca. Kontam, oni su non stop na skuterima, valjda nije baš smeće. Probaću postati foto. Hvala.
 

Attachments

  • 26E5EADF-F217-4E0A-874D-7F5F2C53F865.png
    26E5EADF-F217-4E0A-874D-7F5F2C53F865.png
    2.6 MB · Views: 0
Napisao sam u predstavljanju da živim u Sarajevu, pa da ne bi bilo zabune. Tražim skuter na Hr tablama. Kao što rekoh, pojma nemam o skuterima, samo ga želim kupiti. Ako nije problem prebaciti ga iz udaljenijeg mjesta, još bolje. Na bih se ograničavao ako postoji rješenje.
ako si iz bosne a voziš skuter na hr tablicama a neovisno o tome di lituješ ti si u carinskom prekršaju,
inače šta se 50 ccm tiče moja preporuka ti je aprillia,
osobno smo posjedovali model sportcity i taj je bia doslovno peri deri ali ti je cijena negdi oko 1000e za uredan primjerak...
 
ako si iz bosne a voziš skuter na hr tablicama a neovisno o tome di lituješ ti si u carinskom prekršaju,
inače šta se 50 ccm tiče moja preporuka ti je aprillia,
osobno smo posjedovali model sportcity i taj je bia doslovno peri deri ali ti je cijena negdi oko 1000e za uredan primjerak...
Hvala za info. Ne znam za prekršaj, mislim da HR državljanstvo i međunarodna vozačka prolaze. Ovde je 30€ za dvije godine, tako sam čuo. Bio bi registrovan na nekog od roditelja, a oni žive u Ma. Mislim i da punomoć od bilježnika prolazi.
 
ako si iz bosne a voziš skuter na hr tablicama a neovisno o tome di lituješ ti si u carinskom prekršaju,
inače šta se 50 ccm tiče moja preporuka ti je aprillia,
osobno smo posjedovali model sportcity i taj je bia doslovno peri deri ali ti je cijena negdi oko 1000e za uredan primjerak...
Ovde su cijene dosta niže, ali sve na bh papirima. Cijenu podijeli sa 1,95 da bi dobio u eurima.
 

Attachments

  • C7A6B9B8-7821-436C-863E-D1645B7373F6.png
    C7A6B9B8-7821-436C-863E-D1645B7373F6.png
    4.7 MB · Views: 0
  • 8552C416-6120-4BE9-A8E7-81D3F3D92BBB.png
    8552C416-6120-4BE9-A8E7-81D3F3D92BBB.png
    4.8 MB · Views: 0
Našao sam ovaj na slici dole za 450€. Piše da je u odličnom stanju, spominje i kurblu. U Bosni je, ali na HR papirima. Ako ima neko ko bi pogledao oglas detaljnije i dao mi savjet, poslaću mu link na oglas u pp. Hvala.
 

Attachments

  • 17E22A0F-CCBB-4F6E-A78F-DF1EADB6EA31.png
    17E22A0F-CCBB-4F6E-A78F-DF1EADB6EA31.png
    5 MB · Views: 0
Hvala za info. Ne znam za prekršaj, mislim da HR državljanstvo i međunarodna vozačka prolaze. Ovde je 30€ za dvije godine, tako sam čuo. Bio bi registrovan na nekog od roditelja, a oni žive u Ma. Mislim i da punomoć od bilježnika prolazi.
bogami ne razumin te ništa
znači vi ste ustvari hr. državljani a mater i ćaća ti inače žive u makarskoj ?
ako je tako a ti imaš međunarodnu mislin da onda možeš bez prob. voziti taj skuter ali pod tim uvjetom da je vlasnik neko od tvojih roditelja...
ako jedno od ovih kriterija nije udovoljeno i ako te uhvate naplatit će ti bogami poštenu kaznu
 
bogami ne razumin te ništa
znači vi ste ustvari hr. državljani a mater i ćaća ti inače žive u makarskoj ?
ako je tako a ti imaš međunarodnu mislin da onda možeš bez prob. voziti taj skuter ali pod tim uvjetom da je vlasnik neko od tvojih roditelja...
ako jedno od ovih kriterija nije udovoljeno i ako te uhvate naplatit će ti bogami poštenu kaznu
Tako je. Rođen sam u Makarskoj, ali nemam prebivalište. Upravo tako, regao bih ga na nekog od njih. Ne da mi se peglati sa policijom.
 
Tako je. Rođen sam u Makarskoj, ali nemam prebivalište. Upravo tako, regao bih ga na nekog od njih. Ne da mi se peglati sa policijom.
ako su ti roditelji hr. državljani i žive u makarskoj najbolje da pitaju u PP na licu mista nadležnoga kako možeš voziti a da nisi u prekršaju,bogami ja znam da takvi prekršaju nisu jeftini....
od toga najprije pođi,
lako se nađe uredan skuterić od 50ccm,najmanji prob.
 
  • Like
Reactions: Petar071
zasto stranac ne bi smio voziti auto drugih tablica, od nekog drugog?
 
zasto stranac ne bi smio voziti auto drugih tablica, od nekog drugog?
Danas sam se raspitao, navodno u EU možeš voziti kao stranac 3-6 mjeseci od dana ulaska u zemlju, zavisno od države. Nakon toga moraš izvaditi međunarodnu ili nešto slično. Kako ka ulazim jednom mjesečno, valjda mi ne treba ništa, ali pitaću u PU.
 
Teško da ćeš za taj novac naći nešto kako treba i još u tvojoj blizini. Ja prodajem svoga Piaggio Fly 2t,2014 g. sa cca. 17 000km. Upravo je napravljen servis tj. cijeli motor je otvoren i zamijenjeno šta je trebalo pa tražim 790€. Ne kažem da za 500€ ne možeš naći dobar skuter, ali to je jako rijetko i takvi uopće ne dođu do oglasa.
 
  • Like
Reactions: Petar071
il se pomiri sa malom batinom, 50ccm 4t... ide tolko da ne moras hodati, dijelovi jeftini, nadje se i ispod te cijene ....
al provjerenu marku u ok stanju treba podebljati....
e sad se sjetio pogledaj kymco agiliti 50 - njega s znalo naci
 
  • Like
Reactions: Petar071
50 je generalno najskuplje vozilo na dva kotaca jer ga svi mogu vozit..
 
istina... kak sam rekao sktu od 50 i 125 slicna cijena, cak ima i jeftinijih 125ica
 
uzeo sam neki dan libertya 200 sa dobrom masinom (vizualno ima par pizdarija ali vec uzeo za zamjenu) za 2500 kuna 😁

Ne zvoni nista u masini...ne ide sad nesto spektakularno ali ide isto samnom ili u dvoje...sto mi fascinantno..
 
Ja ga nađoh. Kymco People S 50, 2007, sa koferom, reg do 03/22. E sad, vrijeme će pokazati da li sam pogriješio, ali 500€ ne boli previše. U Makarskoj imaju ovlašteni servis, pa mi je i to bitno. Za 15-ak dana odoh do momka da ga pogledam i nadam se preuzmem. Hvala svima na savjetima.
 

Attachments

  • 428C891B-6943-4E83-B36F-9E66274950AB.jpeg
    428C891B-6943-4E83-B36F-9E66274950AB.jpeg
    1.3 MB · Views: 0
  • E544D4D0-E974-4381-81F1-2668DC0753BC.jpeg
    E544D4D0-E974-4381-81F1-2668DC0753BC.jpeg
    475.5 KB · Views: 0
Daj boze da se pokaze sretnom kupnjom! Neka to netko malo pregleda i uzivaj j voznji