Kupovanje motora na rate ili lizing...

Pajdo

New member
Pozdrav zanima me da li je neko kupovao na lizing motore ili automobile do 90.000kn? Koja je procedura? Ili je bolje uzeti na kredit?
 
Vjerojatno misliš na financijski lizing (pušing).
Pretpostavljam da je isto kao i za aute, zadnja rata i tvoj je. Ionako daješ zadužnice barem u visini leasinga pa im je to nekakvo osiguranje da ćeš sve otplatiti.
Pitanje je kakva je situacija s kaskom (da li je potreban ili ne).
Ako misliš za 90k kn uzeti auto, onda je vjerojatno riječ o nekom cca 5g starom. Treba uzeti u obzir da auto po otplati ne smije biti stariji od 10g (ne znam da li je još uvijek takav uvjet, bio je dok sam ja uzimao, a možda i ovisi od kuće do kuće).

Najbolje ti je pitati u jednoj od leasing kuća za točno određeno vozilo.
 
  • Like
Reactions: Pajdo
Vjerojatno misliš na financijski lizing (pušing).
Pretpostavljam da je isto kao i za aute, zadnja rata i tvoj je. Ionako daješ zadužnice barem u visini leasinga pa im je to nekakvo osiguranje da ćeš sve otplatiti.
Pitanje je kakva je situacija s kaskom (da li je potreban ili ne).
Ako misliš za 90k kn uzeti auto, onda je vjerojatno riječ o nekom cca 5g starom. Treba uzeti u obzir da auto po otplati ne smije biti stariji od 10g (ne znam da li je još uvijek takav uvjet, bio je dok sam ja uzimao, a možda i ovisi od kuće do kuće).

Najbolje ti je pitati u jednoj od leasing kuća za točno određeno vozilo.
Planiram Kupiti Kawasaki z900 2022 godište, pa sam vidio da dućan koji prodaje prihvaćaju plaćanje na leasing, a nikad nista nisam uzimao na kredit niti leasing pa nisam upucen u to...
 
obično za lizing traže kasko osiguranje....
s tim ti motor postaje neisplativ.....
Razumijem, ali gledam na koji nacin da kupim motor posto radim tek 3 mj i ne vjerujem da cu dobit kredit za motor...makar imam 7200kn mjesecnih primanja
 
Razumijem, ali gledam na koji nacin da kupim motor posto radim tek 3 mj i ne vjerujem da cu dobit kredit za motor...makar imam 7200kn mjesecnih primanja
Pa stedi godinu dana i posudi 2,3 hiljade kuna i imaš ga
 
  • Haha
Reactions: diesel power
uzmi Vizu Premium u PBZ,-zamjenila Amerikan-,sa njom mores na rate ic do 100.000 kn.,odi u PBZ.pa provjeri,a nakon 6.mjeseci ako si uredan,mozes od njih dobiti ponudu i gotovinskog kredita,koji isto ide preko ove kartice.
 
  • Like
Reactions: Pajdo

Attachments

  • Screenshot_2022-07-28-23-10-58-340_com.miui.calculator.jpg
    Screenshot_2022-07-28-23-10-58-340_com.miui.calculator.jpg
    139.1 KB · Views: 0
  • Haha
Reactions: Pajdo
Nego, zadnje vrijeme malo pratim oglasnik,pa svaki dan je sve vise motora na prodaji...moze se svasta naci,cijene su kakve jesu,al mislim ako ovako nastavi,ice to dole dobro...
 
  • Like
Reactions: diesel power
Pajdo moj, meni se cini da je to tebi prvi motor, satrat ces to i onda jos godinama placat kredit...kupi nesto polovno i gas 200 gdje je 60 👍
Vozio sam Honda blackbird 2 godine...i nikad u zivotu nisam pao, ali svi jesu pa cu i ja jednog dana poz kralju :)
 
Nego, zadnje vrijeme malo pratim oglasnik,pa svaki dan je sve vise motora na prodaji...moze se svasta naci,cijene su kakve jesu,al mislim ako ovako nastavi,ice to dole dobro...
Gledao sam z1000 10500e rabljen, z900 9300e sve je otislo u nebo sa cjenama, suzuki gsxr 600 sad nema ispod 6000e, a pre 3 god 2008 godiste bilo za 4900e...
 
Gledao sam z1000 10500e rabljen, z900 9300e sve je otislo u nebo sa cjenama, suzuki gsxr 600 sad nema ispod 6000e, a pre 3 god 2008 godiste bilo za 4900e...
Sve je poslo gore, novi ,pa tako prate i rabljeni, ali dogovor sve radi, nadje se obostrana cijena,ako oce prodati, ako nece., i nece. prodati ..
 
  • Like
Reactions: Pajdo