Kupovanje motora na rate ili lizing...

Planiram Kupiti Kawasaki z900 2022 godište, pa sam vidio da dućan koji prodaje prihvaćaju plaćanje na leasing, a nikad nista nisam uzimao na kredit niti leasing pa nisam upucen u to...
Nemoj se ljutiti, ali sa 7200 kn plaće ići u dužničko ropstvo za komad pleha koji svakodnevno gubi na vrijednosti je po meni glupo.

Velik je izbor 600 Naked klase za 4000€, od GSRa, Fazera, Shivera, Horneta i sličnih, na svima ćeš guštati i uvijek ćeš ih moći prodati uz minimalan gubitak.
 
Nemoj se ljutiti, ali sa 7200 kn plaće ići u dužničko ropstvo za komad pleha koji svakodnevno gubi na vrijednosti je po meni glupo.

Velik je izbor 600 Naked klase za 4000€, od GSRa, Fazera, Shivera, Horneta i sličnih, na svima ćeš guštati i uvijek ćeš ih moći prodati uz minimalan gubitak.
7200 je OK placa……pogotovo ako zivi sa roditeljima
 
  • Like
Reactions: hondimir and Pajdo
Nemoj se ljutiti, ali sa 7200 kn plaće ići u dužničko ropstvo za komad pleha koji svakodnevno gubi na vrijednosti je po meni glupo.

Velik je izbor 600 Naked klase za 4000€, od GSRa, Fazera, Shivera, Horneta i sličnih, na svima ćeš guštati i uvijek ćeš ih moći prodati uz minimalan gubitak.

Ili... štednja do proljeća i godinu dvije star MT03, Z400 ili CB500F, jer ako stvarno vozi 60 (ili 80, ili 100 ili 120) gdje je 60, uživat će u tome sa pol gasa sa bilo kojim od 3 navedena. Uz to imat će nov siguran i izuzetno štedljiv motor. Sve drugo za nekoga tko ovako postavlja pitanja je daleko previše.
 
Ili... štednja do proljeća i godinu dvije star MT03, Z400 ili CB500F, jer ako stvarno vozi 60 (ili 80, ili 100 ili 120) gdje je 60, uživat će u tome sa pol gasa sa bilo kojim od 3 navedena. Uz to imat će nov siguran i izuzetno štedljiv motor. Sve drugo za nekoga tko ovako postavlja pitanja je daleko previše.
Volim i ja brzinu, ali na to sam tako odgovori...
 
Generalno, kupnja vozila na leasing ti je povoljnija u odnosu na kupnju na kartice.

Kartična kuća (npr visa Premium, Diners...) uzimaju svoj dio kolača, i zato će ti cijenu uvećati za X iznos (npr ako je motor 75 000kn, oni će provuć iznos na 85 il ivise, ovisi kolika je provizija). S druge strane, kartičnu kuću boli briga šta kupuješ, jel imaš kasko i slično. Rate ti sjednu svaki mjesec ko da si kupio skupi TV i to je to .

Leasing (financijski) ti je zamjena za autokredite, otplatom zadnje rate(uz manju kamatu), postaješ vlasnik vozila, leasing ti uvjetuje da imaš kasko (i kakav, mora biti full, moraju ga odobrit). Ne znam kakva je situacija kad kupujes nesto starije vozilo, preko neke starosti ti ne odobravaju. Isto tako, svi servisi moraju biti u ovlastenom.

Isto tako, kod leasinga nisi vlasnik vozila dok ga ne otplatis, pa ne znam kako ide sa naknadnom ugradnjom (Akrap, druga pumpa, lajtunzi ili jednostavno harris ručke ... :mrgreen: )

Operativni leasing je najbliže dugoročnom najmu, a nisam vidio ni ponudu za operativni za motore, pa nema potreba da o tome raspravljamo.

Sretno u svakom slucaju (y)
 
  • Like
Reactions: Pajdo
Generalno, kupnja vozila na leasing ti je povoljnija u odnosu na kupnju na kartice.

Kartična kuća (npr visa Premium, Diners...) uzimaju svoj dio kolača, i zato će ti cijenu uvećati za X iznos (npr ako je motor 75 000kn, oni će provuć iznos na 85 il ivise, ovisi kolika je provizija). S druge strane, kartičnu kuću boli briga šta kupuješ, jel imaš kasko i slično. Rate ti sjednu svaki mjesec ko da si kupio skupi TV i to je to .

Leasing (financijski) ti je zamjena za autokredite, otplatom zadnje rate(uz manju kamatu), postaješ vlasnik vozila, leasing ti uvjetuje da imaš kasko (i kakav, mora biti full, moraju ga odobrit). Ne znam kakva je situacija kad kupujes nesto starije vozilo, preko neke starosti ti ne odobravaju. Isto tako, svi servisi moraju biti u ovlastenom.

Isto tako, kod leasinga nisi vlasnik vozila dok ga ne otplatis, pa ne znam kako ide sa naknadnom ugradnjom (Akrap, druga pumpa, lajtunzi ili jednostavno harris ručke ... :mrgreen: )

Operativni leasing je najbliže dugoročnom najmu, a nisam vidio ni ponudu za operativni za motore, pa nema potreba da o tome raspravljamo.

Sretno u svakom slucaju (y)
Hvala ti, od <3
 
Nemoj se ljutiti, ali sa 7200 kn plaće ići u dužničko ropstvo za komad pleha koji svakodnevno gubi na vrijednosti je po meni glupo.

Velik je izbor 600 Naked klase za 4000€, od GSRa, Fazera, Shivera, Horneta i sličnih, na svima ćeš guštati i uvijek ćeš ih moći prodati uz minimalan gubitak.
Sa ovim razmisljanjen sam se i ja vodio iako nikada nije bilo isplativije kupiti novi motor uz ove cijene rabljenih.. Planirao sam novi Tuono/Rs 660 pa na kraju kupio rabljeni Fazer 800 i to samo jer je bio prakticki besprijekoran i u pola cijene Aprilie. Kad razmisljam financijski jos uvijek se pitam jesam li trebao uzeti novo?
Za 8icu mi dolazi ulaganje puno prije, godine i kilometri se skupljaju, prodaje se, u pravilu dodaje love i uvijek kupuje novije, mladje.. Na novi motor nemas ulaganja 2-3 godine i ako ga planiras zadrzati duze vremena racunica nije toliko na strani rabljenog.
Sto se leasinga tice..
Kredit, kes u ruke i u salon. Ne znam dali je i koliko leasing povoljniji, ali radije bih platio malo vise za to da su motor i papiri moji i radim sa njima sto god zelim bez uvjeta trece strane
 
Za gotovinski kredit ćeš dati minimalo 1000 eura kamate. Uz kredit ti ide i održavanje, registracija, tehnički, gorivo + još ako imaš i auto sve isto i za njega. Novo je novo i ja sam pobornik toga ALI stvarno ima svega po oglasima.
Kakav god kredit ili leasing preplatiti ćeš ga s tom kamatom ali jbg jednom se živi. Svaka banka će ti dati gotovisnki krediti njima se isplati, neki trgovci motorima čak i surađuju s bankama pa kad dođeš u salon odmah dobiješ i brošuru za kredit ... idi se raspitaj po bankama ali vidjet ćeš da deru s kamatama.
Leasing kako su gore već rekli plačaš i motor je tvoj kad ga odplatiš, nakon toga moraš odratiti upis vlasništva i neku papirologiju. Znam da su mene prije 15 godina kad sam kupovao auto na leasing oderali skoro 10000kn za papirologiju kod javnog bilježnika procedura je bila boli glava ali vjerojatno zavisi od leasing kuće zato idi da ti daju konkretnu ponudu kao da već kupuješ.
Mene je dodatno usosilo što je kredit bio u "Švicarcima" i ta dobro poznata afera kad su rate kredita rasle.
Što se štednje tiće ako radiš za 7200kn nemožeš sve staviti sastrane ( ili možeš???) treba na poslu za gablec, prijevoz, život, žene ;) , režije jbg ja sam ko dečko uvijek davao starcima od plaće da pomognem dok sam živio sa njima.
Kako god još jednom kažem obiđi banke i salone raspitaj se traži izračun, banka ti može dati komplet informativni izraćun svake rate s kamatom.
U svakom slučaju sretno i ne odustaj motori su zakon eventualno razmisli dal si dovoljno jak u glavi za taj Z900 jer ti dodaješ gas a ne motor sam ;)