Kupovina motora HD Ultra Limited

EL PRIMERO

New member
Pozdrav svim forumašma,
Kako sam veoma kratko vrijeme ovdje javljam se zbog potrebne male pomoći.Odlučio sam se za kupovinu motorcikla iz naslova HD ULTRA LIMITED.
Iskreno ,da je na evropskom tržištu dostupan Yamaha Star Venture Transcontinental kupio bih njega ali na žalost nije.Kawasaki je imao Voyagera 1700 ali niti njega više nema.Honda Goldwing mi je jedino ostao kao motor za razmisliti oko kupovine ali me ipak sve odvuklo prema HD-u.
Pitanje je moje slijedeće ,da li itko ima kakva iskustva sa tim motorom oko pouzdanosti jer ima povisoku cijenu pa bi se to možada trebalo i podrazumjevati od njega i gdje ga nabaviti a da prođem najpovoljnije.Rabljene jednostavno više ne gledam jer su mi gotovo svi modeli smješni zbog istaknute kilometraže pa mi po tome ispada da su svi vlasnici koji ih prodaju kao guske u magli je ako motor od 3-5 godina starosti ima kilometražu toliku kao da je više stajao nego bio vožen a cijena za trećinu ili gotovo upola novoga.Izgleda mi to prenaivno da će netko toliko pristat izgubiti na vriednosti motorcikla za tako malo prijeđenih kilometara.Gledajući cijene novih kod nas i u Njemačkoj razlika je i do 6k eura za isti model.
Unaprijed zahvaljujem na svim javljaljima i dobronamjernim inforrmacijama. (y)
 
Nove Milawaukee Eight masine su jako dobre. Bili su problemi samo sa mjenjacem. Odnosno polugom mjenjaca i osovinom, ali samo na Touring modelima. Ali nista strasno. Izmjena iste traje oko 10-15 minuta, a cijena mislim da je bila oko 200,00 kn. Ne sjecam se. I to je u principu to. Ali koliko znam, rijeseno je, tako da ako ides kupovati novi motor, nebi trebalo biti tih problema.

Ukoliko planiras kupovati rabljeni motor, jako dobro pazi da ti ne uvale motor iz Poljske, Ukraine, Litve i slicnih drzava. Jako puno motora iz Amerike dolazi u te zemlje, nekim cudnim putevima. Europska homologacija se isto tako izvodi nekim cudnim putevima. Obrati paznju na broj sasije. Ukoliko pocinje sa 1HD, znaci da je za americko trziste i tu bi mogao imati problema sa uvozom, homologacijom i registracijom. Ako broj sasije pocinje sa 5HD, znaci da je za izvan Americke zemlje.

Ako te jos ista zanima, pitaj. Probat cu se sjetiti. Ako nista drugo, saznati.