Kupovina novog motora - tražim pomoć

Golileo

New member
Kako vidim da pomažete svim ljudima dobre volje u njihovim dilemama ili trilemama, ja Vas sve skromno molim da pomognete i meni.
Kako se spremam prodati postojeći i kupiti novi motor imam problem pri izboru najprikladnijeg.
Prije svega želim reći da mi najviše treba motor za svaki dan sa rijetkim izletom na stazu, a sa mogučnosti ostvarivanja dužih putovanja 1-2 puta godišnje. Faktor izgleda, održavanja, potrošnje i servisa je isto bitan.

Dakle u vidu imam Apriliju Pegaso kao gradski motor, srednje zapremine, male potrošnje i početne cijene te nezahtjevnog održavanja(samo je pitanje dostupnost djelova?) pod broj 1.
Pod brojem 2 se nalazi KTM Super-duke kao malo skuplji ulog ali izuzetno zabavan i dinamičan motor, dobrih performansi i atraktivnog izgleda, a opet slabijih karakteristika u turing opciji sa koferima.
A pod rednim brojem 3. (i moj osobni favorit) je BT 50 sa rezonantnim auspuhom i retrovizorima u boji(kaže vlasnik da nose po 2 konja) koji je ipak ultimativni "mamac picolovac" i dobar za "stuntove" što me trenutačno najviše interesira.
:jesus: :jesus: :jesus: :jesus:
(Ne nasmijavaju li vas ponekad ta pitanja za pomoć u izboru između kruška i mandarina??)
 
Evo moje mišljenje :

Uzmi si Z750,ima najbolji rezultat uloženo-dobiveno, i mislim da bi s njim mogao ostvariti duža putovanja......
A s druge strane ako si više za  povremene izlete na makadam i stuntove ja bih ti preporučio Yamahu Tricker
 
Imaš sad rasprodaju suzukia! Znam da bandita moreš dobiti 10 000 kuna jeftinije nego prije, a to je stvarno dobar motor. Naravno imaš i Kawu koja je tradicionalno jako jeftin motor i definitivno best - buy, mislim na modele z 750, er - 5s i te! (y) 8) :misli:
 
Pa gle,a k imaš para za Superduka, ne znam opče o čem pricamo...  :misli: Strada je isto dobra opcija, ali...
 
Iako ce mi Joke glavu otkinuti - vodi racuna i o servisnoj podrsci za odabrani motor. Aprilia je imala nekih problema i sa dijelovima i sa servisima, navodno tih problema vise nece biti, ali svakako se dobro raspitaj i o servisima i cijenama rezervnih dijelova...

:misli:
 
Duke said:
A da uzmes u obzir jednog krossera? taj ti fali u popisu :LOL:

ne baš cross motor,ali kakav soft-enduro ,možda yamaha xt660x ?
 
Goli Leo: daj neke podrobnije podatke što želiš, te koliko si pinke, paprike i šuške spreman izbrojati u bolnu zgrčenu ruku prodavatelja...

Jer ovo kaj si do sada nabrojao kao konkurenciju... to si, pod broj jedan, uopće nije konkurencija. Stavljanje SuperDukea i BT-a u isti manevarski prostor nije ništa osim dobre zajebancije.
 
A kaj će ti motor uopće? To je sve smeće.
Počnu bolit bubrezi, koljena, laktovi, ramena, sinusi... Onda dođe zima pa se propiješ.
Ma pusti to u kurac. Kupi ti sebi neki fini autić. Moš po kiši, moš po snijegu, moš drkat negdje u mraku na miru, ak si švaler navuć ćeš i neku ženetinu unutra.
Jebo motore! To je zlo!