Kupovina novog motora

matej123

New member
Jan 26, 2018
28
2
3
Zagreb
Pozdrav,

Planiram uzeti novi motor, pa me zanima koji je daljnji proces koji se mora obaviti nakon sto platim motor i preuzmem ga te koliko to sve dalje moze kostati?

El Mravac

Well-known member
May 6, 2020
1,239
1,964
113
Kvarner
S motorom i kupoprodajnim ugovorom (ako ti ostaje tablica obavezno to upisati u ugovor pod napomenu) na tehnički prepisati motor na sebe (nova prometna) - stotinjak kuna harača, i mislim 5% kataloške vrijednosti motora na ime Upravne pristojbe na stjecanje rabljenog motornog vozila u Republici Hrvatskoj. Kad si već tamo, s policom u odgovarajuću osiguravateljsku kuću da je prepišu na tebe, i to je to.

• Like
Reactions: matej123

92Cuky

Well-known member
Apr 13, 2019
327
334
63
30
Rab
Pozdrav,

Planiram uzeti novi motor, pa me zanima koji je daljnji proces koji se mora obaviti nakon sto platim motor i preuzmem ga te koliko to sve dalje moze kostati?

Platiš motor, dobiješ papire.

Dok sam čekao da izlistaju u dućanu sve papire kupio sam osiguranje online.

Sa papirima iz dućana i policom osiguranja na najbližu stanicu tehničkog, dao papire i nakon malo dobio prometnu i tablicu. Otišao natrag u dućan, stavio tablicu na motor i pravac doma.

• Like
Reactions: matej123 and Luke

matej123

New member
Jan 26, 2018
28
2
3
Zagreb
Platiš motor, dobiješ papire.

Dok sam čekao da izlistaju u dućanu sve papire kupio sam osiguranje online.

Sa papirima iz dućana i policom osiguranja na najbližu stanicu tehničkog, dao papire i nakon malo dobio prometnu i tablicu. Otišao natrag u dućan, stavio tablicu na motor i pravac doma.
Koliko te to otprilike sve kostalo ili bi moglo kostati za novi motor od 50k kn?

snake123

Well-known member
Jan 28, 2009
552
342
63
zagreb
ociguranje ti ide po ccm i visini premije, mislim da se porez ne placa kod kupovine nego kod registracije (sto tebi dodje na isto - onaj za luksuz), plocica i prometna su cca 200kn.

92Cuky

Well-known member
Apr 13, 2019
327
334
63
30
Rab
Koliko te to otprilike sve kostalo ili bi moglo kostati za novi motor od 50k kn?

osiguranje mi je bilo cca 400-450kn, ne mogu se sjetiti točne cifre (50% bonusa, RI tablica)

Ovi ostali troškovi prve registracije oko 600kn (ali si točnu cijenu možeš pogledati na HAK-ovom kalkulatoru OVDJE... mislim da na tu cijenu iz kalkulatora još ide cijena nove prometne i tablice, ali se stvarno ne sjećam točno

Ako nađem danas tokom dana papire negdje u fasciklima mogu provjeriti i točan iznos koji je bio.

Inače se ovdje radi o 2019 R3, plaćena je bila 47.900kn