Kupovina novog motora

matej123

New member
Pozdrav,

Planiram uzeti novi motor, pa me zanima koji je daljnji proces koji se mora obaviti nakon sto platim motor i preuzmem ga te koliko to sve dalje moze kostati?
 
S motorom i kupoprodajnim ugovorom (ako ti ostaje tablica obavezno to upisati u ugovor pod napomenu) na tehnički prepisati motor na sebe (nova prometna) - stotinjak kuna harača, i mislim 5% kataloške vrijednosti motora na ime Upravne pristojbe na stjecanje rabljenog motornog vozila u Republici Hrvatskoj. Kad si već tamo, s policom u odgovarajuću osiguravateljsku kuću da je prepišu na tebe, i to je to.
 
  • Like
Reactions: matej123
Pozdrav,

Planiram uzeti novi motor, pa me zanima koji je daljnji proces koji se mora obaviti nakon sto platim motor i preuzmem ga te koliko to sve dalje moze kostati?

Platiš motor, dobiješ papire.

Dok sam čekao da izlistaju u dućanu sve papire kupio sam osiguranje online.

Sa papirima iz dućana i policom osiguranja na najbližu stanicu tehničkog, dao papire i nakon malo dobio prometnu i tablicu. Otišao natrag u dućan, stavio tablicu na motor i pravac doma.
 
  • Like
Reactions: matej123 and Luke
Platiš motor, dobiješ papire.

Dok sam čekao da izlistaju u dućanu sve papire kupio sam osiguranje online.

Sa papirima iz dućana i policom osiguranja na najbližu stanicu tehničkog, dao papire i nakon malo dobio prometnu i tablicu. Otišao natrag u dućan, stavio tablicu na motor i pravac doma.
Koliko te to otprilike sve kostalo ili bi moglo kostati za novi motor od 50k kn?
 
ociguranje ti ide po ccm i visini premije, mislim da se porez ne placa kod kupovine nego kod registracije (sto tebi dodje na isto - onaj za luksuz), plocica i prometna su cca 200kn.
 
Koliko te to otprilike sve kostalo ili bi moglo kostati za novi motor od 50k kn?

osiguranje mi je bilo cca 400-450kn, ne mogu se sjetiti točne cifre (50% bonusa, RI tablica)

Ovi ostali troškovi prve registracije oko 600kn (ali si točnu cijenu možeš pogledati na HAK-ovom kalkulatoru OVDJE... mislim da na tu cijenu iz kalkulatora još ide cijena nove prometne i tablice, ali se stvarno ne sjećam točno

Ako nađem danas tokom dana papire negdje u fasciklima mogu provjeriti i točan iznos koji je bio.

Inače se ovdje radi o 2019 R3, plaćena je bila 47.900kn