Kupovina preko Ebay-a

GIXER said:
Ima li netko iskustva sa shipingom iz Amerike i to npr. koliko može koštati dovoz mašine za motor.
To je znači cca 100 kg. ???
Gledam u Americi mašina za Busu već od 1300 $ :-(

evo malo gledan druge masine, za shipping pitaju od 400 do 1500 dolara :misli:
znaci ovisi na kojeg prodavača ćeš naletit
 
Ja sam se također raspitivao prije negih godinu, godinu i po, za mašinu, ali max težina paketa je 30kg i rekli m ida razbijem motor na djelove ili da radim što god znam, sam oda ukupna težina paketa nije preko 30kg. Sve ostalo spada u "freight" i jako je skupo...  :(
 
Preko ebay-a kupujem non stop, i ja i moja draga kao i brdo prijatelja, i nikada nije bilo nikakvih problema, i paypal uredno funkcionira bez ikakvih problema, jedino s cime moras racunati je carina, a to je vec druga prica
 
berislavv said:
Najjednostavnije jer nasa carina kad nesto stize postom zna dosta zaracunat plus jos posta naplati carinski pregled.

Točno i ja imam takvih negativnih iskustava, jerbo je Hrvatska jedna od par bantustana u svijetu gdje se plaća carina na poštanske troškove, a kada to sve zbroje, onda još lupe PDV ili neki drugi porez na to...  :x :x

Primjer - model motora iz Kanade, cijena 29,99 kanadskih dolara. Sa najjeftinijom poštarinom iznos se penje na 98 kanadskih dolara. na to je obračunato i 209 kuna carine sa svim davanjima u HR; jer je za osnovicu uzeto nešto bezveze i odokativno, uglavnom da je skuplje od 300 kuna, pa je bez gledanja robe carinica napisal da je vrijednost robe 305 kuna... plus poštarina!  :palacdolje: :palacdolje:

Uglavnom, na tih 98 kanadskih dolara došlo je i 208 kuna carinskih davanja, pa onda zbroji koliko je na kraju taj odličan model od 29,99 kanadskih dolara sa http://www.idealgiftbox.com/item513.htm na kraju koštao... ima jedna pričica o Svetom Peri, kajgani i još par intimnih dodataka...  :mrgreen: :mrgreen:

Budite svi jako, ali jako oprezni, a i onda se pitajte da li ste bili dovoljno oprezni...

Poznavanje zakona, kao i u mnogim drugim slučajevima, znači izuzetno puno, a uštedi i pokretanje bezveznih tema, koje ne kažu ništa osim da je pokretaču teme ista pala sa kite na beton, i da njonjo hoće sve na pladnju, a da se nije potrudio dve sekunde da nešto vidi, dozna ili progugla...

Glede plaćanja na eBayu, ja nisam nikada uspio uspostaviti uredan odnos, samo zato jer nisam mogao verificirati plaćanje zbog "neispravnog FORMATA TELEFONSKOG BROJA", a popravka podataka nema, pa sam ih sve, nakon nekoliko maltene nemogućih prepiski (jer nemaš sa kime razgovarati...!, sve je automatizirano, kao da se svadiš sa telefonskom sekretaricom!)... no zato uvijek ima netko tko je uspio, pa ja pronalazim robu i sa linkom i lovom dolazim žicati da mi nešto kupi...
 
flores said:
Preko ebay-a kupujem non stop, i ja i moja draga kao i brdo prijatelja, i nikada nije bilo nikakvih problema, i paypal uredno funkcionira bez ikakvih problema, jedino s cime moras racunati je carina, a to je vec druga prica

Potvrđujem  (y)  evo prekjučer mi je stigao novi oriđiđi kawasaki volan crne boje iz Japana,skupa s poštarinom 20 eura i ni lipe za carinu i PDV (y)
Inače nemam nikakav kontakt s carinicima,sve šta mi stigne ide preko carinarnice Rijeka (100 km od mene) i ako im je nešto sumnjivo,a pošiljatelj nije poslao račun u paketu,oni pismom od mene zatraže da im faksiram paypal račun i na osnovu toga mi ili uračunaju carinu i PDV ili me oslobode carine (y)
Svaka čast carinarnici Rijeka,nikad problema s njima (y)
 
Worf said:
Svaka čast carinarnici Rijeka,nikad problema s njima (y)

Na žalost, mi se u Zagrebu baš i ne možemo pohvaliti sa normalnim radom carinarnice na Glavnoj pošti Branimirova...  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
 
..meni su od nekih 50 puta 10 put ruknuli carinu i porez a bile su razne cifre i veličine paketa (y)...do 300kn nema carine ni poreza
 
Br@da said:
..meni su od nekih 50 puta 10 put ruknuli carinu i porez a bile su razne cifre i veličine paketa (y)...do 300kn nema carine ni poreza

placao sam ja carinu i na paket od 129kn, isto tako mi je prolazio paket od +1000kn na gratis  :misli:
 
Stvarno ovisi o sreci, ja sam u zadnjih mjesec dana kupio brdo stvari i platio samo carinu i pol za Leatt Brace jer u kutiji nije bilo racuna pa su me fino oderali. Na sve druge skuplje stvari od 500-1000 kuna vrijednosti nisam nista platio. Ako se lose zapakira tj da kutija izgleda da je unutra nesto bezveze opet je bar je kod mene tako bilo sansa veca da se carina ne plati. Izbjegavati FEDEX po cijenu zivota, ovi u Zg sta rade tj zastupaju ih treba im glave odrubit na licu mjesta, naplacuju bolesne cifre skladistenja, vamo tamo uzas jedan  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: .

Zakljucak: pravilo je da nema pravila na carinarnici Zagreb  :mrgreen:
 
Br@da said:
..meni su od nekih 50 puta 10 put ruknuli carinu i porez a bile su razne cifre i veličine paketa (y)...do 300kn nema carine ni poreza
Ja sam pitao u carini i meni rekli 150kn. To je bilo u 12mj.'08
 
koss said:
Ja sam pitao u carini i meni rekli 150kn. To je bilo u 12mj.'08

Od više pošiljaka, koje su mi stigle preko pošte, samo jednom sam morao platiti carinu... Taj paket bio je po gabaritima najveći (7-dijelni kožni set bisaga i torbi), ali po vrijednosti nije bio bog zna što. Sve ostalo bilo je manjeg volumena, i poštar mi je donio paket u kuću, bez 1 kn ikakve doplate.
 
Jedno pitanje za iskusne, već sam kupovao razne stvari s ebay-a, ali uglavnom lagani paketi i vrijednosti do 300 kuna. Sve 5, nikakve carine, nikakva davanja.

Sada razmišljam uzeti paket koji bi imao nekih 30 kilograma mase. Da li to onda ide na špediciju, kako ide onda sa carinama?

Sve u svemu mi se čini da je bolje ne kupovati preko ebaya (čak i sa porezom je jeftinije nego u hrvatskoj), ali se bojim da će me oderati špedicije, koje kakve carine, ležarine, porezi na zrak i da će stvar na kraju ispasti i duplo skuplja nego u hrvatskoj.

Savjeti ?
 
Stvari koje je moguće dostaviti preko pošta definitivno se isplati kupovati, jer uštede su često ogromne. Ali pošte su limitirane max. dimenzijama  i/ili težinom paketa, jer sve što prelazi određene gabarite mora se dostavljati špedicijom.

Tu se stvari dosta mijenjaju, jer troškovi bitno rastu. Najbolje je proučiti cijene takve dostave na stranicama DHL-a i ostalih dostavljača.
 
Prema ovoj kalkulaciji ispada da bi slanje paketa iz USA u HR koštalo cca. 250$, za 30 kg težine.

http://ircalc.usps.gov/IntlMailServices.aspx?Country=10082&M=2&P=60&O=0&sd=1

 
Pozdrav,ja kupija hladnjak za motor,koji kosta 200 eura,jos postarina 30-tak eura,za carinu san dobija odgovor da nebi triba nista platit za to,ali cekam vec desetak radnih dana da to dode,zna li tko koliko triba cekat iz Italije da to dode.Usput prijatelj ima PayPal karticu,moguce je otvorit u nas
 
Worf said:
Potvrđujem  (y)  evo prekjučer mi je stigao novi oriđiđi kawasaki volan crne boje iz Japana,skupa s poštarinom 20 eura i ni lipe za carinu i PDV (y)
Inače nemam nikakav kontakt s carinicima,sve šta mi stigne ide preko carinarnice Rijeka (100 km od mene) i ako im je nešto sumnjivo,a pošiljatelj nije poslao račun u paketu,oni pismom od mene zatraže da im faksiram paypal račun i na osnovu toga mi ili uračunaju carinu i PDV ili me oslobode carine (y)
Svaka čast carinarnici Rijeka,nikad problema s njima (y)


Naravno prije toga se mlao poigraš s html-om i cijenom proizvoda, jel :)
 
Znam da neki ljudi rade takve stvari, ali posto su tete kompjuterski pismene, traze od tebe da se pred njima ulogiras na paypal account i pokazes isplatu, tako da ne bi takve stvari radio da zaradim jos neku prijavu i lupe mi kaznu za to, ne ne, ne bi to radio nikako,

pozdrav
 
dobro, ne razumijem, sad se opet na dvije strane raspravlja o carini, a čovjek je sasvim nešto drugo pitao.
Uostalom, samo 3 PDF-a niže je razglabanje o istoj stvari (što se carine tiče) na tri stranice.
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,123707.0.html


GIXER said:
Kupuje li netko preko Ebay-a, a da je iz Hrvatske ?
Odnosno,zanima me dali je moguće kupovat odavde i dali šalju u Hrvatsku npr.iz Njemačke, ako može molio bih nekog da malo pojasni proceduru registracije,kupovine i eventualnih "opasnosti" pri kupovini !
Mislim da će ovo mnoge zanimati jer stvarno ima dobrih i povoljnih stvari !
Hvala
Velika većina šalje kod nas. To se vidi na stranici gdje se oglašava pojedini predmet. Uvijek je navedeno kamo je prodavač voljan poslati. Prođeš normalno kroz registraciju. Ako ti je njemački jezik problem, možeš se registrirati na britanskom ili bilo kojem drugom e-bayu jer user i pass vrijede za sve "ogranke".
Poštarina ukoliko nije striktno navedena za slanje u HR, obavezno provjeriti putem poruke prodavaču jer se zna desiti da je nerazumno velika pa da ne bi bilo  :bonk: kasnije.
Prosjek putovanja paketa je oko desetak dana, za predmete iz EU.
Sve daljnje promenade, koje te mogu zadesiti, preskačem iz gore navedenih razloga.
I obavezno čitati tekst oglasa od-do.
I small printove.  (y)
 
flores said:
Naravno prije toga se mlao poigraš s html-om i cijenom proizvoda, jel :)

Ne pada mi na pamet,dok oni igraju fer i ja igram fer (y)
 
flores said:
Naravno prije toga se mlao poigraš s html-om i cijenom proizvoda, jel :)

nebih se s tim igrao...  :shock:

Proslo je vrijema glupih sluzbenika, koji neznaju sta je ebay.  Imao sam prilike vidjet takav pokusaj u Splitu, kad je lik dosao sa Friziranim racunom, pa su ga zamolili da se logira na ebay, da oni to malo usporede ;)

Poslije toga mu je isla kaznena prijava za pokusaj prevare  :wink:

Svaka paypal transakcija ima ebay code proizvoda koji kupujes. tako da se moze searchati ebay i naci tvoj proizvod. ako su razliciti iznosi na papiru i na monitoru..... Nebih pokusavao