Kupovina preko Ebay-a

e...i sta je tu drukcije receno,sve isto,samo opsirnije i urednije,jedino se bas ne slazem da stoji 2-3 dana samo,to moras biti srice,da e tako... (y)
 
e...i sta je tu drukcije receno,sve isto,samo opsirnije i urednije,jedino se bas ne slazem da stoji 2-3 dana samo,to moras biti srice,da e tako... (y)

Da, nekad treba s tim stvarima i imat sreće, samo si malo zbunjujuće napisao da koverta stiže da platiš, i da što duže čekaš veća šansa da samo dođe, jer ako misliš da dođe bez carine to je samo onda kad isti dan ili u 2 dana prođe sa carine prema unutarnjem prometu. Ali svi smo u istim problemima od sredine iduće godine ionako, ako to sve bude po najavama. :(
 
zaista je stvar srece jer sam ja narucio paket vrijednosti 490 kuna i poslali su mi da moram predocit vrijednost, poslao sam i na kraju nisam ni platio carinu 😂
 
aa,jeste iskomplicirali...roba dodje,ako se ne zagubi jedino,tada ce vam vratiti solde...tako sam i ja dobio da predocim vrijednost i nisam nista platio,a drugi put su me oderali 200 kn...dostava te pdv...sad imam opet narucenog,pa sta bude,al nek dodje... :)
 
Ma gle pitanje je bilo postavljeno iz razloga što je Aliexpres počeo otvarati skladišta po EU. Još uvijek je jeftinije doduše ne puno ali se nadam da nema trošarina,pdv-a ili nečeg drugog.
 
Samo kad se kupi i plati,treba cuvati e-mail,ne brisati...ako budu trazili vrijednost paketa,ja im posaljem kopiju i to je ok... ;)
 
Meni firma iz brijem hong konga rekla da je trenutno suspendirano slanje u hr. Al da mogu nadoplatit 120$ za air express 😮 ili cekat ko zna koliko...

ima netko slicno iskustvo?
 
  • Like
Reactions: IgorS
Ja narucujem samo sa aliexpress,prije 3 tjedna sam narucio 6 sitnica,upravo mi stizu 3 ssitnice drugi tjedan,a ovo drugo do Bozica dolazi,ceka se al dodje...i jos cu nesto naruciti sad 11.11.,jer su taj dan velika snizenja.,...a narucujem i preko Lighting the Boxa...tu sam narucio 2 stvari,i dosle su mi za 2 tjedna,i sve ok...ima naravno i ebay.de.,ali treba vrtiti,zavisi od cijena,a u Kini je dosta jeftinije te nisam imao problema sa narucenim nikakvih a iste stvari se prodaju i na ebay.de...al par puta skuplje...;)
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Da, nekad treba s tim stvarima i imat sreće, samo si malo zbunjujuće napisao da koverta stiže da platiš, i da što duže čekaš veća šansa da samo dođe, jer ako misliš da dođe bez carine to je samo onda kad isti dan ili u 2 dana prođe sa carine prema unutarnjem prometu. Ali svi smo u istim problemima od sredine iduće godine ionako, ako to sve bude po najavama. :(
do sredine iduce godine,valda cemo pokupovati sto nam treba... (y)
 
do sredine iduce godine,valda cemo pokupovati sto nam treba... (y)

Radi se na tome...



:mrgreen:

Ali ne odnosi li se sredina slijedeće godine na pošiljke do 20€, iznad je ionako i do sada oporezivano? Naručivati će se sitnice i dalje, jer će i s porezom i dalje biti jeftinije nego ovdje.
 
  • Like
Reactions: BreakM
Radi se na tome...



:mrgreen:

Ali ne odnosi li se sredina slijedeće godine na pošiljke do 20€, iznad je ionako i do sada oporezivano? Naručivati će se sitnice i dalje, jer će i s porezom i dalje biti jeftinije nego ovdje.
Sad je do 22 eur... a bice na i pola centa ubuduce... :)
 
Pa to kažem, do sada se sve preko 160 kn globilo i to ostaje isto, sada su na redu i sitnice. A one će i nakon nameta i dalje biti osjetno jeftinije nego kod nas. Primjer ovaj ključ za filter ulja, sad je vani 30 kn na vrata, poslije poreza će biti 40ak, a kod nas je sad najjeftinije 70 kn plus poštarina ako nisi blizu, a uglavnom je 100+ kn.
 
Last edited:
Pa to kažem, do sada se sve preko 160 kn globilo i to ostaje isto, sada su na redu i sitnice. A one će i nakon nameta i dalje biti osjetno jeftinije nego kod nas. Primjer ovaj ključ za filter ulja, sad je vani 30 kn na vrata, poslije poreza će biti 40ak, a kod nas je sad najjeftinije 70 kn plus poštarina ako nisi blizu, a uglavnom je 100+ kn.

Nisam siguran za 30 na 40, treba pričekat pa vidjet, jer po sadašnjem gledajući na pošiljke preko 22€, a ako se to sve izjednačuje po pravilima, trebaš uračunati i trošak carine, trošak obračuna pdv-a i usluge pošte za posredovanje, a to je bez samog pdv-a po sadašnjim pravilima skuplje od cijele te stvarčice od 40kn.
 
Kako je pisalo ta razlika ce se direktno kod prodavaca placati.
To je nesto slicno kao sto ameri imaju na ebayu platis odmah ona dodatna davanja i posiljka ti dođe direktno doma.
Ispravite ako sam fulao....

IMG_20201107_204834.jpg
 
Nisam siguran za 30 na 40, treba pričekat pa vidjet, jer po sadašnjem gledajući na pošiljke preko 22€, a ako se to sve izjednačuje po pravilima, trebaš uračunati i trošak carine, trošak obračuna pdv-a i usluge pošte za posredovanje, a to je bez samog pdv-a po sadašnjim pravilima skuplje od cijele te stvarčice od 40kn.
Točno,bez obzira jel stvar vrijedi 1$ ili 10,12$ ,ide u postupak i isto bude koštalo
 
  • Like
Reactions: El Mravac
Kako je pisalo ta razlika ce se direktno kod prodavaca placati.
To je nesto slicno kao sto ameri imaju na ebayu platis odmah ona dodatna davanja i posiljka ti dođe direktno doma.
Ispravite ako sam fulao....

View attachment 724776
s ebayom to funkcionira(Amerika)ali u ovom slučaju ne bude tako jer im se izbija lova iz računice, PDV, carinski postupak i ine pizde materine
 
Evo Ekipa,danas mi stigao stitnik hladnjaka,naruceno na Aliexpress,ako nekog zanima,i mislim da je oboren rekord,prije 12 dana sam to narucia,cudo...da je vec stiglo, mislia sam do N.Godine ce doc...nisam nista doplaciva... (y)
 

Attachments

  • 20201111_193004.jpg
    20201111_193004.jpg
    176.6 KB · Views: 59
  • Like
Reactions: BreakM