Kupovina preko Ebay-a

Evo Ekipa,danas mi stigao stitnik hladnjaka,naruceno na Aliexpress,ako nekog zanima,i mislim da je oboren rekord,prije 12 dana sam to narucia,cudo...da je vec stiglo, mislia sam do N.Godine ce doc...nisam nista doplaciva... (y)
Je to čemu, jučer gledao za svog...?



Nego, malo detalja vezanih uz prethodnu temu:


Isporučitelj zaračunava PDV
Kako pri uvozu malih pošiljki Carinska uprava ne bi PDV obračunavala krajnjem kupcu, uvodi se Posebni postupak oporezivanja za prodaju na daljinu dobara uvezenih iz trećih područja ili trećih zemalja koji obuhvaća dobra u pošiljkama čija unutarnja vrijednost nije veća od 150 EUR. Primjena navedenog posebnog postupka je opcionalna.

U skladu s tim posebnim postupkom, kada dobra (u pošiljkama čija unutarnja vrijednost nije veća od 150 EUR) dolaze iz treće zemlje izravno krajnjem kupcu u Europskoj uniji, isporučitelj će zaračunati PDV krajnjem kupcu po stopi koja se primjenjuje u državi članici odredišta dobara, zaključuju svoj odgovor iz Porezne uprave.

Poskupljenje od 25%
Drugim riječima, na male pakete iz Kine nakon 1. srpnja sljedeće godine plaćat ćemo domaći PDV od 25%, obračunat po posebnom postupku, izravno prodavatelju robe. To ujedno znači i da ćemo, srećom, izbjeći dugotrajni postupak carinjenja i s njime povezane fiksne troškove, pa će nam "sitnice iz Kine" vjerojatno poskupjeti za "samo" 25%.
 
Jel netko narucival nesto iz amerike zadnje vrijeme, narucio sam privjesak sa motoloot-a krajem 9 mjesecai jos ga nema seller nudi povrat novaca al vidim da sjedi na dhl-u zagrebu...
 
Jel netko narucival nesto iz amerike zadnje vrijeme, narucio sam privjesak sa motoloot-a krajem 9 mjesecai jos ga nema seller nudi povrat novaca al vidim da sjedi na dhl-u zagrebu...
Pa nazovi ih,meni je bilo slicno sa nekom sitnicom,dolazili su 2.3 puta,niko nije bio da preuzme,i vratili u Zg,kad sam saznao,nazvao sam ih i poslali su mi nazad opet... (y)
 
Je to čemu, jučer gledao za svog...?


Prv liga,prvo sto lipse izgleda motor,a drugo je ispred prvog...stiti hladnjak od mogucih kamencica i slicno...,ali moras tocno naci koji ti odgovara...i bez problema se stavi...(y)
 
  • Like
Reactions: El Mravac
Evo ga,original,lako je staviti,sve odgovara,uskoro stize jos sitnica... :)
 

Attachments

  • 20201117_163759.jpg
    20201117_163759.jpg
    117.9 KB · Views: 132
  • Like
Reactions: El Mravac
Evo stizu i dalje sitnice sa Aliexpressa pomalo,montirano i sve OK... (y)...
 

Attachments

  • 20201124_141022.jpg
    20201124_141022.jpg
    112.6 KB · Views: 84
  • 20201124_125731.jpg
    20201124_125731.jpg
    83.1 KB · Views: 82
Ma nije smijesno,vec sve to kod nas kosta 5-10 puta vise,koda je od zlata,ja sve sto sam narucio i dobio sam,i sve je super,onda kad vidim koliko kosta ta neka stvar kod nas,to je cudo...paa nek propadaju,sta se bune... (y)
 
Last edited:
A dobro, ne možeš baš tako, nije isto trgovina kod nas na Korzu i neko skladište u Kini... Neke stvari (pogotovo ono što treba probati ili dobro pogledati prije kupovine) ne kupujem na neviđeno i svjesno ostavim više love kod nas, ali za ovako nešto mi se ne da plaćati ne malu razliku u cijeni zbog najma prostora trgovine, plaće prodavača, zarade vlasnika... :mrgreen:
 
Znam da one ubodne žaruljice 24 komada za instrument tablu koštaju manje nego jedan komad na benzinskoj, koliki je tu odnos razlike u cijeni? Trebao sam dvije, platio bi ih ko 50+ komada s Ebaya. Svijetle već duže od dvije godine isto ko i bilo koje druge, znači da je i kvaliteta ok.
 
  • Like
Reactions: neven and El Mravac
Je to čemu, jučer gledao za svog...?



Nego, malo detalja vezanih uz prethodnu temu:


Nadajmo se da bude tako, mislim da smo taj članak već komentirali prije par stranica, ali to bi značilo da će npr Aliexpress, Banggood i slični preko nekakvog EU portala zaračunavat PDV i tu cifru prebacivat na račune država članica.. nekako sumnjam u to. Ako pročitaš tekst do kraja i vidiš primjer:

"Primjerice, porezni obveznik sa sjedištem u Hrvatskoj koji putem svoje web stranice prodaje dobra koja (u pošiljkama čija unutarnja vrijednost nije veća od 150 EUR) dolaze iz Kine izravno krajnjim kupcima u Sloveniju, Češku i Poljsku, moći će se prijaviti za primjenu IOSS-a u Hrvatskoj. Taj porezni obveznik će ..... "

Meni to zvuči kao da je namjenjeno webshopovima koji su npr na hrvatskom i kao "domaći" a prodaju robu iz kine, ti naručiš od njih, oni iz kine, obračunaju ti pdv kao posrednik i tebi to stiže. Kinezi koji jedva slože smislenu rečenicu u support mailovima bi trebali koristit neki portal zaračunavat nam PDV i uplaćivat ga u proračun ili gdje već, nekak mi djeluje nerealno.
 
I meni je to palo na pamet, ali ako usklađujemo, to znači da je u EU već tako, i da su svi "kinezi" koji ne žele / ne da im se obračunavati uskraćeni za cijelo EU tržište? To mi isto zvuči malo vjerojatno?
 
Nakon 18 dana iz Chine -Aliexpress-dolazi danas nova sitnica... odmah i postavljeno... :)
 

Attachments

  • 20201126_114640.jpg
    20201126_114640.jpg
    105.6 KB · Views: 48
  • 20201126_122622.jpg
    20201126_122622.jpg
    190.5 KB · Views: 69
Last edited:
ovo e cudo,evo i danas stigle i highway pegs,ovi Kinezi rade dan i noc...ovo cu negdi smontirati da mogu duge noge malo ispruziti ka dopizdikus... :)
 

Attachments

  • 20201127_113748.jpg
    20201127_113748.jpg
    96.3 KB · Views: 72
vidio sam; imaš crash bar, ali je manji i dosta visoko :unsure:

da si kupio ove s drugačijim načinom montiranja, to obično tamo
vozači "orijenitrani na auto ceste" montiraju (y)

tj. najlakše si prilagodiš poziciju obzirom na duljinu nogu
 
vidio sam; imaš crash bar, ali je manji i dosta visoko :unsure:

da si kupio ove s drugačijim načinom montiranja, to obično tamo
vozači "orijenitrani na auto ceste" montiraju (y)

tj. najlakše si prilagodiš poziciju obzirom na duljinu nogu
Znam,mislis na one sa spojnicama za crash bar.,imam ih,zato sam narucio samo ove klinove,dobre su,pod 90.se saviju,i koda ih nema...;)
 
(y)
ja o tome razmišljao za prošli motor, jer
kad je touring vožnja, doslovce mogu samo na Nm/rpm
i u 6toj obilaziti/voziti, a pogotovo s novim, :) ali iako
se sklope, ne ide to na moj bike – bilo bi ružno :mrgreen:

na tvoj ide (y)



:unsure: u principu ni ne treba mi,
jer su mi koljena sad više "u tanku" i uopće me ne umara
par stotina km, kad baš moram na auto cestu
 
Last edited:
a kad sam već tu i raspisao se :mrgreen:

vidio sam da si naručio i montirao onu zaštitu za hladnjak,
što je u principu dobra stvar i meni su tamo par puta vrapci (https://postimg.cc/tZTNVMpX) i sl. završili,
na prošlim motorima, pa tko zna što bi bilo bez, :unsure:
ali na novom, kad su velike vrućine i oštrija vožnja, to sam morao skinuti

...previše ga je gušilo :mrgreen: a treba mu "Bronhi" :) (y)

(tj. iako sam stavio rashladnu factory line od Motula,
odmah nakon 1000km, previše često je radio ventilator prve godine, ali samo u gradu


a sad je OK :)
 
Last edited: