Kupovina preko Ebay-a

Stigao Filter ulja...Origgigi...i u cemu je razlika.,jedino u cekanju paketa 2 mjeseca i upola cijeni ... :coffee:
 

Attachments

  • V-strom 650xt.png
    V-strom 650xt.png
    446.7 KB · Views: 136
bees ga...narucio sam,pa nek stoje, Marka-NISSIN-,ima ih i na e-bay,amazonu...recenzije te marke su savim OK.,imam jedan komplet iz Noveme od prije 2.miseca u prolazu uzea,evo usporedjivam ih,nikakve razlike,jedino u 3,5 puta vecoj cijeni...

Dobro kako ti to uspoređuješ, odokativno ili si ih stavio gore , vozio se i uvjerio da nema razlike?
 
Nekako sumnjam da na aliexpressu možeš kupiti original Nissin pločice 🤷‍♂️
Pogledaj samo pakiranje...
 
Ne mora uopće značiti da su loše, ali da je malo rizik to kupovati-je. Ponekad platiš za istu stvar kod nas u dućanu par puta više, ali je bolje zapakirano. Ambalaža prodaje proizvod. 90% svega oko nas je iz Kine, vjerojatno i vrećice za Vegetu. Dehidrirano povrće dođe iz Argentine, Brazila, Tunguzije i na kraju je Vegeta izvorni hrvatski proizvod. Tak može biti i s pločicama, proizvođača (koji uopće ništa ne proizvodi nego naručuje robu po traženoj specifikaciji) zanima samo proizvodna cijena za danu specifikaciju plus trošak prijevoza i davanja državi.
 
  • Like
Reactions: prpa
Prije 10 godina, Brembo MAX u auto Kreše se počeo raspadati nakon 10 000 Km. Ispali su neki fejk koji je Auto Krešo povukao od pitajbogadi.

Većina stvari na Wishu, AEXu je fake. Pogotovo kad je sumnjivo jeftina, onda je sigurno fejk.

I ok, za neke gluposti koje su nebitne, ali pločice/ulje....ne bi sigurno uzimao tamo.
 
paf, ti imaš neku ovisnost o kupovanju, original pločice ti se nisu potrošile, a ti u prolazu kupiš u Novemi nove, a nek se nađu još jedne sa AEX. Ja se sa pločicama koje možda jesu, a možda i nisu po specifikacijama ne bi zajebavao, pa nije to nosač mobitela pa ko ga jebe ako se raspadne. A i ne mjenjaš pločice 5 puta godišnje, šta ti znači da ušteda od 100kn, taj V-strom koči samo zatvaranjem gasa, original pločice sa penzionerskom vožnjom će trajat 50000km, a ti imaš za svaki slučaj još 2 seta doma.
 
paf, ti imaš neku ovisnost o kupovanju, original pločice ti se nisu potrošile, a ti u prolazu kupiš u Novemi nove, a nek se nađu još jedne sa AEX. Ja se sa pločicama koje možda jesu, a možda i nisu po specifikacijama ne bi zajebavao, pa nije to nosač mobitela pa ko ga jebe ako se raspadne. A i ne mjenjaš pločice 5 puta godišnje, šta ti znači da ušteda od 100kn, taj V-strom koči samo zatvaranjem gasa, original pločice sa penzionerskom vožnjom će trajat 50000km, a ti imaš za svaki slučaj još 2 seta doma.
Haha...skoro si u pravu,nisam ovisnik,al bees ga...kad naletim na nesto,narucim...pa nek stoji...ako ne bude meni trebalo,trebace nekom drugom,a na Stromu su ,naravno jos original pločice i ima ih priko pola... ne brini...pazim ja,nemore Strom pasti,jedino ako ga Bura srusi s mjesta... ;)
 
Prije 10 godina, Brembo MAX u auto Kreše se počeo raspadati nakon 10 000 Km. Ispali su neki fejk koji je Auto Krešo povukao od pitajbogadi.

Većina stvari na Wishu, AEXu je fake. Pogotovo kad je sumnjivo jeftina, onda je sigurno fejk.

I ok, za neke gluposti koje su nebitne, ali pločice/ulje....ne bi sigurno uzimao tamo.
a znas li ti Nero da skoro 90 % robe,pa ako hoces hrane, igracaka za djecu...da ne nabrajam dalje,kupujem ja,ti...i svi mi...samo je drugo pakovanje...made in China ... ,a onih 10 % originala -to se i ne proizvodi vise-samo je stvar kako se zove zamjenski dio sa imenom originalla,i oces tvrdji ili meksi materijal...
 
a znas li ti Nero da skoro 90 % robe,pa ako hoces hrane, igracaka za djecu...da ne nabrajam dalje,kupujem ja,ti...i svi mi...samo je drugo pakovanje...made in China ... ,a onih 10 % originala -to se i ne proizvodi vise-samo je stvar kako se zove zamjenski dio sa imenom originalla,i oces tvrdji ili meksi materijal...


Ne mogu.

Zanima me samo, čime se ti baviš?
 
Bok ekipa, jeste imali ovakvu situaciju?
Naime, paketić iz kine je zapeo na carini (vrijednost 450kn skupa sa poštarinom)...
Prije su se troškovi carine jednostavno obračunavali, carina na paket sa postarinom plus pdv na sve skupa i šalju.
Sad se očito situacija promjenila, ili je već neko vrijeme tak??
Vjerujem da je tak neko vrijeme, ali ovo je u najmanju ruku bezobrazno deranje. Carinska garancija, wtf??

Zatamnil sam ime da baš ne kompromitiram gospođu po internetu.
 

Attachments

  • A0028C1D-ED7C-4970-BFAF-1113B8698DB1.jpeg
    A0028C1D-ED7C-4970-BFAF-1113B8698DB1.jpeg
    292.3 KB · Views: 106
A i ti se čudiš pizdarijama... di je ono radija Sanaderov nosač torbe s crnim fondovima? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Meni uredno sve stigne...stigla Turbinica...kakve preinake auspuha,akrapovici... 4 eur.,izvadis-stavis...
 

Attachments

  • 20210226_105311.jpg
    20210226_105311.jpg
    121.6 KB · Views: 87
  • 20210226_130905.jpg
    20210226_130905.jpg
    102.3 KB · Views: 67
Meni uredno sve stigne...stigla Turbinica...kakve preinake auspuha,akrapovici... 4 eur.,izvadis-stavis...
Daj snimi zvuk sa i bez