Kupovina preko Ebay-a

i ako je ta olovčica jeftinija sa svim tim dađbinama od CRO olovke, nevidim dramu opet. samo uzelo zamaha to uzimanje prčikarija i škovaca iz kine i normalno je da su uveli i porez i carinu i svašta nešto. e isplati se uzet ako je 3 puta jefitnije, al ako je malo jeftinije eeee onda je to olovka iz kine i niiiije baš nešto i ne vridi te novce...
 
Nije samo Kina u pitanju. Evo ja uvijek preko jedne stranice naručujem dodatke prehrani (vitamini/minerali/fish oil i ostale sitnice) iz Amerike.
Neki proizvodi su i 3 puta jeftiniji nego kod nas.

Evo prije neki dan naručio neke probiotike koji u Poello sporta kođta 150kn dok sam ja za 150 kn uezo iste + još 2 stvari + poštarina.

I kad kupim nešto cca 200kn nema problema ja na to platim PDV ali brate na to mi još od carine/pošte dođe 80kn troškova i to nije pošteno da ti udru skoro 50% vrijednosti paketa.
 
  • Like
Reactions: pikacu79
pa trebalo bi tako biti na sve izvan EU, bez iznimke Kina, USA, Novi Zeland, UK, Rusija...svako štiti sebe.
 
kriza je počela pred godinu i pol, ovo je samo mali obol inflaciji i smanjenju kupovne moći, a najgore tek slijedi :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: prpa
evo,danas mi je dosla navlaka za mob,platio sam je 40 kn.,potpuno ista takva po onim standovima dodje 120-150 kn...to nije normalno...e sad...koliko ce ta navlaka kostati po novome ... ako bude 80-90 kn...na standovima ce biti 200 kn.
 
  • Like
Reactions: hondimir
i ako je ta olovčica jeftinija sa svim tim dađbinama od CRO olovke, nevidim dramu opet. samo uzelo zamaha to uzimanje prčikarija i škovaca iz kine i normalno je da su uveli i porez i carinu i svašta nešto. e isplati se uzet ako je 3 puta jefitnije, al ako je malo jeftinije eeee onda je to olovka iz kine i niiiije baš nešto i ne vridi te novce...
Nije to problem, nego što mi pošta naplati 20kn to što su moj mail proslijedili carini.
Došao mi paket, cijena 20 dolara, poslali mi obavijest carina da dostavim račun, ja ga poslao preko maila, dođe paket za par dana, tup, 20kn pošti za troškove slanja maila.




Isto kao ono sranje za male pakete 4.5kn.
 
da, nalaze načine i još će ih naći...još da oće tako udru poreze i takse na sve uvozno a šta se u nas proizvodi, di bi nan bija kraj.
 
A mislim se budu plakali za Europom puno...
Imaju 3 milijarde ljudi tržista kod sebe plus Amerika.
 
I meni carina uhapsila paket iz Usa... Poslao sam im pdf ebay naruđbe.... vidjet ćemo hoće to proći ili će zahtjevati ispis transakcije sa paypala.

Btw uopće se ne čudim zašto idu na pdv za te male pakete, do prije x godina imao si jednak broj poštara ,a mali br internet naruđbi.

Danas imaš masu ali masu paketa... ,a oni ništa nemaju od toga osim što im treba veći broj ljudi i više je posla . Kad to gledaš sa te strane
sasvim razumljiva je potreba da uberu svoj dio kolača.... jbg prošla su zlatna vremena,,,
 
  • Like
Reactions: Nike11
Narucio sam dog-bonesse iz Grcke sinoc,i jutros mi vec dolazi poruka od DHL da je isporuka 31.05 i potreban je samo potpis...placeno 42 eur...,bas me iznenadilo koliko se oni brinu za te narudzbe i kupce,a i ostali...a prije mjesec dana nesto sam narucio iz Slavonije...2 ipo tjedna je putova paketic...nasi samo deru dobro,platio sam 35 kuna postarinu od 20 dana... nit me ko zvao,nit se zna di je to ... vec sam i zaboravio na to,i nadjem nekidan na skalinama ostavljeno...moga je neko i odniti...
 
DHL ti je zapravo njemacka posta i ocito si imao srece sa njima, imao sam losih iskustava a i mnogi drugi jer ako nije ona "skupa" postarina onda uvale nasoj posti da nose. I onda cekas xD
 
DHL ti je zapravo njemacka posta i ocito si imao srece sa njima, imao sam losih iskustava a i mnogi drugi jer ako nije ona "skupa" postarina onda uvale nasoj posti da nose. I onda cekas xD
neznam,bila je ona classic dostava 2,99 eur, pa DHL dostava 5,99 eur i neka treca express 7,99 eur...,uplatia sam ovu drugu...
 
Želim si uzet Abba sky lift iz engleske pa me zanima oće mi nabit carinu na to? Da ima iz EU za naručit bilo bi milina...
 
Ja sam nakon brexita platio nekih 500 kuna na 1700.. carinu sam platio oko 40-ak kuna ali sam platio puni pdv. Mislim da ako je eu proizvod ne ide carina ali placas pdv. No provjeri ti to jbg
 
:mrgreen: putešestvije
 

Attachments

  • Screenshot_20210522-205448.png
    Screenshot_20210522-205448.png
    162.6 KB · Views: 0
evo ih,kad me uvati,prominicu...ide gore 22 mm...
 

Attachments

  • 20210527_133524.jpg
    20210527_133524.jpg
    660.8 KB · Views: 0
Nije to problem, nego što mi pošta naplati 20kn to što su moj mail proslijedili carini.
Došao mi paket, cijena 20 dolara, poslali mi obavijest carina da dostavim račun, ja ga poslao preko maila, dođe paket za par dana, tup, 20kn pošti za troškove slanja maila.




Isto kao ono sranje za male pakete 4.5kn.


Znao sam.
 
  • Like
Reactions: pikacu79
a nista...sad ce se narucivati iz Begije,Grcke,Nizozemske,Njemacke,Ceske...ope gratis...a i vecinom sve su to skladista iz Chine,oli Britanije...
 
Jebo im pas mater lopovsku, naručio paket, cijena kod kineza 180kn, paketa 3 mjeseca nema, kad dođe obavijest da je na carinskom postupku. Pošaljem ja tražene podatke i dođe doma paket za pokupit uz naknadu od 106kn, gledam koji kurac 106kn, kad ono carina 44kn i još 62kn koje je pošta naplatila svoje usluge prilikom tog postupka, cigani.
 
  • Like
Reactions: pikacu79