Kupovina preko Ebay-a

Stigo mi je paketic sa ebaya placeno postaru 138kn (stara peruzela)
Paketic placen 8.50 GBP ,na racunu pise carinsko terecenje 120kn +18,50kn.Na koju foru oni racunaju pdv i otkud znaju vrijednost paketa?
Možda je tih 120 kn usluga provedbe carinjenja u tvoje ime.
Slično ka oni famozni "poslovi koji prethode postupku izdavanja/produljenja prometne dozvole".
 
prije kupnje treba potražiti po našim prodavaonicama, znao sam naći jeftinije nego na Ebaji prije ovih sranja.. Jedino je problem ako u nas nema, onda nije problem donjeti odluku o kupnji.
 
a ko ce ka nase olupine...ako zafali,onda porez na porez ide...
 
Rekao sam, love u mutnom, isto kao i onih 4.5kn, nije zakonito, ali možeš kako hoćeš, ali ne dokle hoćeš.
Čuvajte sve račune pa tražite novce nazad.
 
Bas sam juce nesto narucio sa aliaex.,pise pdv uracunat...sveukupno 56 eur.,ka dodje bas cu viditi za koliko ce me nasi jos oguliti...
 
Naručio i ja za nekih 10 dolara pop it, pisalo pdv uračunat, jebat ću im majku ako naplate 18.5kn.
to ti je meni bilo,stiga mi je privjesak za kljuc,platia sam ga 2,6 eur.,donia poscjer i uzme i on 18.5 kn... eto..., da sam narucia 2 kom.,isplatilo bi se,il bi i on uzea 2x 18.5 kn... bah...
 

Attachments

  • V-Strom.jpg
    V-Strom.jpg
    625.7 KB · Views: 0
Bas sam juce nesto narucio sa aliaex.,pise pdv uracunat...sveukupno 56 eur.,ka dodje bas cu viditi za koliko ce me nasi jos oguliti...
Platit ćeš carinu, +18,5kn poštarski pregled
 
Dobiješ račun, poštar ima mobilni printer.

Paf, kao i obično, piše gluposti.

Dio narudžbi mi dolazi preko Overseesa i na njih ne plaćam ništa, dok je na sve preko pošte dosad bilo 18,5 Kn.
 
  • Like
Reactions: prpa
18kn ne gine jer to uzmu tak i tak. Al me zanima ak to padne ko potupravno ko će snositi odgovornost za krađu naroda
 
18kn ne gine jer to uzmu tak i tak. Al me zanima ak to padne ko potupravno ko će snositi odgovornost za krađu naroda
Neće nitko jer je ovo obećana zemlja za takve, ako i padne pojeo vuk magare jer dok kod nas istjeraš pravdu otegneš papke a na to i računaju.
 
  • Like
Reactions: Shepa and prpa
Meni sve što sam naručio poslije dostavio Oversees bez ikakove naknade.
 
  • Like
Reactions: Nero
Dosta te robe u zadnje vrijeme dolazi sa skladista u eu, barem sto se tice aliexa. Meni su zadnje dvije posiljke (vrijednosti par $) pisale da su iz madjarske i poljske