Kupovina preko Ebay-a

Uzeja sam prije par dana nekoliko stvari sa Aliexpressa....nesto sitno kosta nesto malo vise,oko 200-300 kuna.
u izvodu od banke mi pise da sam platija Aliexpressu u Luxembourgu,znaci li to da ce mozda roba doc prvo u Luxembourg ili neko drugi europsko skladiste prije nefo dode u RH?
 
Jel ko uzimao sa ebaya u zadnje vrijeme? Meni sa wisha sitnica isto došla iz EU
 
Nisam dugo uzimao sa ebaya, sad mi je naplacen VAT, jel to pdv? Nece mi opet naplatit kad dođe paket?
 
Koliko se naplacuje carina?


Na utvrđenu carinsku vrijednost robe obračunava se carina po stopi propisanoj carinskom tarifom Europske unije, a ovisi o tarifnom broju u koji se roba razvrstava.

 
  • Like
Reactions: ODST
Meni došlo preko Overseas-a, ništa platio,koja je to šema? Makar,Kinezi su spretni i ne sumnjam u domišljatost naspram trule kurave(EU)
 
Po mojim iskustvima zasad, banggood i neki prodavači aliexpressa rade prepakiranje u EU i dođe kao iz EU.. kod takvih piše ono ispod kao VAT included ali za sitnice shipping naplate 30-40kn. Za ebay generalno to onda tako nebi funkcioniralo pa to što kupujete treba provjerit aliex i bang prije narudžbe.
 
  • Like
Reactions: prpa
Uredno cu vas izvjestiti sta me snašlo,kad stigne posiljka od 56 eur ...
 
Sta je sa ducanima tipa sports direct,my protein itd.
Imaju kakva Eu skladista ili ide sve iz engleske?
Jel tko narucivao?
 
Sad sam naručila neke stvari sa xlmoto.eu pa ćemo vidjeti kakva je situacija. Free shiping preko 100e. Putuje iz Švedske.