Kupovina preko Ebay-a

to je i mene bunilo... pise kina il neka eu zemlja al kad kliknem na eu zemlju, pise ne saljemo u CRo, samo iz kine, ak slucajno salju, onda vise nije uopce jeftino
 
Meni je na zadnjih 10 paketa pisalo Kina, došlo iz EU
Ne da m ise riskirat
Nije radi poreza nego radi zajebavanja
Salju ti mail ili sta vec iz ZG pa tribas odgovirit,ic platit bla bla…..sranje
A neznas kad ce doc…..ocu bit doma
Jer moze doc za 5,10,15 dana a moze i ua 45,60 dana…..
 
Ne da m ise riskirat
Nije radi poreza nego radi zajebavanja
Salju ti mail ili sta vec iz ZG pa tribas odgovirit,ic platit bla bla…..sranje
A neznas kad ce doc…..ocu bit doma
Jer moze doc za 5,10,15 dana a moze i ua 45,60 dana…..

Ne tribaš ništa više slat nikome.

Dođe poštar doma, kaže ovo ti je 400 Kn carine, ovo ti je 18,5 kn za izračun carine, plati.
 
Last edited:
izgleda da je Alieexp.stao brzo na kraj iznudi Poste...,zadnje 3 sitnice,mi nista nisu naplatili od poste, jos mi je to doslo u rekordnom vrimenu,nikad brze...,prexutra 11.11., taj dan su popusti veliki,i cekam,jer narucujem par sitnica,i to sa dobrim popustima...
 
kolko vidim, vecina se prebacila na ALIex, pa koje su prednosti pred ebayom? ja sam jos vjeran ebayu( jbg navika) al ak su svi presli valjda ima neki valjan razlog
Kad nešto tražim pogledam i na eBay i na Ali, i dosta tih sitnica je bilo jeftinije na Ali, ponekad i osjetno pa sam pomalo prešao s eBaya na njega. Plus izgleda da su se bolje snašli što se tiče isporuke u EU.
 
Aliexpress je za zemlje EU integrirao automatsku uplatu poreza (uključen ti je u cijenu PDV države iz koje naručuješ, odnosno tamo piše VAT) te time nema ovih davanja pošti i državi (državi si već uplatio PDV), pošiljka stiže uredno u EU (u Budimpeštu u mađarsku podružnicu Ali-a), tamo prolazi carinu i deklarira se dalje kao europska pošiljka budući je plaćen porez, i dalje nastavlja kao takva.
Dostavljaju preko Overseas-a, izgleda su s njim napravili najbolju pogodbu, sve stiže bez ikakvih daljnjih davanja.
Ovo funkcionira do iznosa od 150 € jer tu se samo naplaćuje PDV, za veće iznose vjerojatno mora i na našu carinu, jer se osim PDV-a naplaćuje i carina.
 
Aliexpress je za zemlje EU integrirao automatsku uplatu poreza (uključen ti je u cijenu PDV države iz koje naručuješ, odnosno tamo piše VAT) te time nema ovih davanja pošti i državi (državi si već uplatio PDV), pošiljka stiže uredno u EU (u Budimpeštu u mađarsku podružnicu Ali-a), tamo prolazi carinu i deklarira se dalje kao europska pošiljka budući je plaćen porez, i dalje nastavlja kao takva.
Dostavljaju preko Overseas-a, izgleda su s njim napravili najbolju pogodbu, sve stiže bez ikakvih daljnjih davanja.
Ovo funkcionira do iznosa od 150 € jer tu se samo naplaćuje PDV, za veće iznose vjerojatno mora i na našu carinu, jer se osim PDV-a naplaćuje i carina.
Znaci Akaso Brave 8 nista
I PDV i carina…..i kurac palac……
Benti Hero10……
 
Evo i meni danas došla prva pošiljka iz kine nakon cca 4 mjeseca ne naručivanja. Naručio maskicu za novi telefon, u cca 2 tjedna je iz Kine stigla u Mađarsku, još cca 7-8 radnih dana do mene. Nikakva davanja, doslovno danas došao doma s posla i paketić je bio u sandučiću
 
Stiga paket iz Kine,300 kuna vrijednost....Aliexpress
carina trazila racun....posla sa broda email i danas stiglo doma....86 kuna nadoplatija...
Zadnjih tjedana stiglo jos sitnica manjih gabarita,neki vrijedniji od 300 kuna,nisam nista platija dodatno,dosta stvari je islo prvo u europsko skladiste ali jos dosta stvari direkt iz Kine
 
cekam ponoc i minut...pa shoping...11.11. ,al samo di pise da je dostava iz EU...
 

11.11 Global Shopping Festival 2021 - Up to 51%​

 
prvi put narucio preko alija - sad drzati fige da bu sve ok
jel neko placa prek pay pala? na ebayu sam uvijek prek njih placao kao dodatnu zastitu al mi na aliju nije dalo tu opciju pa sam direkt s kartice
 
prvi put narucio preko alija - sad drzati fige da bu sve ok
jel neko placa prek pay pala? na ebayu sam uvijek prek njih placao kao dodatnu zastitu al mi na aliju nije dalo tu opciju pa sam direkt s kartice
Već dugo direkt s kartice, nije mi se više dalo prebacivati sredstva na PayPal... :mrgreen: