Kupovina preko Ebay-a

nekidan mi došli regulatori napona vridnosti 16$ pa mi poštar naplatija 22kn, tjedan prije toga došle dvi pumpe vridnosti 32$ pa nisu naplatili ništa, znači šaraju.
prilikom plaćanja oba puta mi je napaćen VAT/PDV od 25%, nisam siguran ko je dostavija paket sa pumpama, možda nije HP poštar pa je zato besplatno
 
Last edited:
  • Like
Reactions: yamahamt07
zato odes na ALI, oni dostavljaju preko kurira pa nema haraca
 
Pozdrav ekipa, gledam preko AliExpressa da naručim torbicu za nogu, pa me zanimanu vaša iskustva s njima, da li naplate dodatno nešto kada paket stigne i to? Radi se točnije o ovoj torbici i kad stisnem dole na VAT kaže da je 5 i nešto dolara i da je uključeno u cijenu ali me zanimaju vaša iskustva, unaprijed hvala!

Vidim na slici da stoji da je VAT uključen. Od kad su počele ove gluposti od HP-a sa extra naplatom jedna mi je narudžba stigla GLS-om, a ostalih nekoliko Overseasom. Bilo je različitih iznosa, ali niti jednom nije bilo nikakvih dodatnih troškova
 
Vidim na slici da stoji da je VAT uključen. Od kad su počele ove gluposti od HP-a sa extra naplatom jedna mi je narudžba stigla GLS-om, a ostalih nekoliko Overseasom. Bilo je različitih iznosa, ali niti jednom nije bilo nikakvih dodatnih troškova
Hvala ti, već sam naručio i vidim da mi je obračunano 5 i nešto dolara za troškove carine tako da nebi smjelo biti dodatnih prilikom dostave.
 
  • Like
Reactions: webmaster750
To je cijena pregleda i mozes im puhat u guzicu sto se tice toga.
 
ono sto mozes je na sve nacine probati ih izbjeci :D
a i negdje je bio clanak da ih je neka agencija stisla da je to protupravno ko i one 4.5kn sto su maknuli.. tak da mozda bude jos ko jamio jamio
 
Ekipa pozdrav,
kupio bih utege za variomat Dr. Pulley 20x12, težine 14 grama.
Imate li ideju gdje kupiti?
Zadnji put sam kupio preko eBaya, ali to je bilo prije skoro 2 godine, tad nije bilo ovih dodatnih komplikacija sa carinom.

Kakva je sad situacija?
Ako recimo kupim ove:
cijene 42 eura + 7 poštarine, što mogu očekivati dodatno?
Ili iz EU nema dodatnog troška?

Znate li ima li negdje unutar Hrvatske kupiti Dr. Pulley?

edit: ne znam je li bitno, riječ je o skuteru Kymco Downtown 300i
 
Koliko vidim piše da se nalazi u Njemačkoj, a pošto je u EU ne bi trebalo biti dodatnih troškova
 
Evo stiglo meni prvi puta nešto povećeg iznosa izvan EU i moram priznat da sam super prošao.

Iz UK sam naručio tear off filije za svoju kacigu (AGV Corsa-R) koje su zajedno sa poštarinom i PDV izašle 31.24 GBP... to. mi je naša vesela HP dostavila i naravno da su mi uzeli još 18.50 kn.

A iz Kine sam na Aliexpressu naručio podosta toga. Neke sitnice za mob, sat te za motor poklopac umjesto stražnjeg sjedala, nosač auspuha i vjetrobran. Sve zajedno je izašlo nekih 100-110 EUR. Prvo što mi se svidjelo je da sam nakon par dana dobio mail da su moje narudžbe spojene zajedno i ispalo je da su još u kini sve to spojili u 2 paketa. Na kraju mi ih je dostavio Overseas istog dana i bez ikakvih dodatnih troškova. To mi je stiglo danas, iznenađujuće samo 14 dana od narudžbe
 
Ekipa treba mi savjet.


Kupio sam bobine na motoshopitalia 10.05.2022 platio ih 290 eura plus ptt 23.50 jer sam stavio kvacicu na express jer mi se nije cekalo, 17.05 sam ih kontaktirao sto je sa posiljkom da bi nakon 2 sata primio DHL-ovu obavijest da su zaprimili posiljku i da uskoro ide prema mojoj Destinaciji. Dan iza stize opet DHL-ova obavijest da posiljka stize 24.05.. Poslao sam mail Motoshopu i nakon par dana mi salju da je kao usporena dostava i da je poskupila dostava. Kontaktirao sam DHL i po broju posiljke receno mi je da je poslana regularnim putem i da nije express kao sto je placeno.

E sada zanimljivi dio. Na paypal appu pise puno manja postarina nego na racunu koji sam dobio direktno od Motoshopa...


Ne kuzim se u to ne znam ni otvorit case na paypalu pokusao sam ali mi ne ide xD
 
Zasto ne mogu kupiti artikal na aliexpresu, tj. prilikom checkouta, mi izbaci da mi je "order closed because security reasons".
Zasto jedu govna? 🤔
 
Ajmo krenuti od toga što naručuje?
Možda sačmarica ne možeš naručiti van SAD😂
Sad bez zezanj, meni je znao odbijati noževe, sjekire i slične stvari...